vase misljenje

lucci

Obećava
Poruka
68
Nisam sigurna sta je ...potrebno mi je misljenje ...mom decku jako modre ruke ..kad je hladno najvise budu jako cijanoticne ...najgore je od toga sto lekar nece da mu da uput da to ispita a tako je jako dugo oko 7 godina ..posle odredjenog vremena pocne da mu bude hladno na rukuma a i zglobovi ga bole molim vas za misljenje sta to moze da bude i koje komplikacije nosi sa sobom
Unapred zahvalna
 
lucci:
Nisam sigurna sta je ...potrebno mi je misljenje ...mom decku jako modre ruke ..kad je hladno najvise budu jako cijanoticne ...najgore je od toga sto lekar nece da mu da uput da to ispita a tako je jako dugo oko 7 godina ..posle odredjenog vremena pocne da mu bude hladno na rukuma a i zglobovi ga bole molim vas za misljenje sta to moze da bude i koje komplikacije nosi sa sobom
Unapred zahvalna

POsto je dr na dugom zasluzenom odmoru, odgovoricu Vam ja. Ne znam kolko Vas decko ima godina, ali iz oskudnog opisa simptoma moze se raditi o citavom nizu stvari od beznacajnih do komplikovanih: od jednostavno lose periferne cirkulacije (koja onda zahteva danosi tople rukavice i ne izlaze ruke velikoj hladnoci) do nekog reumatskog poremecaja (obzirom na zalbe na bol u zglobovima - ne znamo kojim doduse). Obzirom da mu lekar opste medicine ne daje uput za dalje ispitivanje verovatno je procenio da se radi samo o slaboj perifernoj cirkulaciji, ali ako Vaseg momka to toliko uznemirava (da li je pusac, ima li dijabeticara u njegovoj porodici, da li iko boluje od artritisa ili lose periferne cirkulacije), uvek moze da ode na pregled kod specijaliste reumatologa bez uputa - pregled ne moze kostati vise od 1000 dinara (ako ne i mnogo manje). Neka zrtvuje toliko ako je istinski zabrinut, medjutim ja se po opisu simptoma (u odsustvu znacajnijih podataka) slazem sa misljenjem lekara opste medicine da nema potrebe za prevelikom brigom.

Pozdrav
 
Hvala puno ..on ima 23 godine ...dala bih jos podataka al ih nemam ...najgore je sto on ne zivi u Srbiji nego u Norveskoj pa tamo sve ide preko njegovog porodicnog lekara ...a ako zeli ovde da to ispita gde bi mogao da ode ...ako postoji neki privatan lekar koga mi mozete preporuciti bilo bi od pomoci
Jos jednom hvala
 
Sigurna sam da nema potrebe za brigom, pogotovu ako zivi u Norveskoj. Ako zeli ovde da se ispita, ne znam kog privatnog lekara da Vam preporucim, ali ispitivanja vezana za bolove u zglobovima moze da sprovede kod spec. reumatoilogije na Reumatoloskom Institutu u Beogradu, a za perifernu cirkulaciju kod nekog od spec. hirurgije koji se bave poremecajim periferne cirkulacije. Takodje, mozete pogledati zute strane i potraziti privatne klinike, zvati telefonom i raspitati se. Pozdrav
 

Back
Top