DOMINACIJA

LadyN

Početnik
Poruka
18
Sta mislite o dominaciji u seksu?
Hajde da zapocenemo price na ovu temu otvoreno i iskreno jer smo drustvo koje, cini mi se, ima dosta predrasuda kad je u pitanju javni stav.
Isla sam poslednjih mesec dana na neke chatove i uvidela da jako inteligentni i uspesni ljudi imaju dosta fantazija na temu dominacije. Narocito muskarci koji su mocni i dominantni u zivotu zele da probaju submisivni polozaj u krevetu. Granice su razlicite.
Ja sam, iskreno znaci, dugo imala licnu unutrasnju zabranu da razmisljam na ovu temu ali sam konacno resila da priznam sebi ono sto sam potiskivala i .......:)))))) Ispricacu Vam rado ali kad se okupi vece drustvance na ovu temu :wink:
 
nisam mazohist....chak bi pre bio sadist....mada neke blage varijante (tipa vezivanje) su mi ok.....al nije da bi volo da me neko shiba nechim....pre bi ja shibo nekoga...
 
Pa eto seksi kombinacije Antun Tun :wink: Znaci., prvo te veze, za krevet recimo, a onda ti dodje odozgo.
Nije sve u sibanju. :)
Dalja je prica na ovu temu- zasto je muskarcima seksi kad zena vodi pricu i kada ih postavi u bespomocnu poziciju.
 
draga LadyN moram priznati da sam gvirnuo u tvoj profil ...
mislim baš me interesuje sa koliko se godinica razmišlja na takav način ...
a što se odgovora tiče ... sto ljudi sto ćudi ...
lično ne volim dominaciju sa bilo čije strane ...
nekako me ne asocira na ljubav ...
a sex bez ljubavi mi deluje nekompletno ...
a što je čudno i dalje se smatram muškarcem .


:wink:
 
vd:
draga LadyN moram priznati da sam gvirnuo u tvoj profil ...
mislim baš me interesuje sa koliko se godinica razmišlja na takav način ...
a što se odgovora tiče ... sto ljudi sto ćudi ...
lično ne volim dominaciju sa bilo čije strane ...
nekako me ne asocira na ljubav ...
a sex bez ljubavi mi deluje nekompletno ...
a što je čudno i dalje se smatram muškarcem .


:wink:
pa sta si zakljucio?je l ima 42 god ili je 42.godiste? :lol:
 
Licno dominacijom smatram i kada vezem svilenom maramom decku ruke i ljubim ga i grickam po celom telu, potpuno vodim igru,do zavrsnice, sto bi znacilo da sam dominantna zar ne,a opet sve je ispunjeno neznoscu i ljubavlju, bez ikakve grubosti.Nekad ljudi shvataju previse bukvalno neke stvari, sama rec dominacija ne mora nuzno da znaci nesto krajnje lose, maltretiranje.Na kraju krajeva prepustiti se ljubavi i strasti i znaci izgubiti odredjenu dozu kontrole.Ali to nas ne mora ciniti bolesnima.U zivotu sve treba raditi sa merom.
I pustite da cura isprica sta je htela.Ovde se i onako samo vode u zadnje vreme rasprave licnog karaktera bez ikakve veze sa naslovom podforuma.
 
LadyN:
Dalja je prica na ovu temu- zasto je muskarcima seksi kad zena vodi pricu i kada ih postavi u bespomocnu poziciju.
Od muskarca obicno ocekuje da bude dominantan i aktivan a od zene submisivna i pasivna (ne samo u sexu). Svako krshenje normi i svega sto nam se godinama namece kao model ponashanja (u smislu tzv. polnih uloga) je primamljivo. Fenomen "zabranjenog voca".

Eto, ovo vam je bilo k'o sa Discovery-ja... 8)
 
LadyN:
Sta mislite o dominaciji u seksu?
Hajde da zapocenemo price na ovu temu otvoreno i iskreno jer smo drustvo koje, cini mi se, ima dosta predrasuda kad je u pitanju javni stav.
Isla sam poslednjih mesec dana na neke chatove i uvidela da jako inteligentni i uspesni ljudi imaju dosta fantazija na temu dominacije. Narocito muskarci koji su mocni i dominantni u zivotu zele da probaju submisivni polozaj u krevetu. Granice su razlicite.
Ja sam, iskreno znaci, dugo imala licnu unutrasnju zabranu da razmisljam na ovu temu ali sam konacno resila da priznam sebi ono sto sam potiskivala i .......:)))))) Ispricacu Vam rado ali kad se okupi vece drustvance na ovu temu :wink:

Oho!Još jedna kučka!
Slobodno ti nama ispričaj šta ti je na duši... :twisted:Pa ćemo posle da razmislimo...
 
VisionOfDisorder:
Volim dominaciju. Dobar sam u tome. Mada, treba to znati. Tanka je linija izmedju grubosti i strastvene dominacije. Ne znam, ova tema mi je nekako previshe privatna.

Pa...sve su teme ovde -privatne-...i sada si bas i zaintrigirao sa tom -linijom- ....gde li je ona???
Mislim da je dominacija bitna stvar ....samo , naravno , zavisi od ljudi ciju vise vole....i bitno je da se dvoje -nadju- u tome....da mi parter nije -dominantan- ne verujem da bih modla biti sa njim...ali i da ne voli da sam ja ponekad dominantna ..isto bi bio problem.... :wink: ...Zaista smatram da je ovo bitno...i da se dvoje tu nadju...i da treba o ovome otvorenije pricati..i ovde..i sa partnerom...
I...cekamo pricicu koja nam je obecana jos sa pocetka.... :wink:
 
Pa... shta da ti kazem. Volim da kontrolishem. Vezivanje je tako seksi... (izmedju ostalog). Shto se tiche te linije, pa treba delikatno pristupiti. Iako je dotichna osoba npr. vezana, ne bi smela da se oseca kao predmet ili korishceno. A ako si previshe fin, nema svrhe raditi celu stvar.
Za takav balans treba biti majstor.

p/s nemam nishta protiv zenske dominacije takodje... zasada devojke koje sam sreo ili nisu bile zainteresovane u tom pravcu, ili su volele da budu kontrolisane.
--
VoD
 
There's a new game
We like to play you see
A game with added reality
You treat me like a dog
Get me down on my knees

We call it master and servant
We call it master and servant

It's a lot like life
This play between the sheets
With you on top and me underneath
Forget all about equality

It's a lot like life
And that's what's appealing
If you despise that throwaway feeling
From disposable fun
Then this is the one

Domination's the name of the game
In bed or in life
They're both just the same
Except in one you're fulfilled
At the end of the day

Let's play master and servant
Let's play master and servant
 
Više od petnaest godina živim jednim specifičnim načinom života, koji se napolju zove BDSM lifestyle.

BDSM - B&D-*******&discipline (vezivanje i disciplina), D&S-dominance&submission (dominacija i potčinjenost) i S&M (Sadism & Masochism).

To bi bila gruba terminološka odrednica pojma o kojem razgovaramo.

Do sada, od kada sam otkrio svoje sklonosti, i eksponirao ih, bio sam u vezi sa većim brojem sub devojaka/žena.

Te veze su trajale od nekoliko dana do nekoliko godina.

Ono što nakon svog tog vremena mogu sa sigurnošću da tvrdim je, da "vanila" seks (tako oni koji su u BDSM-u nazivaju "klasičare") ne može ni da pridje uzbudjenju koje se postiže u jednom ovakvom odnosu.

Za to ima više razloga. Prvo, poverenje koje na kome se zasniva osnos Gospodar/robinja daleko prevazilazi ono u klasičnom odnosu. Dakle sub devojka/robinja mora imati savršeno poverenje u svog Doma/Gospodara, jer će mu biti prepuštena na milost i nemilost.

Drugo, uzbudjenje koje se razvija tokom odnosa, a koje podrazumeva potpunu kontrolu potčinjene od strane dominantne osobe je nepojmljivo onima koji ga nisu osetili.

Treće, uvek u uglu svesti postoji pomisao da je ono što se čini "zabranjeno" što naravno još pojačava uzbudjenje.

Dominacija nije samo fizička kategorija. Naravno, uvek je uzbuljivo vezati, izšamarati ili išibati robinju. Medjutim, mnogo veće uzbudjenje postiže se na psihičkom planu, budući da svest o submisivnosti kod potčinjene osobe izaziva izuzetno uzbudjenje. Npr, objašnjenje tokom telefonskog razgovora sa robinjom šta je čeka prilikom susreta, naredjivanje & bespogovorno ispunjenje naredbi, verbalno ponižavanje, naredjivanje masturbacije bez dozvole za svršavanje, molba Gospodaru za orgazam, pravilno oslovljavanje, ponašanje u društvu, na javnim mestima, oznake pripadnosti, sve to su uzbudjenja koja su van dosega klasičnog odnosa.

Previše sam se raspisao, imam posla. Koga više interesuje neka pita.
 
Nisam napisao ono gore da bi se sprdao sa bilo kim. Dakle, budući da je tema dominacija, i da o tome mnogo znam, budući da živim sa time jako dugo, napisao sam nekoliko rečenica o nekim suštinskimm stvarima koje su vezane za tu temu.

Dakle, nemam nikakvu nameru da nekoga izvodim na Put, niti da budem nečiji Guru.

Takodje, nemam namare, a i smatram da je besmisleno, da ubedjujem nekoga šta je bolje ili gore.

Radi se o tome da ili imaš ili nemaš taj osećaj (ili imaš, ali ga se stidiš). Jednostavnije, to je za one koji to vole.

Dakle, ako se osećaš srećno onakav kakav jesi, i ne interesuju te neke druge stvari, to je OK, i niko nema pravo da ti bilo šta kaže u vezi toga.

Isto tako ti nemaš prava da budeš sarkastičan prema onima koji misle ili se osećaju drugačije.
 
Muskarac treba da bude dominantan. I to je prava stvar.Ukoliko oba partnera vole "male igre" promena uloga u tom slucaju je osvezavajuca i odobravajuca. Poverenje izmedju partnera se podrazumeva u svakom pogledu pa i ovom. Smeta mi jedino ta "psihicka dominacija". Za mene je to nerealno i bez strasti.Gubiti na trenutak kontakt sa svetom i stvarnoscu je uredu ali ne biti svoj u svakom pogledu za mene je bolesno. Nista licno
 
Gospodaru nas...
Gresis! Imam pravo da budem sarkastican. Sarkazam je oblik iskazivanja licnog misljenja... Mislim da je to adekvatan nacin da kazem sta mislim o zadatoj temi.
 
Ono što nikada u životu nisam voleo su besmilsene stvari. Ukoliko se ne nalaziš u ovoj priči (dominacija), a očigledno se ne nalaziš, zbog čega trošiš svoje (i vreme onih koje ovo zanima) na trolovanje teme?

Ukoliko se sa nečim ne slažem i ne interesuje me, zbog čega bih se uplitao u to?

Moj post je namenjen onima koje to interesuje, ukoliko si u drugoj priči zašto ga jednostavno ne ignorišeš i zaobidješ?
 
Gospodaru, opet gresis... Teme se otvaraju, da bi se cula razlicita misljenja. Ako zelis nesto drugo, ti daj oglas. Nije korektno zahtevati od ljudi da ne pisu, ako se ne slazu. I nisam rekao da me ne zanima tema! Zanima me... itekako.
Priznajem da ponekad vezem partnerku svilenim maramcetom, govorim ruzne reci... ponekad padne neko pljeskanje po guzi... Ali ipak sam ja amater.
 
kučka:
Muskarac treba da bude dominantan. I to je prava stvar.Ukoliko oba partnera vole "male igre" promena uloga u tom slucaju je osvezavajuca i odobravajuca. Poverenje izmedju partnera se podrazumeva u svakom pogledu pa i ovom. Smeta mi jedino ta "psihicka dominacija". Za mene je to nerealno i bez strasti.Gubiti na trenutak kontakt sa svetom i stvarnoscu je uredu ali ne biti svoj u svakom pogledu za mene je bolesno. Nista licno

Većina ljudi se upušta u razne "prljave" igrice, i to je ono o čemu ti govororiš. Ono o čemu ja govorim je poptuno poverenje, prepuštanje i kontrola. Ovde se radi o nečemu u čemu dobrovoljno učestvuju odrasli ljudi, kojima takava vrsta odnosa čini zadovoljstvo.
 
GospodarBgd:
Medjutim, mnogo veće uzbudjenje postiže se na psihičkom planu, budući da svest o submisivnosti kod potčinjene osobe izaziva izuzetno uzbudjenje.

Veoma... To me bash i zanima. Nego, kazi mi kako izbeci ekstremizam... tj. da li su bash neophodne sve one oznake i markiranje teritorije. Nekako mi se kompromis chini lepshim/prirodnijim. Pretpostavljam da bi mi odgovorio da sa kompromisom uzbudjenje opada. Greshim li?
 
Ljudi ...jedno je dominacija ...koju mi -amateri- primenjujemo....kao sto je nabrijao Julian....i taj vid dominacije mislim da vecina voli....ali znala sam coveka (veza nije uspela naravno)posto je navikao da bas maltretira partnerku....10 god. se vidjao sa devojkom koju prvo isprebija na mrtvo..i vode posle -ludacki - sex...jer ocito i ona to trazi i uziva u tome....Cak je isutira nasred ulice....Ali...to vec smatram poremecajem (jedino tada mu se dize)psihicke prirode...i mislim da su bolesnici....
 

Back
Top