MEDIOKRITETI

engleskinja

Zainteresovan član
Poruka
118
Ovih dana sam imala puno slobodnog vremena,te sam gledala TV,setala gradom. Slusam i gledam ljude i ne mogu da verujem.Vecina devojaka,i momaka izgledaju kao klonovi(cast izuzecima),svi redom kao s Pinka da su sisli.Iz petnih zila se trude da izgledaju kao Karleusa,Ceca ili ko vec.u autobusu dve devojke razmatraju sinocnu Grand paradu i obe u glas pevaju:"Ako imas petlju ,ako imas herca pokloni mi bundu od nerca.Ako imas petlju ,ako imas cuku dijamantski presten stavi mi na ruku".Strava i uzas.Veoma cesto mozete da cujete rec prosecno.
Gde je nestala zelja za unikatima?Ljudi u svetu se trude da budu drugaciji,a mi?Glavno obrazovno sredsto je TV Pink.
.
Sta vi mislite o tome? :D
 
Ovo što si ti navela uopšte ne znači odstupanje od unikatnosti....


Različiti su pojmovi mediokritet i stereotipi....

Svi se pokoravamo stereotipima jer su stereotipi garancija normalnosti(prirodnih potreba i razvoja) osobe i potreba koje osoba ima.
(Ovde u Srbiji je zato namerno stereotip promenjen Tv Pinkom i TV Palmom i postao je garancija "normalnosti" u smislu neodstupanja od okoline.)

U osnovnom postu autora teme vidim totalnu zbrku izmedju mediokriteta, stereotipa, i unikatnosti kao posledice želje za ostvarivanjem hijararhije...

Da olakšam razumevanje , mediokritetu je izuzetno pogodno u mediokritetski stereotipnom društvu , a stereotipi društva su uglavnom mediokritetski (uprosećeni). Ali nekada stereotip društva nije mediokritetski stereotip već je ispod ili iznad tog istog.

Ako je iznad onda se duhovnost društva razvija , ali se javlja i otpor mediokriteta i disidenti (kasnije iz njih i opozicija) i često se dešava suprotnost da se upravo narasla duhovnost iskoristi za razaranje takvog stereotipa.

Ako je ispod , nastaje raseljenje, i demencija umnog i duhovnog u narodu i novonastali mediokriteti odgovaraju postavljenom stereotipu.

Šta je starije , kakva vlast , takav i narod ili kakav narod takva i vlast?
 
engleskinja:
Gde je nestala zelja za unikatima?Ljudi u svetu se trude da budu drugaciji,a mi?Glavno obrazovno sredsto je TV Pink.
.
Sta vi mislite o tome? :D

Vidi se da imas oko 15 godina. Ne radi se o tome da ljudi zele da budu drugaciji bas radi tog razlikovanja. Trazi se nesto bolje, ne nesto razlicito. A to - biti razlicit od drugih - jednako je mediokritetski kao Pink koga navodis.

Inace, sta je alternativa Pink-u (koji jeste ubedljivo najgori)? Da nije Kultura B92 (tj. belgrade urban culture) koja glasi: kako preziveti izmedju dva Exit-a? Hej, jos si ti mlada da razmisljas o ovim stvarima. Idi prvo citaj nesto, uci, pa se onda zali da su drugi mediokriteti i da ne znaju sta rade.
 
Misanthropos:
engleskinja:
Gde je nestala zelja za unikatima?Ljudi u svetu se trude da budu drugaciji,a mi?Glavno obrazovno sredsto je TV Pink.
.
Sta vi mislite o tome? :D

Vidi se da imas oko 15 godina. Ne radi se o tome da ljudi zele da budu drugaciji bas radi tog razlikovanja. Trazi se nesto bolje, ne nesto razlicito. A to - biti razlicit od drugih - jednako je mediokritetski kao Pink koga navodis.

Inace, sta je alternativa Pink-u (koji jeste ubedljivo najgori)? Da nije Kultura B92 (tj. belgrade urban culture) koja glasi: kako preziveti izmedju dva Exit-a? Hej, jos si ti mlada da razmisljas o ovim stvarima. Idi prvo citaj nesto, uci, pa se onda zali da su drugi mediokriteti i da ne znaju sta rade.

...кад ти чика Мизантроп каже... :wink: (Ово је било јаче од мене! :lol: )
 
Sad sam se setio one scene iz "Life Of Brian", kad Brian govori okupljenoj svetini:

- You are all individuals!

Svi uglas odgovaraju:
- We are all individuals!

pa se zachuje jedan koji kaze:
- I'm not.
 
pa evo, ti si prva originalna, sto pises po srpskom forumu ako se lozis da budes engleskinja?

podstaknuta lj i s

i odakle ti to da u inostranstvu jedva cekaju da su unikati, navedi primer i kako si zakljucila.
 
LePiaf:
Sad sam se setio one scene iz "Life Of Brian", kad Brian govori okupljenoj svetini:

- You are all individuals!

Svi uglas odgovaraju:
- We are all individuals!

pa se zachuje jedan koji kaze:
- I'm not.


hahahahahahaaa ---- sad sam se setila te face ,, sedim sama u kancel. i smejem se ,,,ako mi naleti neko ,,,,,???---- mirna mirna mirna
 
pa evo, ti si prva originalna, sto pises po srpskom forumu ako se lozis da budes engleskinja?

1.Ja se uopste ne lozim da sam engleskinja,ja sam polu engleskinja,pa mi je to prvo palo na pamet pri registrovanju.


2.zasto pisem na ovom forumu?Dobro pitanje .iz ciste dosade


podstaknuta lj i s

???


i odakle ti to da u inostranstvu jedva cekaju da su unikati, navedi primer i kako si zakljucila.[/quote]


Ja govorim o veoma obrazovanim ljudima.Naravno i kod nas ima takvih ,ali je uticaj mase prevelik pa se stapaju.A ima i onih koji to sebi ne dozvoljavaju pa konstantno izlozeni ruglu,ogovaranju,vredjanju. :D
 
Razlika izmedju engleza i srba je što ogovaranja u engleskoj zapuši ček tako obrazovanom čoveku koji je mnogo veći od onog ko bi ga opanjkavao , pa sam sebi klizeći start radi....


Zato je tamo pritisak na obrazovanije manji nego ovde , a ne zbog toga što su ljudi tamo ljudi , a ovde balkanci .....
A to što su balkanci ima veze sa sprečavanjem da se takav sistem ustanovi i ovde....
 
engleskinja:
Ovih dana sam imala puno slobodnog vremena,te sam gledala TV,setala gradom. Slusam i gledam ljude i ne mogu da verujem.Vecina devojaka,i momaka izgledaju kao klonovi(cast izuzecima),svi redom kao s Pinka da su sisli.Iz petnih zila se trude da izgledaju kao Karleusa,Ceca ili ko vec.u autobusu dve devojke razmatraju sinocnu Grand paradu i obe u glas pevaju:"Ako imas petlju ,ako imas herca pokloni mi bundu od nerca.Ako imas petlju ,ako imas cuku dijamantski presten stavi mi na ruku".Strava i uzas.Veoma cesto mozete da cujete rec prosecno.
Gde je nestala zelja za unikatima?Ljudi u svetu se trude da budu drugaciji,a mi?Glavno obrazovno sredsto je TV Pink.
.
Sta vi mislite o tome? :D
Pre bi se reklo da baš mediokriteti vizuelno deluju stereotipno jer teže unikatnosti. Na našim prostorima. Misle da će tako dostići tuđ lagodan život. (Ne i postizanje istog.) I, to se odnosi samo na 30% stanovništva, tj. mlade do 27god. života.
 
Misanthropos:
engleskinja:
Gde je nestala zelja za unikatima?Ljudi u svetu se trude da budu drugaciji,a mi?Glavno obrazovno sredsto je TV Pink.
.
Sta vi mislite o tome? :D

Vidi se da imas oko 15 godina. Ne radi se o tome da ljudi zele da budu drugaciji bas radi tog razlikovanja. Trazi se nesto bolje, ne nesto razlicito. A to - biti razlicit od drugih - jednako je mediokritetski kao Pink koga navodis.

Inace, sta je alternativa Pink-u (koji jeste ubedljivo najgori)? Da nije Kultura B92 (tj. belgrade urban culture) koja glasi: kako preziveti izmedju dva Exit-a? Hej, jos si ti mlada da razmisljas o ovim stvarima. Idi prvo citaj nesto, uci, pa se onda zali da su drugi mediokriteti i da ne znaju sta rade.

dakle mislim stvaaaaarno...sve drugachije od ovoga na ulicama je bolje !!!!!!!!!
dalje b92 kako prezhiveti izmedju dva exita....ti bash kidiso na exit a?
idi chitaj neshto?....znachi da navedemo u profilu shta smo sve prochitali pa da pishemo po forumu....dragi prijatelju....to shto ti radish je merenje penisa....samo malko izvitopereno....
aj nam citiraj nekog filozofa....pliz....prtiti pliz vit krim end cheri on top
 
a shto se stada tiche.....svuda je stado....i gde nema pinka postoji stado....ne gledaj kako ko izgleda....podjednako prazni mogu biti i oni sa dredovima i pirsinzima kao oni iz teranove.....
 
E, baš u tom periodu kada sam htela/ne htela bivala okružena ljudima koji su uživali u međusobnoj sličnosti, završim na nakoj "psihološkoj radionici". Tamo, slučajno, naiđe tema - šta slušate?
Drugarica odgovara - narodnjake, drug do nje - i ja narodnjake. Onda je krenula ona (takođe nadovezjujća, povlađujuća, grozna, utapajuća) priča kako se "ovi oko nas prave da ne vole narodnjake da bi bili drugačiji, a potajno, kada su sami, puštaju Cecu i padaju u sevdah :shock: "
Onda je i (jedna jel' da, razumna, obrazovana žena) psiholog počeo povlađivati i potvrđivati.
Taj je sindrom i ovde veoma izražen. Povede se priča o određenom problemu, i pošto je takvih priča bilo mnogo, umasto da oćute, "pametne glave" krenu suprotnom trakom (počnu drvlje i kamenje po autoru teme) kojom svakako povedu ostatak ekipe. Individualnost je na proveri, stalno i zauvek.
Individualnost, koja se na ovom forumu, uopšte, veliča do beskraja.
Ko mi nameće standarde, nije ni bitno, ako se mirno odupirem.
Onda postoji fenomen ljudi koji po svaku cenu beže od tih "standarda" da idu u drugu krajnost. Ali, mooolim vas, DA LI VI POTAJNO, KADA VAS NIKO NE VIDI I NE ČUJE, PUŠTATE MILETA KITIĆA???
Šta reći na takav komentar??? :lol:
 
Lexa:
Ali, mooolim vas, DA LI VI POTAJNO, KADA VAS NIKO NE VIDI I NE ČUJE, PUŠTATE MILETA KITIĆA???
Šta reći na takav komentar??? :lol:

Da,da mi smo svi u tajnosti ludi za Miletom Kiticem,i njegovim zavijanjem.

Sta reci na takav komentar?Hmmm.Nista.Okreni se i bezi ,jer ako neko ne moze da prihvati da ti ne volis nesto sto oni vole onda ne moze ni da ti bude prijatelj :D :wink:
 
zainteresovana:
engleskinja:
Ovih dana sam imala puno slobodnog vremena,te sam gledala TV,setala gradom. Slusam i gledam ljude i ne mogu da verujem.Vecina devojaka,i momaka izgledaju kao klonovi(cast izuzecima),svi redom kao s Pinka da su sisli.Iz petnih zila se trude da izgledaju kao Karleusa,Ceca ili ko vec.u autobusu dve devojke razmatraju sinocnu Grand paradu i obe u glas pevaju:"Ako imas petlju ,ako imas herca pokloni mi bundu od nerca.Ako imas petlju ,ako imas cuku dijamantski presten stavi mi na ruku".Strava i uzas.Veoma cesto mozete da cujete rec prosecno.
Gde je nestala zelja za unikatima?Ljudi u svetu se trude da budu drugaciji,a mi?Glavno obrazovno sredsto je TV Pink.
.
Sta vi mislite o tome? :D
Pre bi se reklo da baš mediokriteti vizuelno deluju stereotipno jer teže unikatnosti. Na našim prostorima. Misle da će tako dostići tuđ lagodan život. (Ne i postizanje istog.) I, to se odnosi samo na 30% stanovništva, tj. mlade do 27god. života.

Mediokritet , unikatnost.....ne ide to ....
podražavanje, hijararhijska mimikrija.... to već može
 
engleskinja:
Lexa:
Ali, mooolim vas, DA LI VI POTAJNO, KADA VAS NIKO NE VIDI I NE ČUJE, PUŠTATE MILETA KITIĆA???
Šta reći na takav komentar??? :lol:

Da,da mi smo svi u tajnosti ludi za Miletom Kiticem,i njegovim zavijanjem.

Sta reci na takav komentar?Hmmm.Nista.Okreni se i bezi ,jer ako neko ne moze da prihvati da ti ne volis nesto sto oni vole onda ne moze ni da ti bude prijatelj :D :wink:

Ne podržavam nipodaštavanje kvaliteta mileta kitića...
To je samo ukus....
Koji je onemogućen onima koji razlikuju falširanje ili su za čisti zvuk , ali vrednost i takve muzike postoji...
To što uz muziku ovih novih (koji su gori od kitića, ili da budem precizan manje bolji od kitića) ide i ideologija i stereotipi, to je druga stvar.
 
engleskinja:
Ovih dana sam imala puno slobodnog vremena,te sam gledala TV,setala gradom. Slusam i gledam ljude i ne mogu da verujem.Vecina devojaka,i momaka izgledaju kao klonovi(cast izuzecima),svi redom kao s Pinka da su sisli.Iz petnih zila se trude da izgledaju kao Karleusa,Ceca ili ko vec.u autobusu dve devojke razmatraju sinocnu Grand paradu i obe u glas pevaju:"Ako imas petlju ,ako imas herca pokloni mi bundu od nerca.Ako imas petlju ,ako imas cuku dijamantski presten stavi mi na ruku".Strava i uzas.Veoma cesto mozete da cujete rec prosecno.
Gde je nestala zelja za unikatima?Ljudi u svetu se trude da budu drugaciji,a mi?Glavno obrazovno sredsto je TV Pink.
.
Sta vi mislite o tome? :D
Potpuno te razumem.Izgleda da je u owoj jadnoj,ofucanoj i primitiwnoj zemlji lakshe da se priklonish masi-gde su putewi wetj utabani nego da sam krchish swoj put.Samo ako i malo shtrchish iz te mase wetj se smatrash chudakom,ludakom i slichnim psihijatrijskim naziwima.Ljudima je lakshe da se lepe ko chichak jedni za druge i da budu shtancowani jer masa 'ne moze da pogreshi' a pojedinac moze.Lakshe je slomiti jedan prutitj nego tri ,i zato dzabe da polemishemo o tome kad nam nema spasa.Mediokriteti se razmnozawaju,deoba je uzela maha ostalima samo preostaje da se wakcinishu protiw najezde go.wana ili da zapale u SWET. :wink:
 
boring:
engleskinja:
Ovih dana sam imala puno slobodnog vremena,te sam gledala TV,setala gradom. Slusam i gledam ljude i ne mogu da verujem.Vecina devojaka,i momaka izgledaju kao klonovi(cast izuzecima),svi redom kao s Pinka da su sisli.Iz petnih zila se trude da izgledaju kao Karleusa,Ceca ili ko vec.u autobusu dve devojke razmatraju sinocnu Grand paradu i obe u glas pevaju:"Ako imas petlju ,ako imas herca pokloni mi bundu od nerca.Ako imas petlju ,ako imas cuku dijamantski presten stavi mi na ruku".Strava i uzas.Veoma cesto mozete da cujete rec prosecno.
Gde je nestala zelja za unikatima?Ljudi u svetu se trude da budu drugaciji,a mi?Glavno obrazovno sredsto je TV Pink.
.
Sta vi mislite o tome? :D
Potpuno te razumem.Izgleda da je u owoj jadnoj,ofucanoj i primitiwnoj zemlji lakshe da se priklonish masi-gde su putewi wetj utabani nego da sam krchish swoj put.Samo ako i malo shtrchish iz te mase wetj se smatrash chudakom,ludakom i slichnim psihijatrijskim naziwima.Ljudima je lakshe da se lepe ko chichak jedni za druge i da budu shtancowani jer masa 'ne moze da pogreshi' a pojedinac moze.Lakshe je slomiti jedan prutitj nego tri ,i zato dzabe da polemishemo o tome kad nam nema spasa.Mediokriteti se razmnozawaju,deoba je uzela maha ostalima samo preostaje da se wakcinishu protiw najezde go.wana ili da zapale u SWET. :wink:
Sve to manje-vishe stoji ali mi grebe ushi ono ofucano spominjanje "ove zemlje". Najezda mediokriteta je globalna pojava i vara se onaj ko misli da se od toga bezi pomocu pasosha.
 
Dosta sam proputowala.Budala i primitiwaca ima swuda tu si u prawu ali kod nas je epicentar,odnosno swa osiromashena podruchja kao i period posle ratowa dowodi do stanja u zemlji kad swa go.wna ispliwaju na powrshinu-kao posle bure.Nama se u faci widi primitiwizam.Dowoljno je samo proshetati centrom grada da se choweku smuchi ziwot.Stranci koji su u Bg-u ne uochawaju se po gowornoj razlici wetj po produhowljenosti face...Ja swoju zemlju wolim al' ne mogu da wezem ochi i da se prawim da nije primitiwna neobrazowana.....mozda to jeste klishe ali je prwenstweno realnost.
 

Back
Top