imena?!

velika*mina

Početnik
Poruka
7
moj kum ocekuje prinovu.Pitao me sta mislim o imenu za decaka ili devojcicu?Bas sam ostala zatecena,koje bi vi ime dali svom detetu.A koja imena su vam posebno omrazena,tj.nikada ih ne biste dali deci( naravno pitam vas za ova novija imena,ne za ona koja su nisile nase babe i dede) ?
 
Moj sin se zove Nikola a da je bila devojcica zvala bi se Ana.

Imena koja definitivno ne bi dala svome dete jeste moje ime i npr.; Spasenija, Radoslav, Bojana, Jagoda, VIsnja i sva ta vocna imena ...

Ima ih jos ali ne mogu se sada setiti.
 
Meni se jako dopada ime Magdalena i to je jedno jedino ime o kome razmišljam.
Sva ostala su mi onako.
Za ženska bih još mogla da izdvojim: Teodora i Stefana. Za muška: Nemanja i Vuk.

Ono što se meni još posebno dopada je kada se detetu daju dva imena, kao npr. Stefan Nemanja, Marija Magdalena itd.
 
muska : Andrej, Vuk, Aleksa , Aleksandar -- to su mi onako "mocna" imena

zensko : Sanja (moje ime), Andjelina, Lana, Teodora, Luna...

odvavratna su mi imena npr : Strahinja (zvuci kao zensko , a u stvari je musko :? ), Ugljesa (pekao se na 200 stepeni), itd
 
Zenska: Ana, Andjela, Olja, Anja, Marija, Tamara... Uhhh kad treba ne mogu da se setim. :? Lepa su mi kratka imena i neka koja nisu jako cesta. :roll:

Muska: Marko, Ivan, Bojan (nije lose)... Lepa su mu i Filip i Stefan iako su se sada vec malo ofucala. :? Svi se tako zovu. :roll:

A ne svidjaju mi se staromodna imena, od pre milion godina (npr. Ikonija :shock: ), imena koja su jako cesta (tipa Jelena, Milica, Dragana :roll: ), ne volim imena koja obelezavaju (npr. Srboslav, Srboljub :? ), i sva ostala imena koja se zavrsavaju na -slav, -ljub, -mir... :roll:
 
ženska ;;;
- persida
- mercedes
- ljudmila
- baba kosa
- dobrila
- ma najbolje da se zove MIA -- kao osamdeset posto devojčica koje se rodile od 99


dobro ajde evo pošto jedan kolega sa foruma nije hteo NIKOLETA -- ustvari možda je i hteo ali saznao da je beba muška ,, dakle "nikoleta"
 
Dorian, David.
Hrisa, Dejana.....
MRZIM dosadna svakidasnja imena.
Moj sin se zove David. Posle 30 dana (koliko je rok za prijavljivanje deteta)i besomucnog kopanja po internetu, odlucili smo se za to ime.
 
obzirom da ne smem da nabrajam imena za babe poput jarmila,rumica i slicnih,detetu nikad ne bih dala ime jelena.ne svidja mi se a i upoznala sam previse groznih jelena. :roll:
od muskih ne volim uros,ugljesa,milos i uopste imena sa sh ne volim.
 
evo predloga za zensko:gigule,lp hoklica,xpajamacax,gazdarica,anakin...
muska:milojko vasic,cekam kuma,pera zdera,bustura
sve su to mila imena i lepa kojima srbin svojem zlatu tepa :D
 
hanibal77:
evo predloga za zensko:gigule,lp hoklica,xpajamacax,gazdarica,anakin...
muska:milojko vasic,cekam kuma,pera zdera,bustura
sve su to mila imena i lepa kojima srbin svojem zlatu tepa :D

ja cu mojemu chedu da nadenem ima kanibal,ali samo ako bude zensko :lol:
 
А презиме?

Лепа имена:

Доријан Трпковић,
Анамарија Говедарица,
Анђела Непергаћа,
Марија Магдалена Перковић,
Денис Милојковић
Давид Бубало
Теодора Дрндарски
:lol: :lol: :lol:
Џаба лепа имена ако се не слажу са презименом. Најбезвезније ми је неко отмено страно име уз неко наше сељачко презиме. :?
 
velika*mina:
moj kum ocekuje prinovu.Pitao me sta mislim o imenu za decaka ili devojcicu?Bas sam ostala zatecena,koje bi vi ime dali svom detetu.A koja imena su vam posebno omrazena,tj.nikada ih ne biste dali deci( naravno pitam vas za ova novija imena,ne za ona koja su nisile nase babe i dede) ?

Муку мучим са потенцијалним татом око имена. мени се свиђају стара српска имена: Милијана највише, а он би неке Андрее, Александре, Лидије,...
 
ako bude zensko da se zove Marija

ako bude musko da se zove Marija

ako je srednje...isto Marija

ako su dvojke-Marija i Marija
 
jelena_24:
velika*mina:
moj kum ocekuje prinovu.Pitao me sta mislim o imenu za decaka ili devojcicu?Bas sam ostala zatecena,koje bi vi ime dali svom detetu.A koja imena su vam posebno omrazena,tj.nikada ih ne biste dali deci( naravno pitam vas za ova novija imena,ne za ona koja su nisile nase babe i dede) ?

Муку мучим са потенцијалним татом око имена. мени се свиђају стара српска имена: Милијана највише, а он би неке Андрее, Александре, Лидије,...
Nemoj ti da vredjas, sta fali Lidiji? :wink:
 

Back
Top