Cene u strackim domovima

Una04

Početnik
Poruka
40
Imam polupokretnu svekrvu koja, jos uvek, moze da se stara sama o sebi samo nigde ne izlazi iz stana. Njena je bolest takva da ce jednog dana ipak morati da ima 24 sata nadzor. Znam da je skoro nemoguce uci u drzavni dom za stare ali me ipak interesuju cene smestaja. Zna li neko i koliko je smestaj u privatnim starackim domovima. Sad ih bas dosta reklamiraju a nacula sam da je smestaj 600E mesecno, sto je ogromna i za nas nedostizna cifra.
Hvala!
 
to, resi se matore na vreme

imash i varijantu da je neko cuva, da platis sestru?. ili da neko zivi s njom u zamenu za smeshtaj.. plus imas drzavne sestre koje doalze prepodne na sat-dva..ali to se raspitaj kako ide. proveri mislim da sam i pri crkvi svetom save videla nesto za pomoc starima ali to je mozda vise neko druzenje, mada ko ce ga znati, mozda je i nekakva nega...

a sto ne zoves domove pa pitas nego pitas ovde
 
?:
pa pochni i za sebe onda da obezbedjujesh smeshtaj...da imas mesto na vreme :twisted:
ma te sestre su ok stvar ne znam kakvi su nashi domovi??
Imam druga čija je majka u Domu na Bežanijskoj kosi. On ne voli o tome da priča u društvu, oseća se povređeno, jer se odmah suočava sa stavom okoline (koja ih ne zna) da je to njena presuda da nije bio dovoljno dobar sin. Što je čista glupost. Gospođa *, iako dama od svoji sedamdeset i dve godine, nikako ne može da se nazove babom. Izuzetno je vitalna. (I svojeglava! :lol: ) Žena je saopštila da ide u dom pre osam godina, i to i uradila.
Tu je 'hotelski smeštaj', žena ima svoje društvo, izlaze, prave žurke :lol: , bavi se svojim hobijima za koje nije imala vremena do penzije, pa ni malo kasnije, zbog života u zajednici sa naslednicima (baš sebično - naravno da ne čuva unučiće :P ) niko joj ne zanoveta gde je bila i šta je radila, zaljubljuje se, odljubljuje, pa nanovo... :lol: :lol:
Mogu vam reći, ono što vidim kad odem do nje da je obiđem, i ono što čujem od njenih i nje same, kako ona provodi te dane, rađa u meni jednu blagu zavist. :evil: Kako ona uspeva da živi tako punim životom, potpuno rasterećena od nekih trivijalnih problema svakodnevnice!!! Ali, kao što rekoh, pomalo i sebičnim, jer se potpuno posvetila sebi.
Cena je oko 8-10.000,00 mesečno, mislim, nisam sigurna sada, ali sam zapamtila da najprosečnija penzija to pokriva.
 
Pa sta ako je sebicna?Bez konotacija da otvaram novu temu ali skoro svi nasi postupci u zivotu uslovljeni su egoizmom.Bolje sto je tamo majka tvoga druga otisla svojevoljno i sto uziva nego da kod kuce ceka decu da se smiluju kad se hima prohte da joj dovedu unuce!
Primer moje tetke:"Sta radis?"pitam je tel,"Cekam da midovedu Ivana!" i uvek tako.
 
Ne znam sta da kazem... Da mi je dete dovoljno veliko da me razume, ja bih ga vec sada zavetovao:
"'Ceri moja, dobro se udaj, ili stedi... Da me, ako pozivim, metnes u Dom staraca."
Pa zar ima boljeg zezanja, nego medju svojim vrsnjacima? Nema dece - da se deru, nema zene - da ti sere...
Ozbiljno govorim...
 

Back
Top