elite security

Da i ja sam citao o tome... DDos napad je izvrsne na ES... Sad sto se zamjerki tice.. Mozda je jer je vec i prije jedno pola godine neki rus se zakacio sa nekim modom ES-a pa je i tada izvrsne Dos napad na ES i trajao je dva dana.. Sada je izgleda ipak udar bio nesto jaci i moguce je da su dobro srokani..

Mene sto se tice ES je dosta dobro mjesto za svakakve informacije (za nas smrnike koji ponesto znamo o racunarima) ali ima likova primjetio sam koji bi da idu u malo visoko drustvo, a da bi dosli u to drustvo mora mnooooooooooooogo da se zna.. Da li ce se strucnjaci ES-a izboriti i uci u svjetsko elitno drustvo ostaje da se vidi.. Jer svi ovi Dos i DDos napadi su ili odgovor na komentare i prepucavanje pojedinih modova ES-a ili cisti test znanja istih onih koji bi zeljeli da udju u takvo drustvo..

Sad sta je od toga ostaje da se vidi..
Mada nemojte ocekivati da takve informacije dobijete i na tanjiru jer i sami znate da strucnjaci koji pretenduju na visoke polozaje i raspolazu sa visokim znanjem takve informacije nece javno nikada dati..

S toga moramo citati izmedju redova..

Pozdrav za sve ....
 
nisam bash skontao ali otprilike u obzir dolaze 2 verzije:

1.
potencijalni moderator na es,da bi pokazao svoju vrednost treba da srushi forum?!to je kao neki prijemni ispit :D koliko li imaju kandidata kad' to ovoliko traje?! :D

2.
es se nije izborio za ulazak u svetsko elitno drushtvo(daj bar da sacuvaju uopshte forum)
:D
 
gojko nije tu , izgleda da on jos ne zna za ovo , verovatno ga cekaju da se vrati sa odmora pa ce da srede stvar ali ja se plasim da ti hakeri nenapadnu krstaricu , odakle mi to , pa stigo mi mail od glavnog covek krstarice [ne znam zasto je to meni stiglo,verovatno greska] kako moli da mu se pomogne da spreci ovaj napad.Ko su ti hakeri i sta oni ustvari zele ???
 
Kao prvo, zelim da naglasim da smatram da je ovakva komunikacija sa korisnicima sjajan vid dokazivanja pojedinih cinjenica koje ne zelite da prihvatite.Naime ja sam Fowler administrator mozda i najveceg srbijanskog sajta www.krstarica.com i irc servera irc.krstarica.com
Mislim da se ovdje okupljaju djubrad od ljudi, tipa Limp_Bizkit, bl00dz3r0, Mix, ShatterHand, deroko, sunnis, Mil0s, CyberB, set_X, BoyScout, h4z4rd, Exoduks...i ekipa kanala #linux na krstarici i ono, tipovi su lame 100% pozivaju se kao neki BlackHat-i , mislim da takvim ljudima treba stati na kraj, znaci pokazati im sta su i ko su, a sta smo mi i ko smo mi, Gojko tebe postujem puno, imas forum sa jako jako puno experata, i pametnih i korisnih ljudi, i mislim da treba da udruzimo snage i stanemo ovakvim ljudima na kraj, Gojko pomozi mi da pokazem ovakvima gdje im je kraj, niko nece dirati moju Krstaricu!To je moj zivot, jedino sto imam, nikad ne izlazim iz kuce, imam problema sa vidom kad izadjem na sunce, fata me nesvestica i sl. stoga sam dobio posao da odrzavam ovako vazan sajt i server.Cak sam cuo neke pretnje da ce od 1og Avgusta moj irc server biti pod ddos napadom jer nisam ispunio neke uslove, ono, ovo je moj zivot, ja sam samo faca ovde, ako mi ne pomognes gojko i z
austavis ih, gubim karijeru i autoritet.Puno hvala, unapred.E ajde javi mi se na 0638689937 da dogovorimo taktiku! Bozo aka Fowler@Krstarica


PORUKA OD: root@pa naziv sajta ES.org
parispage-coglu.jpg




 
prsic:
gojko nije tu , izgleda da on jos ne zna za ovo , verovatno ga cekaju da se vrati sa odmora pa ce da srede stvar ali ja se plasim da ti hakeri nenapadnu krstaricu , odakle mi to , pa stigo mi mail od glavnog covek krstarice [ne znam zasto je to meni stiglo,verovatno greska] kako moli da mu se pomogne da spreci ovaj napad.Ko su ti hakeri i sta oni ustvari zele ???

Ti mailovi su verovatno 'maslo' istih onih koji su krenuli na ES, a dobili su ih verovatno svi koji su registrovani članovi na ES.
 
Nevjerovatno... Mnogi ovde pricaju o sadrzaju takvog maila kojeg ja nisam dobio.. Nemam pojma kako sam izuzet od toga.. No nisam nesrecan sto nisam dobio taj mail...

Dalje, i sam sadrzaj ovakvog maila je veoma smijesan za mene.. Zar jedan Bozo, uslovno receno, vlasnik i Administrator ovog foruma moze da tako napise neki mail.. ne mogu da vjerujem da ste vecina ili neki broj pali na taj trik.., Ja licno ne vjerujem da je Bozo i pomislio da napise mail i ako ga je napisao njegova sadrzina sigurno ne bi bila ova koja je iznijeta...

Dalje, sto se tice Krstarice, nema potrebe ni sa cije strane da Krstaricu napada sa Dos ili DDos napadima.. Jednostavno nema nikakve potrebe niti interesovanja..

Zasto? Iz prostog razloga sto Krstarica niti je najlosiji niti najbolji forum tako da sa ovih stranica niti je ko vrijedjan, niti ko omalovazavan niti progranjan niti bilo sta da bi bilo nekom u interesu da je napada sa Dos ili DDos napadima ili napadima bilo koje vrste..

Krstarica ima svoj pravac kojeg se uvijek drzi, za sve je otvorene ruke i za sve je spremna da saslusa, pomogne, savjetuje, mislim prvenstveno na ljude koji dolaze na ove stranice...

Sto se tice pak ES-a tu mozda ima opravdanja za neke stvari a mozda i samo moje nagadjanje...

Isto tako sam clan ES-a kao i jo nekih foruma ali ipak na ES-u nemam pristup forumu koji ima naziv DEFACED. S toga je mozda nekom bilo i interesantno da proviri sta ima tamo i da promucka neke stvari pa je doslo i do obaranja ES-a..

Kako sam ranije pisao, prije nekoliko mjeseci se desio jos jedan napad na ES iz razloga sto su naljutili nekog ruskog hakera ili sta vec on bio pa ih je lik zatrpao ogromnom kolicinom podataka u veoma kratkom vremenskom periodu tako da je u to vrijeme moglo ES-u da se pristupi samo iz kako su napisali lokalne mreze..

Sad mozemo da nagadjamo ali je moje razmisljanje da se bas neko okomio na njih i da su mozda se igrali sa jacim od sebe.. Ne moram da budem u pravu, mada ne mogu da kazem nesto protiv likova sa ES-a ali ljudi uce bas kao i mi mnogi, s tim da se bore sa mnogo jacim mozgovima nego sto mi pitamo kako da skinemo nekog trojanca na primjer...

Nadam se da ce ES ubrzo da rijesi stanje i da ce biti od pomoci mnogima kao do sada..

Pozdrav svima...
 
Pa "Defaced" na es-u je zakljuchan iz poznatih razloga - sitnih dusha koji su dizali ego na tom mestu.

Anyway, i da je hardver i da je hack u pitanju, krajnje je vreme da zakupe neki normalan host, u normalnoj zemlji na normalnom hardveru! Pa shta god je na veratu kod mene se otvara s'mukom.
 

Back
Top