ehej, sociolozi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

tisa

Početnik
Poruka
12
Po$tovane kolege sociolozi,
ako ste raspolozeni za 'caskanje o
na$oj nauci, i razmene informacija o istoj, dobrodo$li ste!

Dodu$e i svi ostali, kojima je to
zanimljiva nauka...

Pozdrav svima!
 
tisa:
Po$tovane kolege sociolozi,
ako ste raspolozeni za 'caskanje o
na$oj nauci, i razmene informacija o istoj, dobrodo$li ste!

Dodu$e i svi ostali, kojima je to
zanimljiva nauka...

Pozdrav svima!

Nismo kolege, ali bih molio za neki savet od vas: kako uciti sociologiju? Imam ispit u septembru, a jako mi tesko ide ucenje sociologije. Svi ostali predmeti su mi daleko laksi.
 
pa civilno drustvo je globalno sve ono sto je van domasaja drzave. znaci nevladine organizacije, mediji, javnost, pojedinci. znacaj civilnog drustva, bar ja mislim daje veliki, zbog toga sto sam ja zastupni ideje slabe drzave i pristalica civilnog drustva, a uz to i liberal. nevladine orginazacije bi trebalo da uticu na drzavu tako sto bi predlagale zakone iz onih oblasti koje ih zanimaju, gradjani javnom raspravom davali svoje misljenje o njima i ondabi trebalo da se tek izglasaju. naravno svaka nvo ima interes da unese sto vise svojih predloga u zakone. tako bi trebalo da bude. ajde sad vi odgovorite da li je moguce civilno drustvo u srbiji? :D
 
e sta mislite koji su doprinosi sociologiji danas marksovog ucenja?gde se prevario a gde je bio u pravu?i najzad da li jer moguc kraj kapitalizma i koji bi oblik drustav mogao da ga zameni?ne bio bilo lose da nesto kaye ovaj lik sto je otvorio topic, posto pitanje ehej, sociolozi ne otvara bas polje za raspravu. :D
 
Sociolozi, mozete li ukratko da mi odgovorite na ova tri pitanja treba mi za ispit hitno!!

1. Istorijsko-socioloski model savremenog svetskog drustva? (Volerstinova teorija)
2. Znacaj istrazivanja sociologije istorije za razvoj naucnog saznanja o istoriji i drustvu?
3.Zncaj socioloskog istrazivanja istorije za drisustvenu praksu?

Hvala unapred!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top