Zene i sminka ;)

...Freya, Carmindy je zena koja nema sta da sakrije na svom licu, dovoljno je malo masnoce/vlage i boje da bi delovalo negovano i besprekorno - filozofija '5 minute face' je takodje koncept koji se prodaje, iako nije nista novo, revolucionarno, jos manje nesto sto je njen izum sa sve highlighter-om na kljucnim tackama...Ne postoje njeni tutorijali iz kojih zena, kojoj je potrebno ili zeli vise od tonirane kreme, Labela i maskare, moze da vidi, sazna i nauci o tome kakve sve opcije nudi make up, razlicite tehnike i izbor nijansi...Ni '5 minute face filozofija' nije prilagodjena zenama razlicitog vizuelnog tipa/kolorita ili tipa koze, vec samo njoj i njenim potrebama...Biram tutorijale iz kojih se moze nauciti i koji mogu inspirisati, ukoliko postoji zelja i interesovanje...Nisam pronasla bolje i profesionalnije uradjene tutorijale za vise od jedne dnevne make up varijante koja, iz mog ugla, deluje dobro, od onih koje radi Lisa Eldridge...Ono o cemu ti pises je preparativni deo nege koze, ne dekorativa, odnosno make up...Ne bih se ni najmanje slozila sa tvojim vidjenjem nacina rada pomenutih sminkerki, no to je stvar percepcije...Lisa objasnjava tehniku vizuelnog resavanja/prikrivanja estetskog problema na licu, Carmindy sminka savrseno lice i prodaje filozofiju 'gotova za 5 minuta' - zena koja tako izgleda, moze biti gotova i za 2 minuta...Bas kao i zena sa aknama koja na lice nanese debeo sloj tecnog pudera sa full coverage efektom...I ma koliko imalo smisla to o cemu pises, briga o nezi koze kada ona nije pod make up-om, ne znaci odsustvo potrebe da se prikriju nedostaci i istakne ono sto je na licu lepo - jedno ne iskljucuje drugo...Kao sto se i za dekorativnu kozmetiku mogu odabrati brendovi koji zastupaju naturalisticku, organic filozofiju ili su namenjeni problematicnoj kozi i odredjenim estetskim nedostacima...Odrasle osobe i te kako imaju akne i problematicnu kozu iz razloga koji nemaju uvek, ili cak najcesce, veze sa make up-om...Da li ces za svoje dete ili sebe odabrati Lancome ili savim treci proizvod, zavisi od toga sta ce joj odgovarati, zar ne?...A to koji ce puder koristiti nema nikakve veze sa tim koliko ce vremena posvetiti nezi koze...Sto sve skupa ne garantuje da ce imati savrsen ten, odnosno da nece imati problematicnu kozu...Nega, preparativna, ima manje od 5% uticaja na konacni izgled koze...Da nije tako, svi bismo bili, uz malo truda, savrseni, bar kada je ten u pitanju...I - da li zaista mislis da devojcurci nece posegnuti za sminkom u cilju prikrivanja adolescentskih promena na kozi, bez obzira na roditeljski uticaj?...Ukoliko to vec cine, a svakako cine uz retke izuzetke, bolje je da nauce kako to pravilno da rade, nego da setaju zapecene slojeve gipsa na licu...

...Evo i Carmindy, kao izraz bona fides-a...:)...Primetices da '5 minute face' traje 10 minuta i da koristi sve sto i Lisa, sa tom razlikom sto joj korektor nije potreban za korigovanje nedostataka na kozi, samo za (po meni nepotrebno) sencenje zone ispod ociju...Takodje, nije navela koje je preparate za negu (kreme ili primer-e u alternaciji) nanela kao osnovu pre make up-a...A za to je takodje potrebno vreme, kao i za pranje sundjera na kojem je ostalo vise od 50% tecnog pudera...Iz mog ugla, vreme koje je utrosila na, inace izuzetno dobar, ten, trebalo je da iskoristi za naglasavanje ociju, no ovo svakako jeste opcija dnevnog make up-a i zato...:

 
Poslednja izmena:
Ne razumem :
Jedni kazu: zena u 30oj izgleda matoro jer se sminka ;)
A drugi: Zene sada izgledaju mladje u kasnim godinama jer se sminkaju :)
Znaci, treba da se sminkamo tek od 40.? :)
Jel treba uopste da se sminkamo? ;)
Svašta...
Postoje različite vrste šminkanja, kako za različite prilike, tako i za različite godine...
Neumesno je da gospođa od 60 god stavi hot crveni ruž npr...Ma mrzi me da objašnjavam...
 
Svašta...
Postoje različite vrste šminkanja, kako za različite prilike, tako i za različite godine...
Neumesno je da gospođa od 60 god stavi hot crveni ruž npr...Ma mrzi me da objašnjavam...

kakva si to :roll: sta fali :)

ruska-e1381053068602-1.jpg
 
...Sto zrelija koza lica, to intenzivnija nijansa ruza za usne - naravno ne za svaku zenu, ali vecini daleko vise odgovaraju upravo 'jaci' tonovi koji licu daju svezinu i cine bore manje upadljivim nego neutralne nijanse sa kojima mnoge deluju umorno i bezivotno...Svakako, postoje razlicite teksture ruzeva ili sjajeva, razlicite koncentracije pigmenta i razlicite undertone kategorije, tako da svaka zena moze da izabere ono sto njoj odgovara...Crvena boja je klasicna i proizvodi se u beskrajno mnogo nijansi razlicito svetlih/tamnih, toplih, hladnih ili neturalnih tonova i za svaku zenu postoji bar jedna koja je prava...
 
meni je od ukusa i mirisa ruza muka :(

...Imas raznih mirisa i ukusa, ali - da, jesu svi artificijelni i specificni, cak i oni koji ne sadrze mirise ili su organske osnove...Zato mozes da koristis druge opcije, poput sjajeva ili toniranih zastitnih stick-ova (Labello tipa)...Uvek postoji alternativa, ukoliko se zeli, naravno...Nije obavezno...:)

...Evo nekoliko primera zena sa zrelom kozom i make up-a...

 
Poslednja izmena:
meni nije jasno zasto se zene sminkaju...da navataju muzjaka .lepota je na drugoj strani valjda ((

- - - - - - - - - -

sta sam se najeo tog ruza .. uzas

...Sminkaju se da bi izgledale lepse, ili da bi delovale negovano i lepo...Sebi, ali i drugima...Mnoge zene uzivaju u cinu sminkanja i nege uopste, opusta ih i donosi im osecaj zadovoljstva...Ne sminkaju se sve zene, a od onih koje to cine, nisu sve veste u tome, tako da su i rezultati razliciti...
 
meni je od ukusa i mirisa ruza muka :(
ni meni se ne svidja, ko i gomile druge kozmetike, uvek mi se prevrne zeludac kad udjem po trznim centrima na sekciju sminke i kozmetike. na stranu sto sam sposobna da razmazem u roku od 5 minuta sve sto stavim na usta i lice...nisam ja za sminku stvorena, neko me pogledao kad sam se rodila, pa mi bar koza cista, pa cu tako da guram dok se ne zbabim a mozda i kasnije :sad2:
 
ni meni se ne svidja, ko i gomile druge kozmetike, uvek mi se prevrne zeludac kad udjem po trznim centrima na sekciju sminke i kozmetike. na stranu sto sam sposobna da razmazem u roku od 5 minuta sve sto stavim na usta i lice...nisam ja za sminku stvorena, neko me pogledao kad sam se rodila, pa mi bar koza cista, pa cu tako da guram dok se ne zbabim a mozda i kasnije :sad2:

...Ne nagovaram te, ali u slucaju da ti nekada bude potrebno da imas make up na usnama i da mu trajnost bude relativno duga bez bojazni da ces ga 'pojesti' ili razmazati - usne mozes da nahranis nekim od 'Labello' ili slicnih preparata/hranljivom kremom, upijes maramicom visak i prebojis celu povrsinu usana olovkom za usne u zeljenoj boji, preko koje mozes, ali i ne moras, da naneses sjaj ili Labello tip preparata (u zavisnosti da li zelis mat finish ili ne)...:)...Uvek to radim kada mi je potrebno da nijansa na usnama traje dugo, a ne mogu ili ne zelim da popravljam sminku svakih sat vremena...
 
...Ne nagovaram te, ali u slucaju da ti nekada bude potrebno da imas make up na usnama i da mu trajnost bude relativno duga bez bojazni da ces ga 'pojesti' ili razmazati - usne mozes da nahranis nekim od 'Labello' ili slicnih preparata/hranljivom kremom, upijes maramicom visak i prebojis celu povrsinu usana olovkom za usne u zeljenoj boji, preko koje mozes, ali i ne moras, da naneses sjaj ili Labello tip preparata (u zavisnosti da li zelis mat finish ili ne)...:)...Uvek to radim kada mi je potrebno da nijansa na usnama traje dugo, a ne mogu ili ne zelim da popravljam sminku svakih sat vremena...
da vidis ti kako se ja mazem labelom, to bude cela povrsina usta i malo okolo ako se sasusilo od vetra ili nesto, cisto da se nadje :zper: jos nemam jasno definisanu liniju usana nekako usna prelazi u kozu neprimetno, ne znam kako da opisem :confused: najveci problem je zapravo sto ja sebe ne vidim sa bojama na licu, bilo kojim, osecam se cudno i ne izgledam sebi ko ja...tako da se zapravo nikad nisam ni trudila da pronalazim nacine da se sminkam, nikad me nije zanimalo, a i imam osecaj da mi je koza zahvalna na tome....jedino mi bitno da bude cista i hidrirana na pravi nacin.
 
da vidis ti kako se ja mazem labelom, to bude cela povrsina usta i malo okolo ako se sasusilo od vetra ili nesto, cisto da se nadje :zper: jos nemam jasno definisanu liniju usana nekako usna prelazi u kozu neprimetno, ne znam kako da opisem :confused: najveci problem je zapravo sto ja sebe ne vidim sa bojama na licu, bilo kojim, osecam se cudno i ne izgledam sebi ko ja...tako da se zapravo nikad nisam ni trudila da pronalazim nacine da se sminkam, nikad me nije zanimalo, a i imam osecaj da mi je koza zahvalna na tome....jedino mi bitno da bude cista i hidrirana na pravi nacin.

...Razumem te u potpunosti - sminkam se u sustini minimalisticki, monohromatski i onda kada je potrebno...Medjutim, posto sam 'varikina tip' (videla si fotografiju), neophodno mi je malo boje, u kontekstu 'zdravlja iz kutije'...Malo rumenila (na jagodicama, duz linije kose, na vrhu nosa, brade i na kapcima, uz blagi sjaj u istoj nijansi na usnama, dovoljno je za dan kada ne treba da budem nasminkana, ali nije lose da delujem negovano i da ne plasim ljude bledolikoscu...:D...Ti si lepih crta, tamnijeg kolorita i sebi mozes da dozvolis potpuno prirodan izgled...:zag: :heart:
 
...Sminkaju se da bi izgledale lepse, ili da bi delovale negovano i lepo...Sebi, ali i drugima...Mnoge zene uzivaju u cinu sminkanja i nege uopste, opusta ih i donosi im osecaj zadovoljstva...Ne sminkaju se sve zene, a od onih koje to cine, nisu sve veste u tome, tako da su i rezultati razliciti...
mogu delovati negovano lepo uredno i pedantno i bez sminke,...dobro to zadovoljstvo ne razumem ali neka
meni pojedine zene podsecaju na okrecene grobove spolja sjaj unutra prazno memla i budj (((
zasto se muskarci ne sminkaju?
 
mogu delovati negovano lepo uredno i pedantno i bez sminke,...dobro to zadovoljstvo ne razumem ali neka
meni pojedine zene podsecaju na okrecene grobove spolja sjaj unutra prazno memla i budj (((
zasto se muskarci ne sminkaju?

...Zato sto se od njih ne ocekuje lepota, vec neki drugi kvaliteti, ili mozda zato sto zadovoljstvo pronalaze u sportskim TV prenosima, ili petljanju ispod haube automobila/drugim pasijama i zadovoljstvima, na primer?...Veoma retke zene i uglavnom dok su veoma mlade, mogu delovati negovano i lepo bez trunke sminke i nege uopste...Sto ne znaci da je sminka imperativ za bilo koga...
 
...Zato sto se od njih ne ocekuje lepota, vec neki drugi kvaliteti, ili mozda zato sto zadovoljstvo pronalaze u sportskim TV prenosima, ili petljanju ispod haube automobila/drugim pasijama i zadovoljstvima, na primer?...Veoma retke zene i uglavnom dok su veoma mlade, mogu delovati negovano i lepo bez trunke sminke i nege uopste...Sto ne znaci da je sminka imperativ za bilo koga...
meni je to sve nekako vestacki .jedino miris duse.i razvijena svest.. moze da mi zagolica cula...ostalo je za jednokratnu upotrebu..,uzmes. iskoriatis .bacis.. kao vrhunsko dostignuce divljeg liberalnog ustrojstva .naravno to vazi za oba pola
 
Jača šminka ženu čini starijom, posebno kafeni i crveni ruževi, smokey eyes i debela podloga pudera i rumenila. Kao srednjoškolka sam željela da izgledam starije. Kada djevojka posle tridesete stavi ovoliko šminke izgleda 7-10 godina starije, osim ako šminku ne radi profesionalni šminker, jer jedino oni mogu da potrefe pravilan ton.
 
meni je to sve nekako vestacki .jedino miris duse.i razvijena svest.. moze da mi zagolica cula...ostalo je za jednokratnu upotrebu..,uzmes. iskoriatis .bacis.. kao vrhunsko dostignuce divljeg liberalnog ustrojstva .naravno to vazi za oba pola

...Zasto mislis da jedno iskljucuje drugo?...Inace, sminka ne mora da deluje vestacki, cak i kada je kompletan make up na licu - bilo je o tome reci i ilustrovanih primera na pocetku ove teme, ukoliko te interesuje...Sampon, sapun, pasta za zube su takodje veoma vestacki - po sastavu i po mirisu, ali neophodni...
 

Back
Top