Balkanija?

TO JE SAD PITANJE GLOBALIZACIJE KOJA JE IVERZIBILAN PROCES LJUDSKOJ EVOLUCIJI, ONA JE PROMASEN PROCES, JER JE LJUDSKOJ ZAJEDNICI, JOS OD ONE PRVOBITNE, SVOJSTVENA PODELA, I MI BI SAD VESTACKI SPAJALI NESTO STO JE ODAVNO UOBLICENO. DEFINITIVNO PROMASEN PROCES, KAO I EVROPSKA UNIJA.
 
Globalizacija je dobra stvar i kad-tad ce uspeti voleli mi to ili ne.Naravno da ima i losih strana ali to je normalno jer nista nije savrseno
 
sve pohvale autoru topica, iskreno sam odusevljen idejom, i mislio sam da se niko nikada nece toga setiti. Drago mi je da ima tako sirokih i dalekovidih ljudi medjuu nama!!! GENIJALNO.
 
SVEpohvale autoru topica, iskreno sam odusevljen idejom, i mislio sam da se niko nikada nece toga setiti. Drago mi je da ima tako sirokih i dalekovidih ljudi medjuu nama!!! GENIJALNO.
TI TO NENE ZAJEBAVAS?
SI SARKASTICAN?
AKO NISI... :oops:
 
Poslednja izmena od moderatora:
absonic:
za ili protiv da se sve zemlje Balkana ujedine i nazovu se Unija Balkanije(u sust,ime nije ni bitno)

Hmmm...
Zamislite samo. Onome sto je bila SFRJ treba pridruziti Bugarsku, Rumuniju, Grcku i Albaniju...
Imali bismo sve sanse da zivimo ko rogovi u vreci.
 
Без обзира шта ко мислио или желио ми ћемо морати да сарађујемо са осталим земљама у окружењењу. То ће бити тест за све нас ко може и када да се интегрише у Европску Унију, без обзира шта ми лично мислили о ЕУ. Евидентно је да је Хрватима већа мука због сарадње са нама него обрнуто, а мислим да је наш најважнији партнер Румунија, која је то увек и била, на разне начине. А Црна Гора, ту не треба да се пуно речи троши. Кад се једном промени политички курс, сви ће они да нас убеђују да су сви били за Србију до мора и да је све то једна држава.
 
Sqiptari:
Originalaniji naziv bi bio BALKANISTAN

VI KAO HOCETE DA SE ODVOJITE,A OVAMO NE MOZETE BEZ NAS!PRIZNAJTE DA STE MNOGO VISE KULTIVISANI OD ALBANACA IZ ALBANIJE SAMO ZATO STO STE ZIVELI SA NAMA.IPAK SMO MI PRVI NAROD KOJI JE UPOTREBIO VILJUSKU,ZAR NE??
 
JAA:
sve pohvale autoru topica, iskreno sam odusevljen idejom, i mislio sam da se niko nikada nece toga setiti. Drago mi je da ima tako sirokih i dalekovidih ljudi medjuu nama!!! GENIJALNO.
Ne mogu da verujem da ne znate da je stvaranje Balkanije bila Titova ideja.
Kada svi odrastemo mozda ce nam postati jasno da je stvaranje EU,Balkanije,ili bilo koje zajednice drzava sa tendencijom sirenja mozda i jedini nacin da se u svetu ponovo uspostavi bilo kakva ravnoteza.
Francuska i Nemacka su to shvatile jos davne 1950.
 
Baby Kate:
JAA:
sve pohvale autoru topica, iskreno sam odusevljen idejom, i mislio sam da se niko nikada nece toga setiti. Drago mi je da ima tako sirokih i dalekovidih ljudi medjuu nama!!! GENIJALNO.
Ne mogu da verujem da ne znate da je stvaranje Balkanije bila Titova ideja.
Kada svi odrastemo mozda ce nam postati jasno da je stvaranje EU,Balkanije,ili bilo koje zajednice drzava sa tendencijom sirenja mozda i jedini nacin da se u svetu ponovo uspostavi bilo kakva ravnoteza.
Francuska i Nemacka su to shvatile jos davne 1950.

Stvaranje Balkanije uopste nije bila Titova ideja. Takvom idejom zanosili su se i Karadjordje i Mladen Milovanovic, a knez Mihajlo je cak i vodio pregovore o stvaranju saveza drzava. Tito je zapravo odbio Staljinov predlog da Bugarska bude deo Jugoslavije, jer bi onda predsednik takve drzave bio mnogo poznatiji komunista Georgi Dimitrov.
 
Ma i Tito je imao tripove o Balkaniji,mozda u datom trenutku nije smatrao da je momenat pravi ali to ne znaci da definitivno nije bio za to.
Sto se M.Obrenovica tice,i on je naravno bio dalekovid i moguce da je imao takva razmisljanja,ali on je i bez toga uradio dovoljno.
I nije bitno "ko se prvi setio",bitno je da ja podrzavam takvu ideju,ali nazalost civilizacijski smo na tako niskom nivou,i mi i ceo Balkan,da se realizacija bar u doglednoj buducnosti cini nemogucom.
 
Anonymous:
Sqiptari:
Originalaniji naziv bi bio BALKANISTAN

VI KAO HOCETE DA SE ODVOJITE,A OVAMO NE MOZETE BEZ NAS!PRIZNAJTE DA STE MNOGO VISE KULTIVISANI OD ALBANACA IZ ALBANIJE SAMO ZATO STO STE ZIVELI SA NAMA.IPAK SMO MI PRVI NAROD KOJI JE UPOTREBIO VILJUSKU,ZAR NE??

ne tu si malo pogresio..kad smo mi jeli sa zlatnom kasikom svi drugi su jos ziveli u kamenom dobu.. :wink:

Pershendetje
 
absonic:
za ili protiv da se sve zemlje Balkana ujedine i nazovu se Unija Balkanije(u sust,ime nije ni bitno)
Si ti lud, nije ti dosta ratova. Salim se :wink: . Ja bi predlozio samo ekonomsku uniju, ali mnogi vec kucaju na vrata EU. Ako se ne varam na ovu ideju je ranije dosao kralj Aleksandar Karadjordjevic, ali njega su nazalost ubili, a kasnije je poceo WWII pa je cela ideja otisla u ... Ideja je bila dobra onda, ali sada je prosto zastarela.
 
DON:
Jeste i zlatim rukama zapirali dupe?
Ma dace Bog...hehhehehehhehehe

Pa kako da ostvarimo onda ovu ideju o Balkaniju sa ljudima kao sto si ti ..ne mozes da prihvatis cinjenice..hajde sada vase reagovanje..ne morate da se gurate..stojte u red .jedan po jedan.. :wink:
 
Ma, kakva crna Balkanija! Sve ekonomski i politicki potencijali...! Bas bi bilo lepo da se "svi ljudi na svetu vole", al' nije tako.
U osnovi svega je ekonomski interes, zatim, trebalo bi da postoji minimum zajednickog interesa kao i o politicka kultura koja je neophodna da bi zajednica (interesa!) funkcionisala...
S druge strane, Balkan je oduvek "slamka medju vihorove", sta vredi sto je, kako rece jedan nas nadahnuti politicar, jedna nasa taraba starija od cele njihove istorije...
Bice kako nam kazu.
 
Anonymous:
najblizi komsiluk:
www.srbijaicrnagora.tv
www.jugoslavija.com
Сајтови су много поучни. Оно што можемо да закључимо је да се они (Хрвати) још увек плаше да ће Европа да их угура у нову Југославију, па се труде да нам покажу шта мисле. То је бесмислица. Ти њихови напори су више него комични. Нико нормалан овде и не помишља да са њима прави нову државу. То што су са неким капиталом ушли овде, треба да им буде разлог да нам врате наше по Хрватској, а пре свега Српској Православној Цркви.
 

Back
Top