Konekcija na 041...

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Jel zna neko kliko kostaju ove konekcije,posto sam malko skeptican po pitanju pozivanja 041 "po ceni lokalnog poziva"?!?
Koliko kosta po minutu ili satu npr. ono sto se vuce po TV-u CNI - 041/950950?
 
Bosko:
Jel zna neko kliko kostaju ove konekcije,posto sam malko skeptican po pitanju pozivanja 041 "po ceni lokalnog poziva"?!?
Koliko kosta po minutu ili satu npr. ono sto se vuce po TV-u CNI - 041/950950?

Imas validan cenovnik na telekomovom sajtu... Sto se 041 brojeva tice, impulsi se odkucavaju svakih:

041 1xx-xxx - 1 sekundi
041 2xx-xxx - 2 sekunde
041 5xx-xxx - 15 sekundi
041 9xx-xxx - 8 sekundi

Ostali se jos ne dodeljuju... Dakle, sto se tice tog CNI-ja, kod njega jedan impuls prodje za 8 sekundi, sto ce reci, 8 sekundi na istom kosta 0,3036 dinara... Ili da pricamo u normalnim ciframa, posto u satu ima 3600 sekundi, to znaci da te sat na njemu kosta 3600/8 * 0,3036, odnosno 136,62 dinara, ili upola od toga u jevtinim intervalima (15-17h i 21 do 5h)... Istu racunicu mozes vaditi i za ostale brojeve... Pa tako, gornja tabela izgleda ovako u parama:

041 1xx-xxx - 1092,96 din/h (u jevtinoj tarifi: 546.48 din/h)
041 2xx-xxx - 546.48 din/h (u jevtinoj tarifi: 273.24 din/h)
041 5xx-xxx - 72.86 din/h (u jevtinoj tarifi: 36.43 din/h)
041 9xx-xxx - 136,62 din/h (u jevtinoj tarifi: 68.31 din/h)

Dakle, od svih su najisplativiji oni koji pocinju na 5... A kvalitet je uvek isti, jer su linije skroz iste, samo se drugacije tarifiraju.

Ne postoji 041 kod koga se placa cena lokalnog poziva, to na sta mislis je SMIN mreza, i to nije 041 nego 042... Ali zahteva da uplatis vreme kod odredjenog provajdera koji je zakacen na SMIN.

Usput, daleko je isplativije placati Veratu mesecni flat-rate (690 din), i viseti celog dana na internetu sa bilo koje tacke u nasoj zemlji, nego za isto zadovoljstvo placati prosecan tel. racun od 30000 din, koliko sam ja placao kad sam koristio 041 umesto regularnih provajdera (ne pitaj zasto...).

Eto, nadam se de ce ti ovo pomoci.
 
Hvala druze,kralj si!
Sve se kanim da uzmem mesecni paket kd Verata, al nikako ,a ovi sati mi svaki cas nestaju, pa pomislih da koristim 041 za ne daj Boze, ali je svakako najisplativiji mesecni kod Verata!
Hvala jos jednom na detaljima!
Pozdrav!
 
Incognito, ovo sto si ti naveo su samo cene telefonskih impulsa, ne zaboravi da uz to ide i cena usluge pristupa internetu koju obezbedjuje doticni 041 provajder kao i 20% poreza na sve to.

Sve u svemu, 041 internet ti je jedan veliki BAAAD LUCK :x
 
Ma joj ljudi ja sam racun za telefon dobio 2000 din. zbog 041550550,jes da nisam sve napravio al jesam barem pola i to zbog foruma :lol: ,i to samo sto me je mrzelo da idem da uplatim vreme...cccc.....
Bas sam #$@x+*^%#@!!!!
 
Leka:
Ma joj ljudi ja sam racun za telefon dobio 2000 din. zbog 041550550,jes da nisam sve napravio al jesam barem pola i to zbog foruma :lol: ,i to samo sto me je mrzelo da idem da uplatim vreme...cccc.....
Bas sam #$@x+*^%#@!!!!

Jesi omasio neku nulu? ... 2000 din.? Pa daj da se menjamo... evo, ovog momenta... Ja se iskreno ne secam kad mi je zadnji put stigao tako smesan racun ;)

Kad sam se peo na net striktno preko 041, umeo je racun da bude i po 37000 i kusur(rekord: 37543 din. , Januar, 2002)... Sad se retko kad popnem na 041 (samo kad Verat nesto zeza ili kad mi istekne account, a ja zaboravim da uplatim), pa mi i dalje nikad ne stize manji racun od 10000...

I ti se zalis na 2000... cccc... ;)

Generalno, 041 - dranje... Keep away from it!
 
Incognito:
Leka:
Ma joj ljudi ja sam racun za telefon dobio 2000 din. zbog 041550550,jes da nisam sve napravio al jesam barem pola i to zbog foruma :lol: ,i to samo sto me je mrzelo da idem da uplatim vreme...cccc.....
Bas sam #$@x+*^%#@!!!!

Jesi omasio neku nulu? ... 2000 din.? Pa daj da se menjamo... evo, ovog momenta... Ja se iskreno ne secam kad mi je zadnji put stigao tako smesan racun ;)

Kad sam se peo na net striktno preko 041, umeo je racun da bude i po 37000 i kusur(rekord: 37543 din. , Januar, 2002)... Sad se retko kad popnem na 041 (samo kad Verat nesto zeza ili kad mi istekne account, a ja zaboravim da uplatim), pa mi i dalje nikad ne stize manji racun od 10000...

I ti se zalis na 2000... cccc... ;)

Generalno, 041 - dranje... Keep away from it!

Eeee je*iga Inco zato ti mozes da budes moderator i da dajes najkvalitetnije savete kad si 24 h on-line :D Onda si dobro placen kad mozes da odvojis tolike pare za jednomesecni telefonski racun a ja bi vec morao da racunam sta cu da prodam da ga otplatim :cry: Ako ti prica nije prodaja magle i duvanje u suplju tikvu. :wink:
 
Leka:
Eeee je*iga Inco zato ti mozes da budes moderator i da dajes najkvalitetnije savete kad si 24 h on-line :D Onda si dobro placen kad mozes da odvojis tolike pare za jednomesecni telefonski racun a ja bi vec morao da racunam sta cu da prodam da ga otplatim :cry: Ako ti prica nije prodaja magle i duvanje u suplju tikvu. :wink:

lol... pa biti non-stop na netu je moj 'posao'... Sad, koliko sam dobro placen, to je relativno... Kad uzmemo u obzir troskove koje imam (poput neta), to i ne ispadne nesto dobro... Ume i meni da zaskripi s' vremena na vreme...

Al' sto kazu, ko (se) radi ne boji se gladi! ;)
 
Je li Inco, i ostali koji su na Veratu - je l' stvarno telekom zaj*bava sa linijama? Ja cuo da su se nesto Verat i Telekom zakacili i da im postari postavljaju filtare na linije sa kojih se konektuju korisnici?

BTW: Koliko placas (ako nije tajna) mesecnu konekciju na 042 ili lokalni poziv - kako se vec konektujes - ako si non-stom on-line?
 
RiSK:
Je li Inco, i ostali koji su na Veratu - je l' stvarno telekom zaj*bava sa linijama? Ja cuo da su se nesto Verat i Telekom zakacili i da im postari postavljaju filtare na linije sa kojih se konektuju korisnici?

BTW: Koliko placas (ako nije tajna) mesecnu konekciju na 042 ili lokalni poziv - kako se vec konektujes - ako si non-stom on-line?

Malo ***** Verat (kao i svi drugi ISP-ovi, 90% svojih problema svaljuju na dezurnog krivca - Telekom, i ako u 50% slucajeva to nije istina), malo ***** Telekom... A sve to placaju korisnici... I njima fino da se tako 'ebu medjusobno, jer oni uzimaju pare za to... Istina je da Telekom voli s' vremena na vreme da zakaci poneki Pupinov kalem na liniju, pa zagorca zivot ISP-ovima, ali monopol je monopol...

Inace, kad bi stavili na pristupne linije Pupinov kalem, tebi bi sve islo sporije, ali bi islo... Ono juce nije bio problem u brzini (mogao si da posecujes veratove sajtove bez problema), vec u konekciji Verata sa svetom... Tako je to kad ucinis internet gotovo besplatnim, nabacis sebi preko 40000 korisnika, pa kad se optereti link, nesto kvrcne, i svi ostanu bez net-a... Veratu sad treba bar 300 MBit link sa svetom, da bi obskrbio potrebe svojih korisnika...

Placam telefon oko 200 evrica, ali tu ulaze i medjunarodni pozivi i takve stvarcice, tako da stvarno ne znam... Ali znam da se 042 tarifira kao lokalna konekcija... A inace, placam flat na Veratu... Godinu dana 6900 dindzi... Manje od 80 para po satu ;)
 

Back
Top