Ploca-Zvucna-Blasteri

krokodilche

Početnik
Poruka
7
Da li neko moze da mi pomogne oko ovoga?
zanima me kako da namestim na Microstar ploci, i Via integrisanoj zvucnoj kartici da mi sva tri izlaza iz zvucne kartice budu output, kako bi radili svih sest zvucnika u.s. blaster 5.1.

Hvala svakome ko ima ideju
 
Cekaj,cekaj ne razumem jel mislis da od npr.ulaza za mikrofon napravis izlaz za zvucnik na integrisanoj?! :shock:
To je veoma intresantna ideja ali nemoguca.
A ako si mislio kako da na s.blaster kartici ukljucis sve izlaze za zvucnike to ces uraditi ovako,instaliraj drajvere(sa up-datom),pokreni AudioHQ,izaberi Speaker i klikni na sredinu(na ekran) i izaberi 5.1 ili live surround i gotovo,rade svi izlazi.
Ako jos uvek nisam odgovorio na tvoje pitanje a ti kazi odnosno pisi. :wink:
 
Leka:
Cekaj,cekaj ne razumem jel mislis da od npr.ulaza za mikrofon napravis izlaz za zvucnik na integrisanoj?! :shock:
To je veoma intresantna ideja ali nemoguca.
A ako si mislio kako da na s.blaster kartici ukljucis sve izlaze za zvucnike to ces uraditi ovako,instaliraj drajvere(sa up-datom),pokreni AudioHQ,izaberi Speaker i klikni na sredinu(na ekran) i izaberi 5.1 ili live surround i gotovo,rade svi izlazi.
Ako jos uvek nisam odgovorio na tvoje pitanje a ti kazi odnosno pisi. :wink:

Ne znam, imam na poslu Avance karticu, integrisanu, i u taskbaru program soundman.exe, koji moze to da uradi, na speaker configuration ti menja izlaze po potrebi, "6 channel mode for 5.1 speaker output"
Probao sam sa svim drajverima za Via karticu, cak sam trazio i za plocu, Microstar K7t turbo 2, ali nigde ne mogu da nadjem kako da to namestim.
Da li mozes da mi posaljes link ka nekom korisnom programu, ako ga imas? Ili da mi napises koji moze da se koristi u ove svrhe, ne znam sta je taj AudioHQ.

Vecno zahvalan :wink:
 
AudioHQ - Creative-ov program za kontrolu kartica iz Live! serije... Nema veze sa integrisanim zvukom...

99% ploca koje imaju 5.1 cip CMI 8738, i ukoliko proizvodjaci nisu hteli da dodaju nove mogucnosti (tj. izlaz na vise kanala) 5.1 zvuk koji ti on nudi je DIGITALAN... Dakle, kad to ukljucis, imas digitalni izlaz na standardnom Line/Speaker Out izlazu...

Da bi koristio takav signal, moras imati 5.1 sistem koji prima i digitalni ulaz...

Poz.
 
Incognito:
AudioHQ - Creative-ov program za kontrolu kartica iz Live! serije... Nema veze sa integrisanim zvukom...

99% ploca koje imaju 5.1 cip CMI 8738, i ukoliko proizvodjaci nisu hteli da dodaju nove mogucnosti (tj. izlaz na vise kanala) 5.1 zvuk koji ti on nudi je DIGITALAN... Dakle, kad to ukljucis, imas digitalni izlaz na standardnom Line/Speaker Out izlazu...

Da bi koristio takav signal, moras imati 5.1 sistem koji prima i digitalni ulaz...

Poz.

http://www.sweexeurope.com/product.asp?pid=224

5.1 Home Theatre System
US BLASTER

Supports DTS and THX signals
AC-3 support
Maximum output 2000 watt PMPO
Subwoofer with wooden housing
Magnetically shielded satellite speakers
Frequency range subwoofer 20-150 Hz
Frequency range satellite speakers 150 Hz - 18 KHz
Harmonic distortion: 0.03% 1 KHz 1W

Ne znam da li ovo nesto pomaze, da li prima digitalni ulaz ili ne, imas link gore ako mozes da ga pogledas, mada mi sve ovo lici da cu morati da kupim i sb. live 5.1 karticu...zar mora bas uvek da jedna komponenta vuce pare za jos neku drugu, a tek sto sam se zaposlio... :?

Nije mi jasno zasto nece kod kuce da mi se otvori soundman.exe sa kojim bi mogao da to regulisem, samo se pojavi i nestane posle dve stotinke...

Hvala ti u svakom slucaju :)

Pozdrav, Luka (krokodilche)
 

Back
Top