da li gledate na rasu,religiju i nacionalnost

За избор партнера...не...
Али за избор БРАЧНОГ партнера...мислим да би ипак требало добро размислити и о томе. Последњи ратови су нас још како уверили у то. :(
За мешани брак потребно је дупло више толеранције, разумевања, уступака, сукобљавања са породицом, обичајима, традицијом...затим прихватање евентуалне двојезичности, питања око вере, верских обичаја, васпитања деце...
У неким другим деловима света ово је можда потпуно неважно, али на Балкану... :?

Како оно беше:''Возови-влакови, ко наши мијешани бракови...нека ми неко покаже знак где воз се претвара у влак...тра, ла, ла...'' А покласмо се око возова и влакова! :(
 
Pa uglavnom da. Nije mi nesto bitno,ako je samo nabadanje u pitanju.Cak razvrstavam i regionalno po Srbiji. I sto se regija tice,sumadinke su najpozeljnije.
Sve se sada toliko globalizuje da vera i nacija polako gube svaki smisao. Imam druga cija je riba muslimanka i imao je odredjenih problema kuci zbog toga.Naravno ne nekih krupnih problema,ali opet...a on se inace ceo zivot prosseravao sa nacionalizmom i onda nadje muslimanku za ribu,hehehehe.Tako to ide.
 
PLESsitnihDEMONA:
Pa uglavnom da. Nije mi nesto bitno,ako je samo nabadanje u pitanju.Cak razvrstavam i regionalno po Srbiji. I sto se regija tice,sumadinke su najpozeljnije.
Sve se sada toliko globalizuje da vera i nacija polako gube svaki smisao. Imam druga cija je riba muslimanka i imao je odredjenih problema kuci zbog toga.Naravno ne nekih krupnih problema,ali opet...a on se inace ceo zivot prosseravao sa nacionalizmom i onda nadje muslimanku za ribu,hehehehe.Tako to ide.

Ako je ovo pitanje postavljeno u smislu da postoje isključivanja i ograde od odredjenih mentaliteta i rasa, onda je po definiciji šovinizam...
A opet , ako je u pitanju samo unutrašnji vaš afinitet prema potencijalnom partneru , onda to nema veze sa ideološkim i nedemokratskim definicijama ponašanja.

I odgovor....
Da gledam , mentalno mi stereotipno odgovaraju partnerke iz odredjenih krajeva srbije, i na iskustvu se zna pokazati , da ako su više zavisne od stereotipa onda pitanje odakle si ima mnogo više smisla , kao i vera.

Mislim da su sve osobe koje razdvajaju osobe za seks od osoba sa kojima bi nešto više , jako opasne....
Makijavelizam, ......
 
ja sam primer da je svima bitna religija ,, imam malo čudno prezime pa mi svaki frajer prvo postavi pitanje koje sam vere ,,,, ako nastavi sa mnom ,,, sledeće šta se dešava ,,, celo njegovo društvo mi postavlja isto pitanje ,,, i tako redom ,,, i samo jednog dana kaže ;; ej prekini vezu kad se javi moja keva jer je ona težak pravoslavac -- pa ću ja tebe kasnije pozvati ;;; --- to mi se desilo u par primera ,,,,, e sada pitanje ;;; zar je hrišćanski nekoga odbacivati iz svog okruženja ako nije tvoje vere ,,--- bezveze
 
Tommy_V:
ma sve je to nebitno - ja uvek trazim da mi dostavi uverenje iz poreske uprave da je izmirila sve obaveze prema drzavi pa onda od mupa da nije osudjivana i da se ne trenutno ne nalazi pod istragom.

Uhvatila sam te u lazi, to se vadi u sudu a ne u MUPU-u. :P :wink:

U vezi sa temom-verujem da bi mi jako smetalo kada bi govorili razlicitim jezicima.Ne znam kako bih funkcionisala sa nekim a da njegov jezik ne poznajem bar priblizno kao maternji.

Drugacija vera mi ne bi smetala, uostalom, sebe defnisem vise kao vernika nego kao pravoslavca.
Vera je moje opredeljenje i osecaj, a pravoslavlje mi je na neki nacin nametnuto rodjenjem u ovoj sredini. Smetalo bi mi kada bi bio zagrizeni vernik, ali to bi mi verovatno smetalo i kod pravoslavaca.

Rasa...nisam rasista, ni najmanje...ali sexualno su mi totalno odbojni ljudi cija se rasa znatno razlikuje od moje. Kinezi, Japanci, crnci. Ne bih ogla da se zamislim ni u koakvoj kombinaciji sa njima... Sve u svemu Indijance najvise volem! :P
 
Tuzni_patak:
PLESsitnihDEMONA:
Pa uglavnom da. Nije mi nesto bitno,ako je samo nabadanje u pitanju.Cak razvrstavam i regionalno po Srbiji. I sto se regija tice,sumadinke su najpozeljnije.
Sve se sada toliko globalizuje da vera i nacija polako gube svaki smisao. Imam druga cija je riba muslimanka i imao je odredjenih problema kuci zbog toga.Naravno ne nekih krupnih problema,ali opet...a on se inace ceo zivot prosseravao sa nacionalizmom i onda nadje muslimanku za ribu,hehehehe.Tako to ide.

Ako je ovo pitanje postavljeno u smislu da postoje isključivanja i ograde od odredjenih mentaliteta i rasa, onda je po definiciji šovinizam...
A opet , ako je u pitanju samo unutrašnji vaš afinitet prema potencijalnom partneru , onda to nema veze sa ideološkim i nedemokratskim definicijama ponašanja.

I odgovor....
Da gledam , mentalno mi stereotipno odgovaraju partnerke iz odredjenih krajeva srbije, i na iskustvu se zna pokazati , da ako su više zavisne od stereotipa onda pitanje odakle si ima mnogo više smisla , kao i vera.

Mislim da su sve osobe koje razdvajaju osobe za seks od osoba sa kojima bi nešto više , jako opasne....
Makijavelizam, ......

E patak ne jedi goovna! Sto si ti uopste kvotirao moj post.Ne vidim kakve veze ima moj post sa ovim sto si napisao.I ne keenjaj o shovinizmu.Shovinizam je kad mrzis sve druge i hoces da ih poubijas,a ne kada nemas poverenja u nekog drugog i jednostavno ne zelis da budes sa nekim ko nije slican tebi nacionalno i verski.Mogu sa svima da se druzim, da se yebavam,ali cu da pazim da mi neko ne zabije noz u ledja.Jer ako ne znas...psu i turcinu ne veruj nikad. Premato tome nemati poverenja u nekog na osnovu njegove vere inacije nije sovinizam.Sovinizam je mrznja.
 
mda...a u Srbiji sve vrvi od crnkinja, japanaca i indijanaca...

to se tice vere, to je zanimljivo...ja sam ateista...i recimo da bi mi smetalo da budem sa nekim ko ide u crkvu jednom nedeljno, misli da su svi ljudi gresni, veruje u cuda i tome slicno...
ako je to necija porodicna tradicija, dakle, ako je covek umereni vernik, ok..postujem...ali ne bi dala da neko okusava da me preobrati...
tad postajem militantni ateista... :lol:
tu tom slucaju, ne vidim neku razliku u tome da li je covek srbin pravoslavac, katolik ili musliman...
ja imam svoj stav o religiji i svejedno mi je koje je vere covek, dok me ostavlja na miru da mislim sta hocu...

zapravo, primetila sam da ljudi koji su potpuno u religiji (sto je jako moderno sad kod nas) nisu narocito spremni da prihvate da je neko ateista...
mislim, treba se zapitati i da li ce neko da prihvati i moje stavove...na samo ja necije...

druge rase...da...svidjaju mi se...prvo fizicki...japanci su mi lepi...indijanci najlepsi..
dakle, cista estetika... :lol:
 
E anakin, ko da si jedina na forumu videla crnce i japance! :lol:

Ne znam, mozda je to do toga sto druge rase nisam vidjala od kada znam za sebe i svakodnevno...nisam naviknuta na njih pa mi jednostavno deluju kao potpuno druga vrsta i sexualno su mi potpuno neprivlacni.
Mada, ako se preselim u Japan, nije nemoguce da cu promeniti misljenje. ;)

Za Indijance vec delim misljenje! ;)
 
anakin:
mda...a u Srbiji sve vrvi od crnkinja, japanaca i indijanaca...

to se tice vere, to je zanimljivo...ja sam ateista...i recimo da bi mi smetalo da budem sa nekim ko ide u crkvu jednom nedeljno, misli da su svi ljudi gresni, veruje u cuda i tome slicno...
ako je to necija porodicna tradicija, dakle, ako je covek umereni vernik, ok..postujem...ali ne bi dala da neko okusava da me preobrati...
tad postajem militantni ateista... :lol:
tu tom slucaju, ne vidim neku razliku u tome da li je covek srbin pravoslavac, katolik ili musliman...
ja imam svoj stav o religiji i svejedno mi je koje je vere covek, dok me ostavlja na miru da mislim sta hocu...

zapravo, primetila sam da ljudi koji su potpuno u religiji (sto je jako moderno sad kod nas) nisu narocito spremni da prihvate da je neko ateista...
mislim, treba se zapitati i da li ce neko da prihvati i moje stavove...na samo ja necije...

druge rase...da...svidjaju mi se...prvo fizicki...japanci su mi lepi...indijanci najlepsi..
dakle, cista estetika... :lol:

Ne , koji su potpuno u religiju , već oni koji su religiozni fanatici....Imaju izreku , ne pod istim krovom sa nevernikom....

Pravi vernici ZNAJU da će nevernik kad tad postati vernik tako što će spoznati prave vrednosti , samo treba da sačeka svoj trenutak otkrovljenja....

To je razlika izmedju konfekcije i duhovnog...
 
anakin:
zapravo, primetila sam da ljudi koji su potpuno u religiji (sto je jako moderno sad kod nas) nisu narocito spremni da prihvate da je neko ateista...
mislim, treba se zapitati i da li ce neko da prihvati i moje stavove...na samo ja necije...
Moderno je da se ljudi deklarishu kao vernici, ali ti uglavnom veru shvataju vrlo sebichno, kao nesto sto se konzumira da bi njima i samo njima bilo bolje (na ovom i onom svetu). Platice x eura nekog popa da im osveti temelje ali kada im pridje prosjak oterace ga u...

I sta uopste znaci "vredjanje verskih osecanja"? Moras jaaaako da pazis kako izrazavas svoje stavove, jer, boze moj, neko bi mogao da se uvredi... Propovedanje religije, molicu lepo, vredja moja ateisticka uverenja.

Jesam li odlutao od teme? Jesam. :idea:
 
Hellen:
За избор партнера...не...
Али за избор БРАЧНОГ партнера...мислим да би ипак требало добро размислити и о томе. Последњи ратови су нас још како уверили у то. :(
За мешани брак потребно је дупло више толеранције, разумевања, уступака, сукобљавања са породицом, обичајима, традицијом...затим прихватање евентуалне двојезичности, питања око вере, верских обичаја, васпитања деце...
У неким другим деловима света ово је можда потпуно неважно, али на Балкану... :?


to je potpuni bullshit, moji su meshani, pa ne smeta. rekla bih da tu sukobi proisticu iz licnosti a ne iz nacionalnog. medjutim oni nisu vernici i iz exyu su, to je drugo vreme. ako je neko bas vernik onda mogu da razumem ali danas je takvih ljudi jako malo...ili ako je iz tih kriticnih podrucjamozda.
 

Back
Top