Novosađani šta da obiđem u vašem gradu?

. . .:
Strela:
Ovih dana bih sa porodicom obišla NS, pa vas molim da mi predložite šta je to što neizostavno treba obići u Novom Sadu, Sremskim Karlovcima i na Fruškoj gori?
U NS-u odes do Zmaj Jovine, pa tamo sve sto imas, onda Dunavsku, Jovinu Gimnaziju, odes malo u setnju po keju, Dunavskom Parku. . .

tvrdjavu.. zbirku beljanskog.. spens..
 
Strela:
Ovih dana bih sa porodicom obišla NS, pa vas molim da mi predložite šta je to što neizostavno treba obići u Novom Sadu, Sremskim Karlovcima i na Fruškoj gori?


Zavisi sta vas zanima!? Shoping ili opustanje?

SPENS - kao najatraktivniji sportski i poslovni centar, sa mnogobrojnim buticima i kaficima

CENTAR GRADA - stara zdanja u novom ruhu :wink: ( obavezno pojedite sladoled u "Sheherezadi" )!!!

DUNAVSKI PARK - sa decjim igralistem, jezercetom i labudovima

STRAND - najvece i najlepse kupaliste sa raznim aktivnostima i programima u okviru decjih i kulturnih organizacija

RIBARAC, tj. RIBARSKO OSTRVO - sa minijaturnim zoo vrtom, odmaralistem i restoranima na obali Dunava

PETROVARADINSKA TVRDJAVA - neizostavno i obavezno!

FRUSKA GORA - Venac, izletiste

...ali, necete sve stici za jedan dan :lol:
 
a muzeji i galerije?
ako vas to interesuje....
ima ih u gradu nekoliko...
peko puta Dunavskog parka je Muzej Vojvodine, pre njega u Dunavskoj ( ona zelena zgrada...pre vojske) Muzej grada tu ima deo zbirke strane umetnosti.... pa, Galerija Matice Srpske, pored su još 2 galerije : zbirke Rajka Mamuzića i Stevena Beljanskog ...na SPENSU Galerija savr. umetnosti...
i naravno Muzej grada je na Tvrđavi... e oni prirodnjačku izložbu imaju u gradu u Radničkoj(?)
i da, Pozorišni muzej ...
(pa onda dalje od grada, u Čelarevu u kaštelu Dunđerskih Vojvođanski muzej ima svoju zbirku starog nameštaja....ali mislim da se to još renovira...
u Bačkom Jarku je brvnara...to se morate najaviti u Vojv. muzej da vas dočeka kustos tamo...
pa u Kulpinu opet ima Poljoprivredni muzej u kaštelu Dunđerskih....etc)
 
gigule:
a muzeji i galerije?
ako vas to interesuje....
ima ih u gradu nekoliko...
peko puta Dunavskog parka je Muzej Vojvodine, pre njega u Dunavskoj ( ona zelena zgrada...pre vojske) Muzej grada tu ima deo zbirke strane umetnosti.... pa, Galerija Matice Srpske, pored su još 2 galerije : zbirke Rajka Mamuzića i Stevena Beljanskog ...na SPENSU Galerija savr. umetnosti...
i naravno Muzej grada je na Tvrđavi... e oni prirodnjačku izložbu imaju u gradu u Radničkoj(?)
i da, Pozorišni muzej ...
(pa onda dalje od grada, u Čelarevu u kaštelu Dunđerskih Vojvođanski muzej ima svoju zbirku starog nameštaja....ali mislim da se to još renovira...
u Bačkom Jarku je brvnara...to se morate najaviti u Vojv. muzej da vas dočeka kustos tamo...
pa u Kulpinu opet ima Poljoprivredni muzej u kaštelu Dunđerskih....etc)
A onda je tu i Prado, odmah iza Feketića pa PREMA Madridu, pa ... " madam Tiso ", IZMEĐU Kucure i Londona, Luvr vis a vis Berkasovo - Pariz, a ima i još ... :lol:
 
Evo ja da kazem nesto za Karlovce... Mozete otici na Strazilovo, Dvorsku bastu ne preporucujem jer je godinama nisu sredjivali. Zatim u Muzej pcelarstva, svako od Karlovcana vas moze uputiti kad idete ulicom Mitropolita Stratimirovica (bivsa Lenjinova, levo od Karlovacke gimnazije). Ako hocete nesto da prezalogajite, imate prelep restoran na Dunavu, kada dodjete do semafora u Karlovcima skrenete levo, preko pruge. U centru je isto fino jer je zatvoreno za saobracaj.
 
krvolok:
gigule:
a muzeji i galerije?
ako vas to interesuje....
ima ih u gradu nekoliko...
peko puta Dunavskog parka je Muzej Vojvodine, pre njega u Dunavskoj ( ona zelena zgrada...pre vojske) Muzej grada tu ima deo zbirke strane umetnosti.... pa, Galerija Matice Srpske, pored su još 2 galerije : zbirke Rajka Mamuzića i Stevena Beljanskog ...na SPENSU Galerija savr. umetnosti...
i naravno Muzej grada je na Tvrđavi... e oni prirodnjačku izložbu imaju u gradu u Radničkoj(?)
i da, Pozorišni muzej ...
(pa onda dalje od grada, u Čelarevu u kaštelu Dunđerskih Vojvođanski muzej ima svoju zbirku starog nameštaja....ali mislim da se to još renovira...
u Bačkom Jarku je brvnara...to se morate najaviti u Vojv. muzej da vas dočeka kustos tamo...
pa u Kulpinu opet ima Poljoprivredni muzej u kaštelu Dunđerskih....etc)
A onda je tu i Prado, odmah iza Feketića pa PREMA Madridu, pa ... " madam Tiso ", IZMEĐU Kucure i Londona, Luvr vis a vis Berkasovo - Pariz, a ima i još ... :lol:
'Ej, prvo - krvoločni (eto ti padež) ne kaki mnogo :P , baš je lepo kad neko hoće da nam obiđe grad :) ...

Mala informacija - ovo što sam boldovala - prirodnjački muzej jeste u Radničkoj, mnogo je dobar i baš dosta ekskurzija dolazi; a blizu je centra, koga god pitate sigurno će znati da vas uputi na ulicu, a pogotovo ako budete išli na SPENS, odmah je u produžetku... Ovo kažem zbog pominjanja porodice, ako imate dece - obavezno taj muzej i onaj na tvrđavi :wink:
Karlovci su lepi, mada znam da ima 'stručnijih' od mene za to mesto, nadam se da će se javiti :)
Fruška gora je prelepa, mada vam samo za nju treba ceo dan - od prelepih manastira, Vrdnika (bazeni i banja), pa Ledinačko jezero (ima ovde već tema, doći će nam Majcheki, samo da položi vozački :D ), izletišta, Brankovac...

'Ej, strelo, možda bi stvarno mogla da kažeš šta vas zanima i koliko ostajete pa da vas konkretno uputimo :wink:

Samo još jedna mala ispravka, ili dopuna :? Mini zoo je na tvrđavi, sa druge strane, iza akademije :wink:
Imaju malog, jadnog, slepog tigrića :(

Ako se zadržavate baš u gradu, Štrand nikako nemojte da propustite http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=80804
 
mackica ns:
krvolok:
gigule:
a muzeji i galerije?
ako vas to interesuje....
ima ih u gradu nekoliko...
peko puta Dunavskog parka je Muzej Vojvodine, pre njega u Dunavskoj ( ona zelena zgrada...pre vojske) Muzej grada tu ima deo zbirke strane umetnosti.... pa, Galerija Matice Srpske, pored su još 2 galerije : zbirke Rajka Mamuzića i Stevena Beljanskog ...na SPENSU Galerija savr. umetnosti...
i naravno Muzej grada je na Tvrđavi... e oni prirodnjačku izložbu imaju u gradu u Radničkoj(?)
i da, Pozorišni muzej ...
(pa onda dalje od grada, u Čelarevu u kaštelu Dunđerskih Vojvođanski muzej ima svoju zbirku starog nameštaja....ali mislim da se to još renovira...
u Bačkom Jarku je brvnara...to se morate najaviti u Vojv. muzej da vas dočeka kustos tamo...
pa u Kulpinu opet ima Poljoprivredni muzej u kaštelu Dunđerskih....etc)
A onda je tu i Prado, odmah iza Feketića pa PREMA Madridu, pa ... " madam Tiso ", IZMEĐU Kucure i Londona, Luvr vis a vis Berkasovo - Pariz, a ima i još ... :lol:
'Ej, prvo - krvoločni (eto ti padež) ne kaki mnogo :P , baš je lepo kad neko hoće da nam obiđe grad :) ...

Mala informacija - ovo što sam boldovala - prirodnjački muzej jeste u Radničkoj, mnogo je dobar i baš dosta ekskurzija dolazi; a blizu je centra, koga god pitate sigurno će znati da vas uputi na ulicu, a pogotovo ako budete išli na SPENS, odmah je u produžetku... Ovo kažem zbog pominjanja porodice, ako imate dece - obavezno taj muzej i onaj na tvrđavi :wink:
Karlovci su lepi, mada znam da ima 'stručnijih' od mene za to mesto, nadam se da će se javiti :)
Fruška gora je prelepa, mada vam samo za nju treba ceo dan - od prelepih manastira, Vrdnika (bazeni i banja), pa Ledinačko jezero (ima ovde već tema, doći će nam Majcheki, samo da položi vozački :D ), izletišta, Brankovac...

'Ej, strelo, možda bi stvarno mogla da kažeš šta vas zanima i koliko ostajete pa da vas konkretno uputimo :wink:

Samo još jedna mala ispravka, ili dopuna :? Mini zoo je na tvrđavi, sa druge strane, iza akademije :wink:
Imaju malog, jadnog, slepog tigrića :(

Ako se zadržavate baš u gradu, Štrand nikako nemojte da propustite http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=80804

Do kraja leta planirali smo nekoliko jednodnevnih izleta, znači za NS jedan dan, za Frušku goru dan i za Sremske Karlovce dan. Zanimaju nas i muzeji i lepe građevine, i šetališta i dobri restorani, nešto manje nas interesuje šoping...
Svima zahvaljujem na korisnim predlozima i slobodno neka ih bude što više!
 
Strela:
Do kraja leta planirali smo nekoliko jednodnevnih izleta, znači za NS jedan dan, za Frušku goru dan i za Sremske Karlovce dan. Zanimaju nas i muzeji i lepe građevine, i šetališta i dobri restorani, nešto manje nas interesuje šoping...
Svima zahvaljujem na korisnim predlozima i slobodno neka ih bude što više!
Za 'karlovački dan' evo tu je naša vredna pčelica sa predlozima :) Od toga sam se već ogradila, znam da ima iskusnijih :wink:

Za Frušku goru - opet predlažem Brankovac za roštilj i malo penjanja na brdo do Branka Radičevića (zato se i zove Brankovac :wink: )... Ponavljam manastire i Vrdnik.

Za grad... Ako možete da birate, ja vam predlažem da ne bude vikend, ili bar ne nedelja :? Obavezno Štrand ako je lepo vreme; na Ribarcu neki restoran - predlažem 'Pogled'! Za kafić - Ski bar (ustvari, to može i vikendom :? )... Ma, sve sam već rekla - muzej u Radničkoj i muzej na Petrovaradinskoj tvrđavi - za decu, pod obavezno :D Šetalište - kej, mada ne očekujte da kao u Zemunu ima trafika i nešto za gricnuti - kod nas je isključivo priroda :wink:
Centar, naravno, neko već lepo reče - staro, u novom ruhu...

Nadam se da ćete uživati kod nas i videti svašta lepoga 8)
Jeste grad poprilično raskopan trenutno :( ; ali to je privremeno, to je sve da bi nam bio lepši :D 8)

Vidim da su svi, naravno, pomenuli Đavu, ali nije na odmet da ponovim :wink:
 
Штранд је лепо сређен, вода је прљава (мада ја увек бар улетим у воду), али има доста кафића у које се може сести и опустити (ипак је пријатније поред воде). Свакако посетите Спенс, стварно има шта да се види. Обратите мало пажљу мостове. Мост Слободе се тек завршава, али је лепо осветљен, барже су јединствене, а и Дуга је лепа. До моста Бошка Перошевића не морате ићи, он није нешто претерано леп.... Мислим да вам је најбоље да обилазак Штранда и шетњу по крају оставите за предвече зато што је тада најлепше (наручито ако ухватите врео дан)
 
U Novom Sadu nema mnogo toga za obici !
Bice ti zanimljivo SVE , posto ti je SVE i ne poznato !
Par puta sam i bio vodic , po Novom Sadu , i svaki put primetim da se ljudi svemu odusevljavaju ...
Ako cak i dodju sa tom misli da je Novi Sad najlepsi gradic ...
Setnja po ceo dan , i na kraju STA ?
DOBRA KLOPA - NARAVNO ! :lol: :lol:
( sad sam i sam sebi dosadio )
 
I pujno zivaca jer od parkiranih automobila cak i na banderi ne mozes proci bas gde si naumila, A na SPENS NE idi menjaju podlogu stavljaju psihodelicne boje i "umetnicke dezene" -moracu da naucim da ne gledam kada budem gazio po plocicama koliko sam primetio a jesam ima vec nekoliko ostecenih iivca prilikm postavljanja Vrlo dobar kvalitet "sedi 1 minus nauci malo bolje da dobijes cistu jedinicu, neko rece"
 

Back
Top