Hotel California

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Kako dozivljavate i tumachite ovu pesmu?

Procitao sam svasta - od toga da je pesma o janis joplin, o drogi, raznim kultovima, satani, liku koji se naduvao pa poginuo na auto-putu....svasta. i sve to ovde http://www.songfacts.com/detail.lasso?id=1121

Prvo tumachenje (kada sam procitao tekst) bilo je nesto kao - lik putovao bajkom negde, umorio se, video hotel i resio da prenoci, medjutim hotel je uklet i njegova dusha zauvek ostaje zarobljena tu.
E sad, kad sam procitao sve ovo, vidim da ima prica o narkomaniji ima smisla (you can check out any time you like, but you can't ever leave)

vas red... :arrow:
 
Iglsi? Jedna od neobicnijih i upecatljivijih pesama. Na prvo slusanj je, hm tu i tamo, malo se zaprepastis, malo ti se ne dopadne, deluje jeftino, glupo, nezanimljivo, plitko.... posle si odusevljen, pojacas zvucnike do kraja, da poludi komsiluk, i katarza.....
 
Mnogo buke ni oko o chega, eto shta je ta pesma. Ako su imali neku poruku mogli su da je lepshe isprichaju, a ne da ja sad tu nagadjam shta je pisac hteo da kaze nedovrshenim tesktom.
Na obe tematike (gudra i duhovi) imash toliko fascinantnih pesama bez svih tih skrivenih pojmova.

Pesma je dobra u svakom sluchaju, mada je meni malo razvodnjena. Gitara mi se svidja. Mozda bih trebao da uzmem u obzir godishte kad je pravljena pesma i eto, njihov strah da nece biti dobro shvaceni... Ali ponovo... ima toliko starih bendova koji su bili otvoreni na tu temu.

B-l-a-h.
 
izraz "mnogo buke ni oko cega" je malo hmmm....preteran, ali cenim da je pesma malo macice precenjena...ili je mozda ja jednostavno nerazumem...
mislim ja stvarno volim tu pesmu, divna je i onako ume da "dirne" ali ljudi preteruju...
 
Midnight expres:
U emociji je poenta... A "mnogo buke ni oko cega" nije izreka, vec naziv Shakespeareovog dela... :wink:

u mom izdanju "mnogo vike ni oko cega"... :)
a vecj je postao fraza zar ne...?

pa naravno, mislim u svakoj vrsti umetnosti,pa i u muzici je poenta sto je svako shvata i tumaci na sebi svostven nacin...
 
slazem se... : :lol:
Kako ljudi znaju da skrenu s teme..Fijuuu!
Ja je nikad nisam ni shvatila, uvijek je nosila dozu misterije u sebi, za mene.
Nisam je povezivala ni sa duhovima, ni sa sektom, ni sa drogom...
Samo onako, sa zenskom osobom koja je znacila nesto, pa ga zarobila, tj. njegove misli koje su vjecito ostale vezane za taj hotel...
Mada nisam detaljno ni analizirala.
 
Ja volim takve pesme, ali nazalost takve su, narocito sto su iz takvog vremena, i najsumnjivije.
Veliki sam fan "Bitlsa" i kad sam procitao a im je skoro svaka pesma, ma kako ona zvucala,"zatrovana" drogom, pre svega LSD-om, skoro da sam poludeo. :evil:
 
Da... Lucy je bila majka Dzona Lenona, ali:
Lucy in the
Sky with
Diamonds!!!
"Yellow Submarine" je uzivaoc koji se smiruje posle drogiranja, "Strawberry Fields" simbolizuje jagodna polja gde se krije droga, "Hey, Jude" je droga metadrin,...
 
Dust:
Da... Lucy je bila majka Dzona Lenona, ali:
Lucy in the
Sky with
Diamonds!!!
"Yellow Submarine" je uzivaoc koji se smiruje posle drogiranja, "Strawberry Fields" simbolizuje jagodna polja gde se krije droga, "Hey, Jude" je droga metadrin,...
vidis,od ovog sam znala samo za lucy in the sky...
ali za hey jude i strawberry nisam.... hm...?
 
Peruzzi:
Kako dozivljavate i tumachite ovu pesmu?

Procitao sam svasta - od toga da je pesma o janis joplin, o drogi, raznim kultovima, satani, liku koji se naduvao pa poginuo na auto-putu....svasta. i sve to ovde http://www.songfacts.com/detail.lasso?id=1121

Prvo tumachenje (kada sam procitao tekst) bilo je nesto kao - lik putovao bajkom negde, umorio se, video hotel i resio da prenoci, medjutim hotel je uklet i njegova dusha zauvek ostaje zarobljena tu.
E sad, kad sam procitao sve ovo, vidim da ima prica o narkomaniji ima smisla (you can check out any time you like, but you can't ever leave)

vas red... :arrow:
hvala ti za ovaj sajt..odlican je..
 

Back
Top