Da li je Ahil bio *****?Gde je Ahil stvarno pogodjen?

Solon

Početnik
Poruka
13
Ja imam sigurne dokaze iz svih knjiga koje sam procitao o Troji da je Ahil imao za ljubavnika Patrokla,pored svoje zene i njegove hrabrosti.Takodje je imao napade "Opcinjenosti"koje je mislio da salje njegova majka Tetida koja je inace bila cerka starca iz mora.Uskoro njegov otac po imenu Pelej se ozenio sa Tetidom svestenicom Posejdona.Ona je 6 dece udavila.Rekla je babici koja je poradja da drzi kofu sa vodom i da poliva dete cim izadje.Sedmi sin je ipak preziveo,jer je babica rekla Peleju da njegova zena davi decu.On je bio u sobi kada se ona poradjala, ali ipak ona je htela da udavi Ahila skupila je noge,srecom Ahil nije izasao na glavu vec na noge i njegova desna peta je bila povredjena.Ahilova peta jeste bila slaba tacka ali ne kobna,kada je on trebao da odapne Stari pelion njegova peta u korenu nije imala snage,Paris je ciljao na otkriveni pazuh,inace Ahil je ciljao Eneju :!:
 
Ma sta mi naprica, imas dokaze!!!

Sta ti zapravo dokazujes??? Da je Ahil zaista postojao i imao samo jedno ranjivo mesto, a da to nije bila peta vec neki drugi deo tela??? To bi bilo isto kao da ja pocnem da dokazujem da u bajci Snezana i 7 patuljaka, Snezana nije pojela otrovnu jabuku, nego otrovnu krusku. Dokazujes legendu jer je ceo Trojanski rat obavijen maglom, cak se ne moze ni sa sigurnoscu tvrditi da je uopste vodjen.

A to da li je Ahil predstavljen kao derpe ili ne, zaista nije vazno jer po Platonu u periodu starog veka u Grckoj muskarci su se interesovali podjednako i za zene i za muskarce. Upravo zato je u ovoj novoj verziji filma Aleksandar Veliki prikazan kao biseksualac.
 
Guliverr:
фигхтер:
ма неее...то што је снежана појела је било отровно...у томе је суштина, а не сад у ситничарењу ШТА је појела :wink: :wink:

a da nije ona nesto popusila

то ће остати мистерија - зна се само да се отровала :wink:
 
Po onom koliko ja znam mitologiju, majka Tetida je Ahila potopila u vodu podzemne reke Stiks da bi postao neranjiv.
Kada je dete spuštala u vodu, držeći ga za petu, nije primetila da je ona ostala nepotopljena, tako da je ostalo
jedno mesto na Ahilovom telu gde je bio ranjiv.
Pogodak strele u petu bio je fatalan iz prostog razloga - strela je bila otrovna (vrlo česta pojava u tadašnjem ratovanju).
 
The Edge:
Po onom koliko ja znam mitologiju, majka Tetida je Ahila potopila u vodu podzemne reke Stiks da bi postao neranjiv.
Kada je dete spuštala u vodu, držeći ga za petu, nije primetila da je ona ostala nepotopljena, tako da je ostalo
jedno mesto na Ahilovom telu gde je bio ranjiv.
Pogodak strele u petu bio je fatalan iz prostog razloga - strela je bila otrovna (vrlo česta pojava u tadašnjem ratovanju).
Ne bih se slozila sa ovim poslednjim.
Koliko ja znam, Apolon je "nadahnuo" Parisa usmjerivshi njegovu strijelu tako da pogodi Ahila u petu. S obzirom na to da je peta bila jedino njegovo ranjivo mjesto, logichno je da za izazivanje smrti nije bila potrebna strijela koja je pride imala i otrovan vrh.

Ali ovde se raspravlja o nechemu mnogo bitnijem, zar ne. Da li je Ahil bio gay.

Mhm, vrlo vazno.

Blah.
 
Adalv:
То је англосаксонско виђење ствари. За њих је пријатељски загрљај чист доказ хомосексуализма, будући да они избегавају физички контакт те врсте.
svakome tko je citao ilijadu jasno je da su se ahilej i patorkle predavali mnogo vecim njeznostima nego prijateljskim zagraljima.
Svakome tko poznaje anticku grcku kulturu jasno je da je pederastija bila uobicajena pojava.

Medjutim cemu ovaj topic?! Ahil je po svemu sudeci mitski lik, baziran vjerovatno na vise stvarnih junaka iz tog perioda
 
Solon:
Ja imam sigurne dokaze iz svih knjiga koje sam procitao o Troji da je Ahil imao za ljubavnika Patrokla,pored svoje zene i njegove hrabrosti.Takodje je imao napade "Opcinjenosti"koje je mislio da salje njegova majka Tetida koja je inace bila cerka starca iz mora.Uskoro njegov otac po imenu Pelej se ozenio sa Tetidom svestenicom Posejdona.Ona je 6 dece udavila.Rekla je babici koja je poradja da drzi kofu sa vodom i da poliva dete cim izadje.Sedmi sin je ipak preziveo,jer je babica rekla Peleju da njegova zena davi decu.On je bio u sobi kada se ona poradjala, ali ipak ona je htela da udavi Ahila skupila je noge,srecom Ahil nije izasao na glavu vec na noge i njegova desna peta je bila povredjena.Ahilova peta jeste bila slaba tacka ali ne kobna,kada je on trebao da odapne Stari pelion njegova peta u korenu nije imala snage,Paris je ciljao na otkriveni pazuh,inace Ahil je ciljao Eneju :!:


Neodoljivo me podseća na "Pesmu o Troji" Kolin Mekalou
 
Adalv:
То је англосаксонско виђење ствари. За њих је пријатељски загрљај чист доказ хомосексуализма, будући да они избегавају физички контакт те врсте.
:roll:
homoseksualizam je bio uobicajena pojava u antickoj grckoj,medju vojnicima.
to nema veze sa anglosaksonskim tumacenjem stvari,vec je cinjenica.
a obzirom da je ahilej imao navodno zenu,ondaK je bio biseksualac.
a patrokle mu je bio definitvno vise od prijatelja.
 
Banshee:
:roll:
homoseksualizam je bio uobicajena pojava u antickoj grckoj,medju vojnicima.
Како тврде англосаксонци

Banshee:
...a obzirom da je ahilej imao navodno zenu,ondaK je bio biseksualac.
a patrokle mu je bio definitvno vise od prijatelja.
Не знам одакле ти овакав закључак. Шта произилази из чега?
Ја имам жену, па нисам бисексуалац. Какав је то закључак?
- Ахил није имао "наводно" жену, већ је заиста имао, као и сина.
- Патрокло му је био најбољи пријатељ.
- Хомер не помиње никакав "посебан" однос између њих двојице.
- Први пут сам чуо за ту глупост у филму "Александар".
- Ахил је имао и робињу коју му је отео (мислим) Агамемнон и због тога није хтео да се бори скоро 10 година.
- Грци су често ратовали због жена, никада због изгубљених "љубавника"!
- Александар је своје војнике оженио Персијанкама, тако да нису "застранили" услед недостатка жена.
- И на крају, људска права нису тада постојала, тако да је нормална појава била узимање поробљених жена у својеврсне хареме.
 
Ja imam sigurne dokaze iz svih knjiga koje sam procitao o Troji da je Ahil imao za ljubavnika Patrokla,pored svoje zene i njegove hrabrosti.Takodje je imao napade "Opcinjenosti"koje je mislio da salje njegova majka Tetida koja je inace bila cerka starca iz mora.Uskoro njegov otac po imenu Pelej se ozenio sa Tetidom svestenicom Posejdona.Ona je 6 dece udavila.Rekla je babici koja je poradja da drzi kofu sa vodom i da poliva dete cim izadje.Sedmi sin je ipak preziveo,jer je babica rekla Peleju da njegova zena davi decu.On je bio u sobi kada se ona poradjala, ali ipak ona je htela da udavi Ahila skupila je noge,srecom Ahil nije izasao na glavu vec na noge i njegova desna peta je bila povredjena.Ahilova peta jeste bila slaba tacka ali ne kobna,kada je on trebao da odapne Stari pelion njegova peta u korenu nije imala snage,Paris je ciljao na otkriveni pazuh,inace Ahil je ciljao Eneju :!:


Gledaj, ne znam jesi li to učio u školi, ali Ahil nije povijesna, već mitološka osoba, barem dok se ne dokaže suprotno. Stoga je deplasirano raspravljati o njemu kao o stvarnoj osobi. S druge strane, zanima li te njegova karakterna profilacija u "Ilijadi" i odnos s drugim likovima fabule, o tome se da raspravljati.
 

Back
Top