GUSLE

commodore

Domaćin
Poruka
4.296
Nego bre, Srbende, kamo neka guslarska pesma o Mladicu i Karadzicu?

Ima li sta?

...

Ja znam onu (samo ovaj deo) :

"Radovan je Karadzic skrivio, Republiku Srpsku sto j' stvorio,
ispunio snove od davnina, da nas rijeka ne dijeli Drina."


Ko zna jos koju, ali celu, nek napise...
pozdrav.
 
"Od Manjace pa do Romanije, sve su straze onog koga traze !"

"Radovane, srpsko radovanje, svi te mrze, a Srbi te vole"

"Durmitore uz Lovcen si stao, srpskoj zemlji Radovana dao"

"Nudili su za te pozamasnu svotu, Srbin Rasu ne da idiotu !"

Za Mladica ima ono:

"Generale da te nije bilo srpsko bi se krilo salomilo.... (a najjace je ono) U dolini ispod Treskavice ne radjaju majke kukavice 8)...
Ali ne zna cela haska banda svi su Srbi Mladiceva garda"


To su samo segmenti, a podseticu se i celih... :D
 
Pazi,

ja cu reci otvoreno, ja ne podrzavam njih 100 % i da mogu da tvrdim da su oni u stvarnosti bili bez i malo putera na glavi sto se tice zlocina. Recimo, celo rukovodstvo RS je stalno tvrdilo kako oni obojca imaju preuvelican ego i da su i jedan prema drugom nekad nastupali kao "rogovi u vreci"

Ipak oni su simboli otpora srpskog naroda u ratovima 90tih i agresivnoj islamizaciji Bosne...

Rece jedan moj ortak cekam kad ce jednog dana Englezi i Francuzi sa ostatkom Evrope shvatiti Radovanove poruke, mozda je ipak bio ispred svog vremena ! :wink:
 
commodore:
Nego bre, Srbende, kamo neka guslarska pesma o Mladicu i Karadzicu?

Ima li sta?

...

Ja znam onu (samo ovaj deo) :

"Radovan je Karadzic skrivio, Republiku Srpsku sto j' stvorio,
ispunio snove od davnina, da nas rijeka ne dijeli Drina."


Ko zna jos koju, ali celu, nek napise...
pozdrav.
i nasa je zelja od davnine da natjeramo srblje preko Drine.



 
vispak:
commodore:
Nego bre, Srbende, kamo neka guslarska pesma o Mladicu i Karadzicu?

Ima li sta?

...

Ja znam onu (samo ovaj deo) :

"Radovan je Karadzic skrivio, Republiku Srpsku sto j' stvorio,
ispunio snove od davnina, da nas rijeka ne dijeli Drina."


Ko zna jos koju, ali celu, nek napise...
pozdrav.
i nasa je zelja od davnine da natjeramo srblje preko Drine.





I ostace samo "zelja od davnine"...
 
[quote
i nasa je zelja od davnine da natjeramo srblje preko Drine.
da to je realno ocekivanje isto kada cekas da na qurzu nokat naraste i da lojavima naraste kozica posle obrezivanja

ima li neko kakav dezodorans vs ovcetina
 
Ма бре, дечаци, где је песма?
Муџе запениле а ви ништа...

Дајте неки цео десетерац

дакле:

"Вино пије Младић генерале..."
...
...

да чујем песму....!
 
vino pije mladitj generale
vino pije i vinu se jada
"vino moje, krvi moja blaga
kako li tju ja do haga?
tjelija me cheka,tmina,vlaga"
........



aj dalje vi...
 
Mozda cu malo da skrenem od teme ali mogu da napisem sledece:

RADOVAN KARADZIC / njega ni po koju cijenu ne treba dati Hagu... Njemu ne treba da sude oni vec SRPSKI NAROD... Najodgovorniji je svom narodu i najveci krivac za mnogo stvari... S toga mi smeta sva ova halabuka oko njegovog hapsenja jer nema on sta da odgovara Hagu vec svom narodu kojemu ima mnoooogo toga da objasni... Primjera radi samo kada se radi o Gorazdu i Bihacu.. Ko ne zna detalje ne treba ni da komentarise...

RATKO MLADIC / o njemu nemam rijeci da kazem lose.. Cast mi je bila da ga sretim nekoliko puta u zivotu i mogu vam iskreno reci i da je vise i od covjeka i od oficira... Ne moze se govoriti o tom covjeku a da se sjedi...

Sto se tice stihova i pjesama na temu ova dva covjeka najbolje bi bilo da nekako nadjem CD grupe "GOCI BEND" koji imaju veoma sirok asortiman da ne kazem repertoar pjesama o ovoj dvojici gore pomenutih...

Poz.
 
Pa nije new waw ali je jedna grupa muzicara koja vec odavno radi sve vrste dobre zabave.. Mogu da kazem da dobro momci sviraju i dobro su poznati na ovim terenima od Visegrada, do Trebinja, Istocnog Sarajeva... Jos su mladi i nisu pretjerano afirmisani, ali su poznati bas po stihovima koje su vezane za ovu dvojicu...

Nisam se bas raspitivao ali odnekud imaju gomilu tekstova na ove teme...
 
GZ:
Mozda cu malo da skrenem od teme ali mogu da napisem sledece:

RADOVAN KARADZIC / njega ni po koju cijenu ne treba dati Hagu... Njemu ne treba da sude oni vec SRPSKI NAROD... Najodgovorniji je svom narodu i najveci krivac za mnogo stvari... S toga mi smeta sva ova halabuka oko njegovog hapsenja jer nema on sta da odgovara Hagu vec svom narodu kojemu ima mnoooogo toga da objasni... Primjera radi samo kada se radi o Gorazdu i Bihacu.. Ko ne zna detalje ne treba ni da komentarise...

RATKO MLADIC / o njemu nemam rijeci da kazem lose.. Cast mi je bila da ga sretim nekoliko puta u zivotu i mogu vam iskreno reci i da je vise i od covjeka i od oficira... Ne moze se govoriti o tom covjeku a da se sjedi...
Sto se tice stihova i pjesama na temu ova dva covjeka najbolje bi bilo da nekako nadjem CD grupe "GOCI BEND" koji imaju veoma sirok asortiman da ne kazem repertoar pjesama o ovoj dvojici gore pomenutih...

Poz.
znaci... jesi ti ustao dok si kucao ovaj post?
jaooo... srce moje, al si me nasmejao
greh bi bilo sa tobom ne poceti svako jutro :)
 
Без увреде... Да ли ти је икад пало на памет да познајеш или чујеш неку народну пословицу...

Ипак да ти даи искрено објашњење.. Генерал Младић заслужује много више и као човјек и као официр а да се манем тешких тема драго ми је да сам те засмијао...

Мада видим да сте млади и још вам је све смијешно, мада не вјерујем да је било тако смијешно док су падале бомбе по србији и тада сам могао да саосјећам са вама јер сам исте или сличне тренутке преживио прије вас..

С поштовањем...
 
Не бих да бријеђам нити ми је то у пророди.. Али очигледно се не слажемо у неким стварима па да не стављамо ову тему као офф ја ћу да станем.. Није поштено према осталим а и самом темом, тако да можемо на неком другом мјесту или на некој другој теми о томе... Све је питање нечег другог..

Ја сам ипак лик који ће ти пожељети много среће и све најбоље па макар и били супротних ставова..

Лијеп поздрав...
 
GZ:
Mozda cu malo da skrenem od teme ali mogu da napisem sledece:

RATKO MLADIC / o njemu nemam rijeci da kazem lose.. Cast mi je bila da ga sretim nekoliko puta u zivotu i mogu vam iskreno reci i da je vise i od covjeka i od oficira... Ne moze se govoriti o tom covjeku a da se sjedi...

Poz.

Nemam neko svoje posebno mišljenje, ne poznajem lično nijednog od njih (mislim na Karadžića i Mladića) niti znam šta su radili. Čula sam sve i svašta. Ali, evo, najiskrenije: prošle godine sam lično čula o generalu Mladiću nešto slično. U Londonu! Tačnije, čula sam to od afirmisanih ličnosti iz oblasti međunarodne politike - sve sami stranci, uglavnom Englezi...
Neka razume ko može. Ja ne mogu da razumem ta "PRAVILA NA IGRATA" - mislim na NATO, EU, sve takozvane relevantne demokratske vlade itd. koji jedno razgovaraju nasamo, u četiri oka, a nešto sasvim drugo javno...
 
tamo daleko:
GZ:
Mozda cu malo da skrenem od teme ali mogu da napisem sledece:

RATKO MLADIC / o njemu nemam rijeci da kazem lose.. Cast mi je bila da ga sretim nekoliko puta u zivotu i mogu vam iskreno reci i da je vise i od covjeka i od oficira... Ne moze se govoriti o tom covjeku a da se sjedi...

Poz.

Nemam neko svoje posebno mišljenje, ne poznajem lično nijednog od njih (mislim na Karadžića i Mladića) niti znam šta su radili. Čula sam sve i svašta. Ali, evo, najiskrenije: prošle godine sam lično čula o generalu Mladiću nešto slično. U Londonu! Tačnije, čula sam to od afirmisanih ličnosti iz oblasti međunarodne politike - sve sami stranci, uglavnom Englezi...
Neka razume ko može. Ja ne mogu da razumem ta "PRAVILA NA IGRATA" - mislim na NATO, EU, sve takozvane relevantne demokratske vlade itd. koji jedno razgovaraju nasamo, u četiri oka, a nešto sasvim drugo javno...

Malo njih ce razumeti. Slazem se sa GZ u potpunosti kad je rec o Mladicu. Misic, Stepa, Mladic...cast.
 
vispak:
commodore:
Nego bre, Srbende, kamo neka guslarska pesma o Mladicu i Karadzicu?

Ima li sta?

...

Ja znam onu (samo ovaj deo) :

"Radovan je Karadzic skrivio, Republiku Srpsku sto j' stvorio,
ispunio snove od davnina, da nas rijeka ne dijeli Drina."


Ko zna jos koju, ali celu, nek napise...
pozdrav.
i nasa je zelja od davnine da natjeramo srblje preko Drine.



Vispapak, ipak povedi racuna da ne zazalis jednog dana zbog te izjave :wink:
 
Braco iz RS,

Zasto se vi suvise obazirete na kvislinge odavde kad i vi tamo imate svoje ? I zasto imate poriv svi do jednoga da generalizujete Srbe u Srbiji kako nemaju pojma o...

Pa zar mi nemamo ove nase domace (pr. vispapke) okolina Milesevske oblasti i juga Crne Gore ?... nemate vi valjda ekskluzivno pravo da govorite o islamistima, a ja se pre 2 dana vratio iz Novog Pazara gde za divno cudo :roll: pola grada pocelo naprasno da govori "bolan" i "kiHjamet" sto nije bio slucaj pre jedno 15ak godina
 
Pa mi smo im dozvolili da budu Bosnjaci... Mozes misliti, Bosnajci :roll: - a Bosnu videli samo na televiziji... i, doduse, ono kad su devedestih cinili zlocine nad Srbima po Podrinju, gospoda "sandzaklije", pripadnici posebnih PARAVOJNIH jedinica...

Ali, najstrasnije mi je sto znam da smo i za to mi krivi... Sto to ne resismo kad je vreme bilo...
Muka mi je, lako, zbog toga...
Sad je kasno... :cry:
 
Tacno je da ima kvislinga i ovde u "BOSNI" ali je zalosno kako se neki u Srbiji ponasaju prema nama srbima u bosni, nekad se osjecam kao KURD kada dodjem u srbiju, imam nekad osjecaj kao da sam ona teska i bevrijedna bijeda a to upravo cini brat srbin a sta tek da misli bosnjak u Novom Pazaru...

Na zalost iskusvo nije jedno ima ih mnogo...

To boli braco... vjerovali ili ne...
 
GZ:
Tacno je da ima kvislinga i ovde u "BOSNI" ali je zalosno kako se neki u Srbiji ponasaju prema nama srbima u bosni, nekad se osjecam kao KURD kada dodjem u srbiju, imam nekad osjecaj kao da sam ona teska i bevrijedna bijeda a to upravo cini brat srbin a sta tek da misli bosnjak u Novom Pazaru...

Na zalost iskusvo nije jedno ima ih mnogo...

To boli braco... vjerovali ili ne...

Вараш се ако мислиш да у Србији ЖИВЕ САМО СРБИ...
зато мислим да би било боље ако од неке овдашње
џукеле доживиш непријатност ДА СЕ РАСПИТАШ КО ЈЕ
ТА ОСОБА. Буди сигуран да нити је Србин, нити је
Београђанин(ако си имао такво искуство у БГД-у).

Сваки Србин дели вашу патњу и бол и не клони духом
због неке битанге.
 

Back
Top