Crnogorci i Slovenci- isti narod?

snoshaj efendija:
Citao sam u jednom clanku da su se Crnogorci naselili u sadasnje krajeve negde u 10 veku sa teritorije danasnje Slovenije i da u ustvari predstavljaju malo korpulentnije Slovence.
To se vidi po slicnosti izmedju jodlovanja i zapevanja uz gusle.
:lol:
Koriscenje gusala je jedna od najravnomernije rasporedjenih karakteristika srpskog naroda. U novije vreme su potisnute urbanizacijom i "industrijskim" instrumentima (harmonika, truba). Odrzale su se u pasivnim krajevima, izmedju ostalih i u Crnoj gori. Od skora su i tamo redje jer se i Crna gora urbanizuje.
Jodlovanje inace nije bazna osobina Slovenaca nego Tirolaca. Za vreme A-U monarhije se prosirilo po alpskim predelima i izvan Tirola.
 
snoshaj efendija:
Citao sam u jednom clanku da su se Crnogorci naselili u sadasnje krajeve negde u 10 veku sa teritorije danasnje Slovenije i da u ustvari predstavljaju malo korpulentnije Slovence.
To se vidi po slicnosti izmedju jodlovanja i zapevanja uz gusle.

e kakve sve gluposti nece covek da cuje! ma jok oni vode poreklo od BUSMANA iz afrike samo su u medjuvremenu pobeleli ,porasli ali su ostali glupi!

Ma daj bar pet puta sam iznosio sva plemena Starih slovena, i isticnih,i zapadnih i Juznih, CRNOGORCI SU SRBI i nista drugo!
 
crow:
snoshaj efendija:
Citao sam u jednom clanku da su se Crnogorci naselili u sadasnje krajeve negde u 10 veku sa teritorije danasnje Slovenije i da u ustvari predstavljaju malo korpulentnije Slovence.
To se vidi po slicnosti izmedju jodlovanja i zapevanja uz gusle.
do you take some medecine?
you should some...

Ma ti's mi ka'es iz Belu Palanku.Zezam bre malo Igracinu a ti mudrujes na tarzan-engleskom
 

Back
Top