ASPEKTI

nisam baš neki stručnjak tako da možda grešim ali...
planete u času recimo tvog rođenja nađu se pod određenim uglom...u zavisnosti od tog ugla njihov odnos i međusobni uticaj zavisi od udaljenosti tj. pod kojim su se uglom našle ...
uf...

u principu kvadrat ( 90 stepeni) i opozicija ( 180) su loši a trigon ( 30 stepeni) i sekstil ( 60 step.) su dobri aspekti, konjukcija ( do 10 stepeni) zavisi od samih planeta ...

volela bi da ti ovo ipak objasni neko ko se više razume u astrologiju
 
Ukratko... preuzeto sa Spicum Astro Community magazina

Konjunkcija
je aspekat susretanja/preklapanja 2 planete na međusobnoj udaljenosti 8- 12 stepeni. Možemo reći da su u zagrljaju.. Međutim da li se radi o bolnom ili sretnom stisku shvatićemo posmatrajući glumce [planete] koje su učesnici

Trigon
je najsretniji odnos dve planete koji podrazumeva ugao od 120 stepeni pri čemu je dozvoljeno odstupanje od 6-8 stepeni. On spaja u zodijačkom krugu znakove ili kuće koje su istog elementa [voda, vatra, vazduh, zemlja... imaju iste stavove i shvatanja i na isti način poimaju svet i okruženje.

Kvadrat
je odnos planeta pod uglom od 90 stepeni a dozvoljeni orbis je 6-8. U ovakvom odnosu se nalaze sve planete koje su u znacima ili kućama istog kvaliteta [kardinalni, fiksni, promenljivi] međutim za razliku od prethodnog one se ne podržavaju već su u otvorenom sukobu, promatraju se kao dva podjednako kvalitetna suparnika, odmeravaju snage i napada

Sekstil
je udaljenost dve planete od 60 stepeni a dozvoljeno odstupanje 5-7 stepeni. Sa lakoćom ćete uočiti ovaj aspekat jer spaja planete kroz svaku drugu kuću ili znak [npr. Ovan i Blizanaci]

Opozicija
je odnos planeta pod uglom od 180 stepeni a dozvoljeno odstupanje 6-8 stepeni. Ovaj odnos razdvaja sve zodijačke znake ili kuće preko 180 stepeni i uočićete da uvek deli krug na dve jednake polovine. On je prirodom blizak konjunkciji ali daleko intenzivniji i eksplozivniji od nje jer pojačava potrebu da se spoje dve suprotnost

U zavisnosti od planeta koje se nalaze u aspektu orbis može blago odstupati od navedenog. Ukoliko je reč o dva malefika koji idu u aspekat, može se uzeti u obzir i širi orbis dok se u slučaju separacionog kretanja držimo određenih standarda. Takođe, kod sporih planeta [Uran, Neptun, Pluton] ćemo ozbiljnije shvatiti manji orbis 1-3 stepena ukoliko su one lični vladari horoskopa ili ugrožavaju značajne lične tačke, njihove vladare ili vrhove kuća

Brzina i smer kretanja [direktan ili retrogradan hod] planeta takođe će značajno uticati na razmatranje intenziteta samog aspekta.


Knežević Jasmina
 
Poslednja izmena od moderatora:
Samo bih dodala da tzv. dobri aspekti utiču na pasivnost natusa, a tzv. loši daju energiju. Tako da ljudi sa mnoštvo kvadrata i opozicija su daleko energičniji, meni čak i interesantniji od onih čiji je horoskop pun trigona i sekstila.
 
oui, c'est vrai!

ali... ako osoba nema potrebu za akcijom ti kvadrati joj mogu izgledati kao prokletstvo "Čitav život nemam mira, stalno iz jednog u drugi problem... dok drugima sve polazi za rukom na sasvim miran i spokojan način " [verovatno ima na umu nekog pojedinca sa mnoštvom trigona koji se ne mora preterano truditi ni oko čega jer mu se većina životnih situacija dešava skoro potpuno bez njegovog učešća]

I ja imam puuuno kvadrata i samo dva velika trigona Merkur-Saturn i Mars-Mesec a pored toga čak 2 T krsta mesec-saturn-pluton i merkur-jupiter-mars, navodim samo lične planete a ... ukupno 13 kvadrata i 7 trigona. Volela bih da je sve malo blaže.
 
Oliji:
Molim Vas da mi napise ko zna sta znace ovi aspekti:-

Conjunction
Quincunx
Opposition
Square
Trine
Sextile

Hvala unapred

Oliji

Conjunction = konjunkcija
Quincunx = kvinkunks ili inkonjunkcija
Opposition = opozicija
Square = kvadrat
Trine = trigon
Sextile = sekstil

O tumacenju ovih aspekata u svetlu astroloske psihologije pogledaj temu Astroloska psihologija.
 
moj znak je bik , a i mars mi je u biku :D ... koliko je to dobo ili lose :D a + i Sunce i Venera su u Biku ... meni je tu nesto cudno :)
zna li neko sta da mi kaze o ovome?

Ence
 
ence001:
moj znak je bik , a i mars mi je u biku :D ... koliko je to dobo ili lose :D a + i Sunce i Venera su u Biku ... meni je tu nesto cudno :)
zna li neko sta da mi kaze o ovome?

Ence

e ja imam sve to + mi je mesec i merkur u biku. ne moram nista da ti kazem, potpuno te razumem. :D
 
Ljudi sa velikom konjukturom u znaku bika, su ljudi forme.
Mars je u biku u suprotsavljenom polju,tako da ces stalno biti opsednuta stvarima poseda i finansija.Nemoj na taj nacin gusiti lepe Venerijanske osobine.
Konkretno ove osobe se mogu baviti umetnoscu.
Svaka imaginacija se moze oblikovati i pretstaviti kroz odredjenu formu koja je lako prepoznatljiva ljudima oko tebe.
Zaokuplenost finansijama.

Fix bih mogao da otvori lepu pekaru, zaradio bih gomile novaca.
Mesec u biku(hrana koja raste kroz kvasac), Merkur u biku(trgovina istom).
 
da, samo sto mene vodjenje biznisa i pare uopste ne da ne zanimaju, nego mi se sve to gadi.
mesaru mrzim da vidim, a kamoli da radim u njoj ili jos gore da je drzim. ne, ne ne. ovaj ovde bik
je prilicno antimaterijalna osoba, okrenuta filozofiji kosmosa i naravno ono od cega ne mozemo da pobegnemo, a uz to i obozavamo jeste ta umetnost, konkretno ovaj misli da zna da slika :D
 
Fixa:
da, samo sto mene vodjenje biznisa i pare uopste ne da ne zanimaju, nego mi se sve to gadi.
mesaru mrzim da vidim, a kamoli da radim u njoj ili jos gore da je drzim. ne, ne ne. ovaj ovde bik
je prilicno antimaterijalna osoba, okrenuta filozofiji kosmosa i naravno ono od cega ne mozemo da pobegnemo, a uz to i obozavamo jeste ta umetnost, konkretno ovaj misli da zna da slika :D
hajde onda, neka izlozba, daj malo obogati taj umetnicki deo stvarnosti koji izumire............
 
Sta je to u tom stelijumu sto me privlaci, jer izgleda da skoro svaki muskarac koji me privlaci ima ovaj stelijum , jedan u lavu , jedan u raku....ovaj u lavu plus u stelijumu sa suncem...a treci konjukciju merkura i venere....znaci merkur i venera u konjukciji...
i kakve to veze ima sa mnom
sta to mene privlaci tu?:)))))))
evo jos slicnosti , neptun trigon sunce, venera u lavu , ili pocetak 7. kuce u lavu ili i jedno i drugo , a venera u lavu to skoro svi imaju...
ovaj drugi ima stelijum merkur , venera i saturn u raku, a sunce je u lavu i tu jako blizu.....
 
:))))
evo, odlucila sam da smotam jednu musku ribicu, da vidimo...nema apsolutno nista od gore pomenutih aspekata, sto je dobro:)
u podznaku je strelac....

sta vi mislite?
i da li moze neko da mi kaze nesto merkuru u vodoliji u 2. kuci u trigonu sa plutonom u vagi i 10 kuci?

mars mu je u jarcu - da li je to dobro osim energije?

mesec u blizancima i venera u konjukciji sa jupiterom u ribama u 3. polju u opoziciji sa zenitom....sto je dobro za mene, lose za njega...jel tako?:)))
 

Back
Top