ko nam je "tata i mama"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

volfram

Početnik
Poruka
45
smatrate li da teorija o evoluciji nema budućnost
ako smatrate,pitate li se ko je naš demijurg
da li je to bog kako kaže biblija,ili neka druga sveta knjiga u zavisnosto koje ste vjere,
ili ne
jeste li pristalica deizma,
ili mozda ateizma
šta mislite o navedenom
 
zato šti je pitanje metafizičko
a to je nedruštvena nauka, pardon, niej ni nauka nego mistika

u tim spisima uobičajen je termin "božanski arhitekta", ili NOUS (napisano grčkim)
šta jamislim o tome? ja o tome ne razmišljam. Otkud mi ovde?
Možda smo, skolna samda u to verujem, projekat belih miševa, njihova matrica kojom su naselili zemlju ne bi li malo eksperimentisali s nama i dobili svoje odgovore...
Pretpostavljam da ti hoćeš ozbiljan odgovor, isključujem se sa teme.
btw. idi na filozofiju
 
Ako ateizam podrazumeva NEverovanje u Boga, onda jesam ateista. Ortodoksni. :D
Ne mislim da nas je stvorio ikakav "Bog" niti da su nam "sudbine" zapisane u bilo kakvim knjigama...
Nas svet je produkt ciste energije iz svemira, a evolucija je doprinela da sada ovde caskamo o tome. I "sudbina" nam zavisi od toga kakva ce nas energija dalje ispunjavati i sta ce nam sve "pasti na pamet" da uradimo u svojim kratkim zivotima, tj. u kom smeru cemo povesti dalje svoju evoluciju!?
I zivot i smrt su samo procesi ( ili intervali ) koji traju izvesno vreme u opstanku energije.
Zamisli drvo, i proces njegovog opstanka. Tako je i sa ovom planetom, sa svim zivim bicima na njoj. Zemlja je "drvo" na kom se mi rodimo, i trajemo dok je povoljna klima. Kad dodje "jesen" - drvo ogoli i ceka novo "prolece", da opet olista ( novu civilizaciju ).
Zar to ne lici na CISTU PRIRODNU ENERGIJU ( u obliku materije koja evoluira )!?
Ma, kakav "Bog"...kakvi bakraci...??? Gluposti!!!
Vera je proistekla iz covekovog NEZNANJA i STRAHA prema njemu neobjasnjivim pojavama, a kasnije je to "evoluiralo" u tzv. Boga i crkvu, jer se neki pametnjakovic dosetio da na taj nacin moze da kontrolise mase i da vlada njima. Ne kazem da Isus nije postojao... verujem da jeste ( suvise je "popularan" da bi bio izmisljen lik ), ali sumnjam da je bio "sin Bozji" poslat na ovaj svet da "okaje" ljudske grehe... Bio je samo vizionar, covek sa posebnim darom i inteligencijom, koje ljudska vrsta tada nije razumela i to nije mogla da mu "oprosti". Jadnicak, stradao ni kriv ni duzan. Zar nije interesantno to da su ga bas Rimljani likvidirali, a da su ga bas oni digli u nebesa i sada mu se mole, u svom raskosnom Vatikanu!? Rimsko carstvo vise odavno ne postoji, bar ne teritorijalno, ali Rim je pokazao da jos uvek I TE KAKO VLADA celim "hriscansko-katolicko-pravoslavnim" svetom, upravo preko crkve i tzv. veroispovesti i veronauke.
Pitam se kada ce se vernici PROBUDITI iz tog delirijuma? Zar su toliko slepi i glupi :?:
 
e uzgred i ja nosim naocare!ali ja bih da pitam bez ikakve doze ironije, ako odbacujemo kreacionizam i prihvatimo evoluciju, zar nisu svi filozofi do danas trzili nekog pokretaca(ne mora da bude stvaralac)ili u vidu apeirona, aer-a, jednog, dobrog, lepote,vatre neki su ga i zvali bog. sta uzrokuje promene, stvari ne mogu da se pokrenu same od sebe, evolucija ne moze sama do sebe da se pokrene, iz nicega, odakle?usput, slazem se da je hriscanstvo nastalo kao religija siromasnih, da bi im se vizijom onozemaljskog zivota ublazio grozni zemaljski zivot, i pokusalo izjednacenje na onom svetu.doduse odigralo je znacajnu ulogu u izjednacavanju ljudi(pred bogom) tek su kasnije intelektualci pokusavali da opravdaju hricanstvo racionalnijim argumentima. znaci, ja bih molio da mi neko odgovori na pitanje.P.s.ja sam evolucionist. hvala :D
 
ja sam ateist
nisam ni evolucionist
onda sam...
ima li neko pametno ime za to sto sam ja
nema
jer tajna kako smo nastali mi i zivot na ovoj planeti je,trebam li reci,nepoznat
stoga je i suvisno reci kome ili cemu pripadamo
jer sve se svodi na veru,teoriju...
ali, ako se vec pitamo otkud mi,odgovor nemojte traziti u crkvi jer to je skup lopova i manipulatora,uvek bila i bice
i ne znam zasto je hitler veci necovek od crkve
prvenstveno mislim na hriscansku
 
Volframe, ti si AGNOSTIK. Poričeš mogućnost saznanja odgovora na svoje pitanje.
A malo koketiraš i sa ignorancijom :wink:

Odgovor na posl.pitanje -
Hitler je vodio pravi rat, a crkva (katolička plus neki otpali Dubrovčani) - medijski...Ovo drugo je bilo grozno, ali Hitler i dan danas izaziva veću pažnju - zbog efikasnosti (u lošem smislu, daleko od toga da sam ikada imala razumevanja za to njesra)
 
Da je ovo neki manje ozbiljan forum pitanje bi bilo
koliko je dugačak mome mužu :lol:
koliko puta su hani uhvatili da piški na parkingu
koliko kegleviča je popila klara m
koliko je neverovatan napisao recenzija
koji broj gaća nosi suzy
koliko gane ima dece u komšiluku
koliko je puta Julian uspeo da
ostavi dlake i na tečnom sapunu dok ga je prao u lavabou
koliko je gazdarica imala tipova :lol: :lol: :lol:
 
Betty:
Da je ovo neki manje ozbiljan forum pitanje bi bilo
koliko je dugačak mome mužu :lol:
koliko puta su hani uhvatili da piški na parkingu
koliko kegleviča je popila klara m
koliko je neverovatan napisao recenzija
koji broj gaća nosi suzy
koliko gane ima dece u komšiluku
koliko je puta Julian uspeo da
ostavi dlake i na tečnom sapunu dok ga je prao u lavabou
koliko je gazdarica imala tipova :lol: :lol: :lol:


Nevezano za ozbiljnost foruma pitanje jeste:
Koliko godina ce Nedju trebati da zavrsi gimnaziju?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top