Cirkulacija ili ????

Apple

Početnik
Poruka
4
Pre 2-3 dana sam osetila iznenadne napade toplote u levoj potkolenici.Boravim u klimatizovanoj prostoriji, i noge mi budu hladnjikave ( i pored klime su mi hladne noge) i odjednom imam osecaj toplote (vreline) koja se sjuri prema stopalu?! Šta bi to moglo biti?? Primetila sam i da mi se pojavljuju sitne mrezice kapilara na istoj nozi.Pusac sam.
 
Apple:
Pre 2-3 dana sam osetila iznenadne napade toplote u levoj potkolenici.Boravim u klimatizovanoj prostoriji, i noge mi budu hladnjikave ( i pored klime su mi hladne noge) i odjednom imam osecaj toplote (vreline) koja se sjuri prema stopalu?! Šta bi to moglo biti?? Primetila sam i da mi se pojavljuju sitne mrezice kapilara na istoj nozi.Pusac sam.

Joj, pa kako ovako postavite pitanja, da mi je znati - pa molim Vas, kamo citanje onoga sto pise na pocetku foruma "Obavezno procitaj....." : kao kolko imate godina, da li su se simptomi ranije javljali, koliko traju 'napadi' topline kad se jave (sta to znaci sjuri Vam se toplina, je l' to osecaj kao da Vam prodje struja kroz nogu, ili kao da Vam vrela voda tece niz nogu ili kako to izgleda), u kom delu potkolenice (prednjem, zadnjem), polazi li iz kolena, sta znaci 'i pored klime su mi hladne noge' - pa prirodno je da Vam pored klime budu hladne noge, zar ne? Najzad, da li neko u Vasoj porodici boluje od dijabeta ili cirkulatornih oboljenja, jeste li skoro radili nalaze biohemije krvi (posebno secer), koliko dugo ste pusac i koliko popusite dnevno....?

Ajte malo se zadubite u pitanje, pa ne mozemo kroz virtuelni prostor da Vas vidimo i sve te podatke dobijemo, nije ovo ordinacija. Dakle - molim Vas: podatci detaljno (i pored istih po svoj prilici cu Vam savetovati da se obratite lekaru opste prakse, ali cu bar imati malo bolju ideju o cemu bi moglo da se radi.) U ovom trenutku mogu samo da nagadjam.
Pozdrav!
 
Izvinjavam se, pokusacu malo detaljnije da opisem.U principu uvek su mi hladnjikave noge, bilo leto ili zima, evo danas kako je zahladnelo vec se spremam da legnem sa carapama. Sto se toplote tice,dok stojim obicno imam osecaj kao da mi neko kako ste rekli izlije vrelu vodu, od lista prema stopalu ( leva noga). Pusim 10 godina 1,5-2 kutije dnevno, imam 28 godina.Zenska strana moje porodice ima problema sa slabom cirkulacijom.Ja sam se vec navikla da su mi noge ( ponekad i ruke ali ne tako jako) hladne, nego me zanima ta vrelina iznenadna. To traje bukvalno 5 sekunci i stane..pa se posle nekog vremena ( oko 20-30 minuta ili cesce) ponovi.Ne znam da li sam sad jasnija.Izvinjavam se jos jednom.Hvala i pozdrav.
 
Apple:
Izvinjavam se, pokusacu malo detaljnije da opisem.U principu uvek su mi hladnjikave noge, bilo leto ili zima, evo danas kako je zahladnelo vec se spremam da legnem sa carapama. Sto se toplote tice,dok stojim obicno imam osecaj kao da mi neko kako ste rekli izlije vrelu vodu, od lista prema stopalu ( leva noga). Pusim 10 godina 1,5-2 kutije dnevno, imam 28 godina.Zenska strana moje porodice ima problema sa slabom cirkulacijom.Ja sam se vec navikla da su mi noge ( ponekad i ruke ali ne tako jako) hladne, nego me zanima ta vrelina iznenadna. To traje bukvalno 5 sekunci i stane..pa se posle nekog vremena ( oko 20-30 minuta ili cesce) ponovi.Ne znam da li sam sad jasnija.Izvinjavam se jos jednom.Hvala i pozdrav.

Obzirom na pozitivnu porodicnu istoriju cirkulatornih oboljenja, na Vasem mestu ozbiljno bi razmisljala o ostavljanju pusenja ili bar dramaticnom smanjivanju unosa nikotina! Takodje, bilo bi dobro da proverite krvnu sliku, secer i gvozdje. Pomenute senzacije lice na nuropatiju (bol potkolenog nerva, da se banalno izrazim), mozda postoji nedostatak Vit B kompleksa obzirom na Vase pusenje, anemija zna da daje slicne senzacije u nogama, poremecaj cirkulacije svakako uslovljava hladna stopala.
"pusacko stopalo' odnosno naknadna gangrena stopala karakteristican je poremecaj cirkulacije nogu kod visegodisnjih pusaca.
Mislite na svoje zdravlje. Obratite se lekaru, uradite analize, uzimajte suplemente za B kompleks vitamina, i svakako - SMANJITE ili ostavite cigarete.
 

Back
Top