Novi blog u pripremi

Bez vredjanja.
Molim da se taj komentar obrise pa cu tek onda da nastavim sa komentarisanjem.
Hvala.

Trenutno nema nikakvu funkciju. Kao sto naslov teme kaze razvijam CMS za svoj blog.

Oliver - O(blog)

Molim konstruktivne komentare, (ne na sadrzaj) vec na funkcionalnost.
 
pa moram da znam funkciju sajta da bih mogao da dajem sugestije na funkcionalnost.

Jeste da ja nikad nisam skapirao sta znaci blog ali zar tu ne bi trebalo da posetioci mogu da otvore neki nalog pa da upisuju nesto i da onda biraju da li ce biti dostupno svakome ko zna link ili samo onom ko zna pass :?

uostalom koliko moze biti funkcionalan sajt koji je na free hostu :?:
 
Rekoh, razvijam CMS(Content Management System) koji kasnije moze da se koristi i za komercijalne sajtove. Naravno da planiram da se uradi i prijavljivanje na sajt sa registracijom, ali buduci da radim blog (WebDnevnik) gde jedan pise clanke, a drugi ih (ne)citaju i komentarisu, na sajt moze da se prijave i ceprkaju po sadrzaju clanaka, dodaju nove, brisu itd. samo oni koji znaju administratorsko korisnicko ime i lozinku.

Interesuje me da li je jasno ono sa komentarima. Slobodno ih posaljite.

Jel nudi neko besplatan host?
 
Ni meni nije bas 100 % Jasan pojam BLOGA i samim teme sto se masa pali na to i otvara svoj BLOG ??

Jbg meni nije ni bitno za sad to niti mi je toliko vazo. Mada BLOG i Komercijalni CMS nije ISTO barem po meni! " Mozda gresim jer nisam dobro upucen u BLOG".

Ozbiljan CMS se razvija nezavisno od BLOGA!!! Pre svega koliko vidim imas Lepe Kompjuterske vestine:
Veštine:
Kompjuterske: Administracija Windows mreže, C++, Visual C++, Microsoft Office, Corel Draw, Adobe Photoshop, LaTeX, HTML, PHP, MySQL i servisiranje računara
Jezici: Srpski – maternji, Engleski – napredni

Samim time ako bi vez razvijajo sopstveni CMS sa nekom komercijalnom namerom, Onda bi provo uradio na localhostu pa bi zvanicnu verziju stavio na PLACENI hosting i predstavio je potencijalnim korisnicima. Jer sve sto je na Free hostinzima ja ne smatram za ozbiljan rad. Nazlaost ima jako mnogo sajtova sa placenim hostingom pa nisu funkcijonalni!


I gde ti je taj LOG IN ??

Oblog v0.0.8
poslao: Oliver Petković
Poboljšano je logovanje i provera identiteta koja se vrši u interakcijom sa bazom. Znači, potrebni podaci o korisniku se nalaze u bazi i prilikom logovanja se provaravaju dati podaci sa podacima u bazi.


download.php ti neradi !!!!

I ako neko ima vremena da mi kaze sta je to BLOG ??? Mislim sta mu je funkcija I U cemu je razilika od licen prezentacije pisane u PHP.ASP + SQL, Microsoft Acces ???
 
SALE83:
Ozbiljan CMS se razvija nezavisno od BLOGA!!!

I blog je jedna vrsta CMS-a.

SALE83:
Samim time ako bi vez razvijajo sopstveni CMS sa nekom komercijalnom namerom, Onda bi provo uradio na localhostu pa bi zvanicnu verziju stavio na PLACENI hosting i predstavio je potencijalnim korisnicima. Jer sve sto je na Free hostinzima ja ne smatram za ozbiljan rad. Nazlaost ima jako mnogo sajtova sa placenim hostingom pa nisu funkcijonalni!

Da radim naravno u lokalu, ali cesto nesto u lokalu radi, a na netu nece iz tog razloga uvek nesto novo probam i na netu.

SALE83:
I gde ti je taj LOG IN ??

Evo ga:
http://oliver78.freestarthost.com/blog/login.php

Link pod nazivom Administracija. Da menjam naziv?

SALE83:
download.php ti neradi !!!!

Da to sam prokomentarisao:
"Download sekcija je još u pripremi tako da link nije aktivan. Ja to lično ne volim - neaktivan link na sajtu, ali morao sam da ga stavim da bih video dužinu prvog menija."

Sale83@:
Ako hoces da probas administraciju javi se na mail da ti posaljem username i password.

Pozdrav
 
E ovako.

Sve u svemu kao BLOG je OK! Malo sam Googlao tako da je sa te strane OK!
Mada ne svidja mi se sto je na free hostingu, tj kad vidim baner koji remeti izgled strane sve pada u vodu.

Nadam se da ces u skorije vremen naci bolji free hosting koji nema reklame.

Sto se tice linka Administracija. NIKAD AMA BAS NIKAD neb stavio link do admin dela da bude vidljiv za sve korisnike. " Naravno ako je taj link admin deo" Tu mena sta da trazi obican Korisnik.

Ako je to Korisnicki Sistem . tj registracija i autorizacija registrovanog korisnika. Onda bi svakako menjao ime linaka Administracija!
 
SALE83:
Nadam se da ces u skorije vremen naci bolji free hosting koji nema reklame.

Tesko, dugo vec trazim. Nista dok se ne plati. A to cu tek da vidim. Mozda se prikacim kod nekoga.

SALE83:
Sto se tice linka Administracija. NIKAD AMA BAS NIKAD neb stavio link do admin dela da bude vidljiv za sve korisnike. " Naravno ako je taj link admin deo" Tu mena sta da trazi obican Korisnik.

Da, izbacicu. Sad je trenutno u test fazi, pa je meni lakse.
SALE83:
Ako je to Korisnicki Sistem . tj registracija i autorizacija registrovanog korisnika. Onda bi svakako menjao ime linaka Administracija!
Da, slazem se.

Hvala na sugestijama.
 

Back
Top