Google

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.207
Prvo. I ako se podgrupa foruma zaove kompjuteri i internet fakticki u njoj nema ni jedne forum grupe vezane iskljucivo za internet vec najblize je web dizajn. Znaci minus za administratore koji vode forum :) pa zbog toga pitanje postavljam u grupi sofver jer ne znam gde bih drugo mogao.
Problem je malo smesan. U zadnje vreme kad god otkucam www.google.com meni se otvaraju razne strane googla. Te nemacki, te italijanski, te neki ne znam ni sam koji i tako dalje. Jer neko zna zasto i kako da dobijem onaj pravi engleski :)
 
NA WINDOWSU IMAS NA KOJI JEZIK VOLIS DA TI SE KOMP. PRILAGODI...AKO STAVIS FRANCUSKI BICE TI OVAKO WWW.GOOGLE.FR I FRANCUSKE STR. CE IMATI PRIORITET PRI OTVARANJU. NORMALNO U DESNOM COSKU VIDECES JEDNU IKONU (NA KOJOJ PISE NPR. ENG. ILI SR. ZNACI SRPSKI)GDE MOZES DA TO NASTELUJES.
 
france:
NA WINDOWSU IMAS NA KOJI JEZIK VOLIS DA TI SE KOMP. PRILAGODI...AKO STAVIS FRANCUSKI BICE TI OVAKO WWW.GOOGLE.FR I FRANCUSKE STR. CE IMATI PRIORITET PRI OTVARANJU. NORMALNO U DESNOM COSKU VIDECES JEDNU IKONU (NA KOJOJ PISE NPR. ENG. ILI SR. ZNACI SRPSKI)GDE MOZES DA TO NASTELUJES.

Otvaranje neke stranice u principu ne zavisi od windowsa nego od podesavanja browsera i od kolačića (cookies), meni je windows na engleskom, a google ( www.google.com ) se otvara na srpskom.
 
Kad otvoris google, otvori link preferences. U podesavanju interface language podesi jezik google interfejsa (engleski, srpski ili koji god zelis). Search language, cekiraj search for pages written in any language i sigurna sam da neces vise imati problema.

Pozdrav
 
shining star:
Kad otvoris google, otvori link preferences. U podesavanju interface language podesi jezik google interfejsa (engleski, srpski ili koji god zelis). Search language, cekiraj search for pages written in any language i sigurna sam da neces vise imati problema.

Pozdrav

E hvala ovo je pomoglo.
Znao sam za foru www.google.co.uk ali me je nerviralo sto je stalno menjao jezik sa kojim me je docekivao ili pretrazivao po tim stranicama.

Hvala.

P.S.
Vidim da se jos niko od "nadleznih" :) nije javio sa objasnjenjem zasto u okviru kompjuteri i internet ne postoji internet grupa pa neka pitanja kao u sustini i ovo ne bi otislo u OT.
 
tab503:
Vidim da se jos niko od "nadleznih" :) nije javio sa objasnjenjem zasto u okviru kompjuteri i internet ne postoji internet grupa pa neka pitanja kao u sustini i ovo ne bi otislo u OT.

Nisam od "nadleznih", ali evo odgovora:
postoji surferski kutak i na sta bi se drugo odnosio nego na internet...
 

Back
Top