kako ukljuciti sideband addressing na 9600pro

astramare

Početnik
Poruka
4
zdravo svima,

Posedujem Powercoulor ATI RADEON 9600 pro sa 256 MB Elixir memorije.Nekako sam uspeo da je overklokujem tako da u 3dmark03 dobijam oko 3500 poena.Medjutim to je rezulat sa iskljucenim sideband addressing-om, koji nikako ne uspevam da ukljucim a procitao sam da su rezultati sa tom opcijom jos bolji.Od drajvera korisitm catalist 5,6, a probao sam i preko ATI tray tools-a i Power strip-a ali ne ide ili verovatnije ne znam na koji nacin da uradim.Da li bi pomoglo flesovanje video kartice i kako to da ucinim? Napominjem da graficka podrzava tu opciju ali je ona iskljucena .
hvala svima :D
[/u]
 
FROZEN:
I jos nesto da li ti ploca podrzava SBA? Jer ako ne podrzava nista ti nece pomoci da ga ukljucis :wink:
E pa stvarno si brz! Ovako stoje stvari imam maticnu nForce 2 k7 n2 delta, koja bi trebalo da podrzava sideband addressing, jer kod komsije ,koji ima slabiju karticu, ta opcija je ukljucena.Ne znam kako to do proverim.
Nije mi jasno na koje drajvere si mislio (6,39), da li za cip set? Ako su oni u pitanju da li da instaliram komplet jer do sada sam instalirao (update)samo deo> Nadam se da ti ne dosadjujem havala!
:D
 
FROZEN:
Da drajveri za cip set. instaliraj nForce diver kompletan 6.39, jer 6.53 je napravljen za PCIe a ne za AGP. I pogledaj malo po biosu ploce...

U biosu nema ni nalik na sideband addressing-u ili sl.Pogledao sam za drivere 6,39 ali kako rece El Muerte, tamo je definisano da je za platformu Nforce4, ali ako smatras da ide pokusacu.
ps Bas me nervira sto ne uspevam , sve se nadam izgorece ova moja 9600pro pa da pazarim jedn pravu 9800 po cenu da ne vidim more.
pps hvala ponovo na sugestijama pa ako imateideje ne stedite vreme na netu bicu vam stvarno zahvalan.
Da li bi pomoglo fesovanje video biosa na grafickoj?
cuo sam da je to rizik?
 
FROZEN:
T instaliraj starije, ali to kod mene sljaka i na 6.39!
Mislim da su drajveri svi od 5.10 pa nadalje odlicni i svi ce ti omoguciti SBA ukoliko ploca podrzava!

Resen problem,instalirao sam 5.10.za cip set i posle restartovanja seideband addressing se ukljucio. Kao sto rece Frozen nije neki dobitak u 3dmarku03 -50 tak poena, ali sada igre ne seckaju. znaci kupovina 9800 pro ce da saceka do cene od 100 EUR-a.
E sada je skor u 3dmark 03 3575 jel to dobra cifra,?

Hvala jos jednom El Muerteu i Frozenu!
Mare
 

Back
Top