dobrovoljna diskriminacija devojaka, zasto???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

g-rock

Aktivan član
Poruka
1.272
........vrtim tako stanice i cujem narodne/novokomponowane pesme text glasi kao>
...ako imas herce kupices mi bundu od nerca.... :shock:
...yebo si swe redom, ali doci ces kod mene, ja sam ti poslednja sansa..... :shock: :shock:
+ ima jos malih milion takvih stihova, sigurno ste culi negde
a vidim da dosta ljudi/ devojaka slusa tu muziku, a kako pretpostavljam da nisam jedini ko slusa i text pesme zapitao sam se> na kom li je nivou njihovo samopostovanje i kakvo one misljenje imaju same o sebi :?
+ da li muzika koju slusaju determinise tip muskarca koga ce devojka da juri ili su samo takvi muskarci u ponudi, pa je to i odredilo stil zivota takvih osoba :?

ovo pitanje sam postavio jer na mogu da verujem da se devojke dobrovoljno degradiraju i diskriminisu :x
 
kao i uvek.. profil tih devojaka je takav da one jednostavno ne mare da li je BaYa bio ratni zlochinac, da li je mechku zaradio na tudjoj muci i tudjoj krvi. Njima je vazhan cilj. Da skinu bundu i bace je na zadnje sedi$te i uvale se u neku skupocu ($to je i logichno po teoriji evolucije). E sad..
Te sa takvim mozgom obichno slu$aju Melos i Juzhni vetar mada je zhivot pokazao da ima odstupanja u oba tabora. Ne zaboravi da vecinu tih pesama smi$ljaju mu$karci!
 
g-rock:
........vrtim tako stanice i cujem narodne/novokomponowane pesme text glasi kao>
...ako imas herce kupices mi bundu od nerca.... :shock:
...yebo si swe redom, ali doci ces kod mene, ja sam ti poslednja sansa..... :shock: :shock:
+ ima jos malih milion takvih stihova, sigurno ste culi negde
a vidim da dosta ljudi/ devojaka slusa tu muziku, a kako pretpostavljam da nisam jedini ko slusa i text pesme zapitao sam se> na kom li je nivou njihovo samopostovanje i kakvo one misljenje imaju same o sebi :?
+ da li muzika koju slusaju determinise tip muskarca koga ce devojka da juri ili su samo takvi muskarci u ponudi, pa je to i odredilo stil zivota takvih osoba :?

ovo pitanje sam postavio jer na mogu da verujem da se devojke dobrovoljno degradiraju i diskriminisu :x

Znas sta....pitanje ti ima smisla....jer i u mom okruzenju je dosta toga...da stvarno -vole- te pesme....i zive kao sponzorke...uz teznju svoju..i pritisak -mamica- da se -dobro- udaju....
Cini mi se da je na to delom uticala cela situacija u zemlji....besparica + veliki procenat muskaraca je stradao...ipak ima malo vise zena...pa su i muskarci -podpomogli- u toj degradaciji zena....sto moras da priznas da je tacno...
Ona pesma za bundu od nerca...e tu stvarno treba HERCA... :wink: ..i mogla bih da pevusim iz zavitlancije....(i ako me sa time niko ne bi kupio...)....a onaj nedoyeb....koji bi se meni na kraju vratio...dobuo bi shut u dupe od mene... :wink: ....e to vec ne bi mogla ni da pevusim...
Jednostavno.iz cele te situacije...koju i vi -itekako- koristite i tome podpomazete...nastaje i -data- situacija.....(ja je naravno ne odobravam- ni sa cije strane...ali je ona iz navedenog prisutna)
 
ma, ok su pevacice one to radse zbog para.

ali ber, to nije par stotina devojaka..........pogledaj splavove.....to su stotine hiljada ljudi, pola nase populacije......

nemam pojma, ja sam krenuo od sebe> pa ja bi se ubio kada bi se setao ulicom i pevao> aj, da me neko kre$ne, treba da kupim nove gume za kola+ pice veceras, na na na....
 
g-rock:
ma, ok su pevacice one to radse zbog para.

ali ber, to nije par stotina devojaka..........pogledaj splavove.....to su stotine hiljada ljudi, pola nase populacije......

nemam pojma, ja sam krenuo od sebe> pa ja bi se ubio kada bi se setao ulicom i pevao> aj, da me neko kre$ne, treba da kupim nove gume za kola+ pice veceras, na na na....

groku, jesam ti rekla da te volim? :lol:
 
g-rock:
........vrtim tako stanice i cujem narodne/novokomponowane pesme text glasi kao>
...ako imas herce kupices mi bundu od nerca.... :shock:
...yebo si swe redom, ali doci ces kod mene, ja sam ti poslednja sansa..... :shock: :shock:
+ ima jos malih milion takvih stihova, sigurno ste culi negde
a vidim da dosta ljudi/ devojaka slusa tu muziku, a kako pretpostavljam da nisam jedini ko slusa i text pesme zapitao sam se> na kom li je nivou njihovo samopostovanje i kakvo one misljenje imaju same o sebi :?
+ da li muzika koju slusaju determinise tip muskarca koga ce devojka da juri ili su samo takvi muskarci u ponudi, pa je to i odredilo stil zivota takvih osoba :?

ovo pitanje sam postavio jer na mogu da verujem da se devojke dobrovoljno degradiraju i diskriminisu :x

Najaca je Stoja i Dijamanti ...dijamanti to se pamti,ti mi das ih i ja dam,dijamanti to se pamti pa cim trazis odmah dam ti...
 
Stoja? Ma bakuta je zakon :lol: :lol: :lol:

3662-1-1.jpg
 
Jednom sam u mom kraju videla dve devojcice od 10-11 godina, koje su isle ulicom, i pevale ono "nisam Snezana, ni Pepeljuga, ja trazim sponzora". Ja sam bila sokirana, doslo mi je da ih zaustavim, i da im kazem - Nemojte pliiiiiiiiz!!!

Pevacice verovatno pevaju sta god im se ponudi, jer one svoj rad i onako ne kapiraju kao umetnost, vec kao tezgu, pa ih boli uvo za reci pesme. A jeste malo bedak sto posle neke klinke, ili cak ne ni klinke, to shvate kao licnu mantru, pa misle da tako treba u zivotu. Samo kad nacujem neke od tih tekstova - za moje dobro tuci me, varaj me, ovo ono... Mislim, mene u sustini bas briga, ko veruje da je to prava stvar, taj tako i nek zivi, pa nek je tuku i varaju... Velike smo devojke.
 
Јао, куку, а шта ја да радим са својим малим ћеркама (7 и 8 година), кад ми дођу кући после игре са децом из комшилука па почну:''Махи, махи, махи....'' и сличне ствари? :(
Никад у животу нису у кући имале прилику да виде на ТВ ни Стоју, ни Вики, ни Секу...(ето, и имена сам им научила :x ),а певају све њихове ''хитове'' :? , и никада нису имале прилику да погледају ни једну латино серију, а све ми причају шта је урадио Алваро или Алехандро, или тако неко.... :?

Ајде, што је то гроозна музика, надам се да ће им се касније укус формирати, али речи песама!!! :?
Све су неке самоубилачке, све нешто:''гази ме, убиј ме, убићу се због тебе...'' Као да је нешто најнормалније да жена мора да се максимално испонижава ради човека кога жели да задржи, па макар био крајње ђубре према њој... :x
Јако се плашим како ћу одвратити децу од таквих идиотлука,а са друге стране бојим се да ће их њихово друштво одбацити ако буду потпуно ван тога.
Не знам како да поступим. :?
 
za sve krivi roditelji.
kada bi svi imali standarde kao hellen...
ni jedno dete ne bi islo dalje od ”kockice”
ali pošto su i mame i tate debelo promašile put...šta očekivati od dece?
pa ko ih oblači nego roditelji?
početkom 90ih znalo se ko su te devojke koje vise po splavovima,kada se ode u disko,znalo se da se tamo ne slušaju narodnjaci,a pošto sam radila u tada najelitnijem klubu...znam šta se dogodilo...
dođu tako,neki krimosi,danas pokojni,na stolu MORA da ih čeka boca” Dom perignona”...kada sednu za sto,ispred njih defiluju devojčice,pa oni izaberu njih 2-3 koje će biti LEPOTICE DANA...eto,tako je počelo,pročulo se po selu,pa su i ostale devojke pohrlile da se oblače kao i tadašnje,ali se običaj dugo zadržao...
jer su i te današnje pevaljke nekada,znam,igrale po stolovima da ne bi popile patos,od nekog krimosa kojem je zapalo oko..joj kako mene to ljuti!!! :evil:
svašta sam videla.i onda sam bila šokirana jer sam bila iz druge priče.a danas zam zapanjena,kako se tako dugo zadržala ta moda :shock: neki se sećaju,kako smo nosili mrežaste majice.i one smešne mrežaste rukavice,a ispod smo imali drečeću garderobu...a na nogama starke :P e,kako se taj fazon ne zadrža malo duže od jednog leta :?
 
danas u C marketu ili Pekabeti, ulazi čovek i kaže treba to i to , mora da sluša decu.

Prodavačica naravno , decu mora da slušamo, koga ćemo , ako ne decu...


Danas se deca slušaju , tj ne slušaju , ali im se robuje
-vole, ali se ne kupaju u ljubavi
-maze , ali se ne paze...
-kupuje im se sve, ustvari se kupuje vreme što im se ne da

Od njih se uči , a ona se ne uče,,,,
i onda očekujete mudru ili snalažljivu decu?
Dobijate snalažljivu, a za mudru i naučenu će te da sačekate....

Grubo generalizovano, ali dete je najbolji potrošač, zato nemoj detetu neko da je reko "ne može"
 
Hellen:
.
Не знам како да поступим. :?

Najdraža Hellen, razgovaraj s njima!
Sedite jednom zajedno i preslušavajte te pesme, obratite pažnju na tekstove pa ih pitaj da prokomentarišu, pa daj svoj komentar o tim neljudskim odnosiuma i tako.
Budi nežna i strpljiva (ti to umeš itekako! :D ) i pruži im priliku da znaju šta njihova mama misli o tome, ali i priliku da se ne slože - ima dana, filomova i svega, kad ćete opet moći d akomentarišete te m. i ž. odnose.žE, pa kad kod nas ne funkcioniše parental advisory, ondak moraš sama...
 
Pusti ih da porastu, Helen.
Ja sam odrasla kezeći se uz reklame, što je svima bilo "beskrajno slatko".
Kako sam ih samo zamrzela posle...
Inače, vidite gomilu pomahnitale svetine na splavu i mislite da su sve devojke koje skaču uz "Bundu od nerca" sponzoruše, jer (ha ha) pevaju tu pesmu :?
Pobogu, kao da one slušaju reči...
A koliko sam se puta zadesila na žurci čiji je organizator obožavalac pomenute kategorije pesama :D
Pa šta sad da radim? Da sedim i da se durim???
Jok, lepo se napijem i onda me savršeno zabole da li peva Silvana ili Nirvana. Heh, i onda me vidi neki forumaš i kaže - eno sponzoruše, sve su one iste...
Aaaaaaaaam, šta da radim, svi se mi ponekad kompromitujemo. Kad dođem kući, pustim nešto normalno da mogu da zaspim... Zuji mi u ušima.
Moje malecko, ali detaljno iskustvo, mi je kaz'lo (da ne bude sad da nešto kenjam, jer veoma izbegavam da pominjem bilo čiji intelekt) da takvu muziku slušaju, jednostavno - glupi ljudi!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top