Agatha Christie

Ja se divim njenom mozgu i pameti, koji je uspeo to sve da napise, da proprati te dogadjaje! Kako li se ona nije zbunila dok je pisala, pa negde omanula?
Ali, verovatno se u tome i ogleda njena genijalnost u pisanju romana ovakve sadrzine!
 
Citao sam u novinama, ne mogu da se setim kojim, da se u jednoj bolnici dogodilo da su doveli devojcicu kojoj je pocela da opada kosa, da je izbijaju cudne fleke i sl siptomi. Doktori isu imali pojma sta je, cak su pomislili da se radi o nekoj novoj bolesti. Medjutim, jedna bolnicarka koja je tu radila setila se da je u jednoj od knjiga Agate Kristi procitala koji su siptomi trovanja talijumom i tio saopstila lekarima. za nekoliko dana devojcica je otpustena iy bolnice ziva i zdrava.

Sve ovo govori koliko je Agata bila pametna i obrazovana.
 
Genije!!! Obozavam je i imam oko 20 njenih knjiga, na 4 jezika, i nikad dosta!!! Preporucujem vam i manje poznate: Murder is easy, The crooked house,(jedna je skoro izasla uz Politiku)Nemesis, (nje ne znam da li ima u prevodu, malo je duza, jedna od njenih poslednjih, ali je super!)ma sve su dobre!!! Jedino ne volim Zavesu :cry:
Ono sto mi se posebno svidja je atmosfera u njenim knjigama, uvek se 100% uzivim, fenomenalne su!
 
I ja mislim da je odlican pisac.Najbolja njena knjiga mi je Ubistvo u Orijent ekspresu,ali mi se jako svidja i Karipska misterija, sve je isto samo je u pianju Egipat 3000-4000 g.pre.n.e.? je l citao neko? Kako vam se svidja?
 
Zeni svaka chast.prvu knjigu koju sam prochitala bila je Tajna 7 satova i extra je...Ja nisam uspela da pogodim ubicu u Deset malih crnaca.
E da jedina ochajna i uzasno glupa je Tajanstveni gospodin Kvin,shit!!! :!:
 
Pozdrav svima. Nije me dugo bilo na vasem forumu jer ne mogu ni sa svojim da se izborim kako treba ali nadam se da redovno obilazite jedini domaci sajt o Agati Kristi
http://www.agathachristie.bravehost.com

Javljam se da vam ostavim jednu HITNU poruku

Naime, na Poirot forumu (www.tv.com) postavljena je vest da je A&E (USA) kompanija koja je glavni sponzor britanskih TV filmova odustala od finansiranja serije "Poirot" tako da je doveden u pitanje nastavak snimanja preostalih 12 filmova. Da vas podsetimo rec je o filmovima: Velika cetvroka, Ubistvo u Orijent Ekspresu, Tragedija u tri cina, Sastanak sa smrcu, Gospodja MekGinti je mrtva, Vasar zlocina, Macka medju golubovima, Dodilo se na dan Svih Svetih, Casovnici, Treca Devojka, Slonovi pamte i Zavesa. Autor te teme je kontaktirao moderatora foruma na zvanicnom sajtu Agate Kristi da proveri tu informaciju. On je sa svoje strane kontaktirao kompaniju Chorion koja je vlasnik autorskih prava za Agatina izdanja i od njih dobio sledeci odgovor koji vam prenosim u originalu: "The producers and David would like to continue the series but it is a very difficult TV environment at the moment. Any help and support that you can give to help us in our endeavours will be much appreciated."

Tim povodom otvorena stranica za prikupljanje potpisa - peticija - koja ce biti prosledjena Granadi koja nastavlja rad na 4 nova Miss Marple filma, da pronadju nacin i nastave sa snimanjem serijala Porot koji je mnogo gledaniji sirom sveta. Peticiju mozete naci i potpisati je na adresi:

Hercule Poirot TV series must continue
Petition to Granada - The London Television Centre,
Upper Ground, London SE1 9LT United Kingdom


http://www.petitiononline.com/Poirot06/petition.html

U sledecim komentarima na tim i nekim drugim forumima doslo se do saznanja da su kao razlozi ovakvog stava navedeni preveliki troskovi snimanja na autenticnim lokacijama, kao i podatak da ce se nastaviti sa snimanjem filmova sa Miss Marple jer su oni daleko isplativiji (obzirom da stara gospodjica retko napusta svoje seoce:)) za razliku od Poirota koji je poznat kao svetski putnik). Kako je jedna clanica nase Citaonice - Kluba ljubitelja knjiga Agate Kristi (http://www.freeyabb.com/phpbb/citaonica-portal.html)
danas ostavila poruku na tu temu da je do sada je za nekoliko dana vec prikupljeno preko 1000 potpisa ali i da ne zna dokle akcija traje - zato vas pozivam da pozurite. Mozete se upisati onoliko puta koliko e-mail adresa imate. Ne znam ni koliko ovakve akcije mogu imati uspeha, ali mozda vredi pokusati, osim ako nije u pitanju marketinski trik ali mozda ako nista budemo imali subjektivni osecaj da smo bas mi nasim potpisima doprineli nastavku serije... Zato pozurite da spasimo Poaroa...)
 
Da, žena je bila genijalac. Zanima me da li je neko od vas možda pročitao:
"Divov hleb", "Ruža i tisa", "Breme", "Nezavršeni portret", "Kćerina kćer" i "Odsutan u proleće".
Ako jeste, da li možda znate koji je naš izdavač ovo objavio.
Kažu da su ovo ljubavni romani, neka drugačija Agata od one koju poznajemo.
 
Agathu sam chitala u osnovnoj shkoli.Kad pochnesh da reshvash njene sluchajeve pre kraja i pre detektiva, onda rachunaj da si zavrshio detektevski kurs.Dobre su joj klnjige i chitaju se brzo, sve u svemu, odlichne su joj knjige.
 
Napoleonka:
Zeni svaka chast.prvu knjigu koju sam prochitala bila je Tajna 7 satova i extra je...Ja nisam uspela da pogodim ubicu u Deset malih crnaca.
E da jedina ochajna i uzasno glupa je Tajanstveni gospodin Kvin,shit!!! :!:

I meni je prva knjiga koju sam procitala tajna sedam satova.Neslazem se po pitanju knjige
Misteriozni gospodin Kvin jer smatram da je dobra.Posto se radi o manjim pricama koje su isto tako super.
 

Back
Top