Šta više goji?

Nije. PIvo goji najvise, po hranljivim vrednostima jedno polulitarsko pivo moze da zameni citav obrok.

I jos - da Vas to ne ponese ka krivom razmisljanju: pivo nije HRANA; pivo je alkoholno pice, i izaziva zavisnost pri neumerenoj upotrebi!
 
Pa eto Vam odgovora! :lol:

Jedno pivo Vas nece ubiti, ali ako ste na dijeti - onda ni jedno nije dozvoljeno ako hocete da gubite tezinu. Nikakva gazirana pica, kao ni vestacki zasladjeni sokovi. Ali batalite se rigoroznih dijeta - umerena ishrana i MNOGO kretanja, i eto rezultata i bez odricanja od voljenog piva sa drugarima! :wink:
 
Ma znam ja sve to... imam dosta iskustva sa dijetama, da tako kažem, i trudim se da budem obavešten po tom pitanju. Ali, baš u novinama sam pročitao da je mleko kaloričnije od piva... Što se tiče fizičke aktivnosti, toga imam na pretek: vozim bicikl, igram košarku i idem na trčanje svaki dan! I to jako često sva tri u jednom danu! I onda dođe veče, odem kod druga da se malo ispričamo, i onda se nerviram što iscevčimo Apatinsko od dva litra, a ja se ceo dan znojio... kao da je bilo uzalud... pa sam zato pitao... da bih znao koliko da se nerviram... :wink:
 
WithdrawnWater:
Nije. PIvo goji najvise, po hranljivim vrednostima jedno polulitarsko pivo moze da zameni citav obrok.

I jos - da Vas to ne ponese ka krivom razmisljanju: pivo nije HRANA; pivo je alkoholno pice, i izaziva zavisnost pri neumerenoj upotrebi!

sta ti znas... :wink:

moj kum je uvek govorio: "pivo je hleb u flasi...", LOL
 
indigo:
WithdrawnWater:
Nije. PIvo goji najvise, po hranljivim vrednostima jedno polulitarsko pivo moze da zameni citav obrok.

I jos - da Vas to ne ponese ka krivom razmisljanju: pivo nije HRANA; pivo je alkoholno pice, i izaziva zavisnost pri neumerenoj upotrebi!

sta ti znas... :wink:

moj kum je uvek govorio: "pivo je hleb u flasi...", LOL

Pa da, znam - i klinci po skolama gde drzim predavanja se uvek zapanje kad pitam je l' piju alkohol- kao 'Ma joook.....!', a ja kazem "A pivo!?" a oni 'Pa pivo je hranjljivo, to nije alkohol!" :shock:
 
A da li znate mozda koliko je kalorican kvas, odnosno slad (u nasim radnjama se prodaje i kao Euro malc)?
Slican je pivu, ali nema alkohola i relativno je prijatnog ukusa, a kazu da je zdrav. Imate li neke informacije o tome?
 
WithdrawnWater:
Pa da, znam - i klinci po skolama gde drzim predavanja se uvek zapanje kad pitam je l' piju alkohol- kao 'Ma joook.....!', a ja kazem "A pivo!?" a oni 'Pa pivo je hranjljivo, to nije alkohol!" :shock:

da, u mom laickom poimanju stvari, jako je velika nesreca sto je u nasem drustvu kao takvom alkohol nekako... opste prihvacena, "kao normalna" rabota, sa apsolutno pozitivnom konotacijom: sasvim je uobicajeno da dede daju unucicima koji su upravo prohodali rakiju, "da umoce prst u pivo", da se bilo koji gost nudi prvo rakijom i kafom, itd.itd. meni se cak dogadjalo da bez pitanja u 9 ujutru tresnu pred mene dupli vinjak, "zdravo je" :(. i strasno i tuzno...
 
Kurt2:
...Koka-kola ili pivo? A mleko, gde se na toj lestvici nalazi? Znam da mleko sadrži više kalorija od piva. Jel to tačno?

ne znam, ali moguce da ti to i zavisi sta jedes. tj kombinovanje hrane, to su neke off (nezvanicne) teorije. npr ako jedes meso i pivo goji vise nego ako jedes pivo i cips. ali to se ovdashnji lekari nece sloziti verovatno ali to sam citala pa ti isprobaj. ti pomeshaj pivo i mleko to je zlatna sredina :twisted:

da li bi neko od doktora mogao da svrati na ONU DIJETU na zh. kutku i da pokusa da je nauchno objasni?

bez ulazenja u ispravnost to nam sad ne treba... :II
ono ako ne volite mene volite ostale drugare...eto cmoooooook
 
...Koka-kola ili pivo? A mleko, gde se na toj lestvici nalazi? Znam da mleko sadrži više kalorija od piva. Jel to tačno?
Oživljavam temu posle tri godine, ali ovde je baš svašta ispisano na osnovu slobodne procene pa bih da rešim ovu dilemu (trilemu) ako nekoga to interesu.
Najgore za vašu liniju i prava kazna za vaše zdravlje je Coca Cola (otrov živi).
Ono što je za vašu liniju na drugom mestu je mleko.
A ono što vas zapravo goji najmanje je pivo.
Verujem da se mnogi beče dok ovo čitaju jer su se u životu naslušali toliko MITOVA i LEGENDI o pivu da nikada više neće moći da ga ne gledaju kao neku energetsku bombu koja pumpa stomak kao da ste priključeni na bocu sa helijumom.
 
Jao, sve sto je ukusno to goji!...
Ništa ne goji ako se konzumira umereno i pri tome vodimo računa o svojoj fizičkoj aktivnosti. Što se tiče pića zbog kojih je diskusija i počela (pivo, mleko, Coca-Cala), ja u svakom danu imam minimum 0,5 litara mleka i 2x0,33 litara piva, i NULA litara Coca Cola-e, ali pored svega toga već mesec dana veoma uspešno izbacujem masne naslage pripremajući se za leto. Inače, moj dan osim normalnih fizičkih kretanja ima samo 40-50 minuta težih fizičkih vežbi, dakle ništa posebno, ništa što svako od vas ne može ostvariti.
 
Svaki dan po 2x0,33 l piva svrstava vas u grupu visokog rizika od razvijanja bolesti zavisnosti odnosno alkoholizma ukoiliko to potraje, a ukoliko vec duzi vremenski period traje, onda vec jeste u grupi onih koji zloupotrebljavaju alkohol (da, oprecno laickim misljenjima, pivo JESTE alkoholno pice i NIJE hrana!).
Ali drago mi je sto se oslobadjate masnih naslaga i sto umereno vezbate.
 
U gurpu visokog rizika od razvijanja alkoholizma zbog oko pola litara piva dnevno... ja bih onda već odavno bio alkoholičar i prešao na veće količine :) Ne kažem da u toj tvojoj tvrdnji nema istine, ali ja se ne bih baš složio sa time ako su u pitanju normalni ljudi.
 
U gurpu visokog rizika od razvijanja alkoholizma zbog oko pola litara piva dnevno... ja bih onda već odavno bio alkoholičar i prešao na veće količine :) Ne kažem da u toj tvojoj tvrdnji nema istine, ali ja se ne bih baš složio sa time ako su u pitanju normalni ljudi.

To sto se Vi ne biste slozili samnom ne menja cinjenice. 33+33 je 66, a to je blize 7 dcl nego pola litre, slozicete se?
 

Back
Top