rasizam u Srbiji? Ma, ne....

S

srle_1

Gost
ne verujem ...ako neko zna istoriju nastanka rasizma, osnovne teze, nacin ostvarivanja tih ideja...i mesto gde su se u svemu tome nalazili Sloveni...a zajedno sa nama Jevreji i Romi...ne, ne verujem da postoji ovde. A? Ovo je pokusaj da se razgovara o istoriji, a ne o politici, mada je i ovo danas istorija vec sutra.
 
posmatrac:
pa nacionalizam verovatno postoji, ali rasizam...?
zar rasizam nije kad belac mrzi crnca, kosookog ili indijanca? ili ja brkam pojmove.
na balkanu zive ljudi iste rase - bele. mrze se, nije da se vole, ali tu nema rasizma nego nacionalizma.

Pazi... Nacionalizam i sovinizam su razlicite stvari. Dok nacionalizam (po meni) nije nesto lose, jer oznacava pripadnost nekom narodu i ljubav prema narodu kome pripadas. Tacnije, nas srpski prevod reci nacionalizam bio bi rodoljublje.
A sovinizam je mrznja prema drugim narodima.
 
Ljudi,probudite se.Sta je ovo...Cigani nam unistavaju drzavu a mi nista ne preduzimamo povodom toga.Ja za sebe mogu reci da sam nazi.Ovo je vrlo ozbiljna stvar.Pa zar ja da sedim i da gledam dok nam neki tamo stranci,koji nemaju pravo da budu ovde kao prvo,siluju drzavu.E pa nece moci.Doslo je krajnje vreme da preduzmemo nesto povodom ovoga.Nas dan ce doci.Unisticemo sav otpad(cigane,zutace...).Citao sam da jos malo pa ce srbi biti nacionalna manjina u sopstvenoj drzavi.To je samo deo istine.
 
NAZI:
Ljudi,probudite se.Sta je ovo...Cigani nam unistavaju drzavu a mi nista ne preduzimamo povodom toga.Ja za sebe mogu reci da sam nazi.Ovo je vrlo ozbiljna stvar.Pa zar ja da sedim i da gledam dok nam neki tamo stranci,koji nemaju pravo da budu ovde kao prvo,siluju drzavu.E pa nece moci.Doslo je krajnje vreme da preduzmemo nesto povodom ovoga.Nas dan ce doci.Unisticemo sav otpad(cigane,zutace...).Citao sam da jos malo pa ce srbi biti nacionalna manjina u sopstvenoj drzavi.To je samo deo istine.

To sto postajemo nacionalna manjina u sopstvenoj drzavi sami smo krivi. Pogledaj Kosovo. Jedna siptarska porodica ima preko 20-oro dece, dok tipisna srpska jedno, dvoje ili eventualno troje.
 
NAZI:
Ljudi,probudite se.Sta je ovo...Cigani nam unistavaju drzavu a mi nista ne preduzimamo povodom toga.Ja za sebe mogu reci da sam nazi.Ovo je vrlo ozbiljna stvar.Pa zar ja da sedim i da gledam dok nam neki tamo stranci,koji nemaju pravo da budu ovde kao prvo,siluju drzavu.E pa nece moci.Doslo je krajnje vreme da preduzmemo nesto povodom ovoga.Nas dan ce doci.Unisticemo sav otpad(cigane,zutace...).Citao sam da jos malo pa ce srbi biti nacionalna manjina u sopstvenoj drzavi.To je samo deo istine.
Uuuu,je!!! Al' si nacitan! Pa bas ti Cigani sede u skupstini i mlate praznu slamu, privatizuju secerane i razna druga preduzeca, ne placaju milionske poreze, prisluskuju ministre, otvaraju racune po ostrvima...! A ti nista, NAZI, BRE!, ne preduzimas! A kako bi bilo da malo budes, umesto NAZI, patriota? A je l' znas sta je to? To je da volis svoj narod, postujes njegove dobre strane ali istovremeno ukazujes i na one lose, i trudis se da ih ispravis. Pocinjes od sebe!
 
Veruj mi.Ja cinim sve sto se moze ciniti.Ciganima trebamo nabiti strah pa ce tako oni pobeci bar na drugi kraj grada.U mom gradu kao sto rekoh dolaze cigani u velikom broju a niko nista ne preduzima,sto znaci da nema puno ljudi koji razmisljaju kao ja.Ja sam obican gradjanin koji ima zelju da se maltrtiranje nasih gradjana barem malo smanji.A to sto srbi malo prave decu,to je sasvim treca stvar.Ljudima su sve manje i manje plate pa je logicno da nemaju uslove za decu.Dok albanci,cigani itd potkradaju nas narod.
 
NAZI:
Ciganima trebamo nabiti strah pa ce tako oni pobeci bar na drugi kraj grada.
E, prosto se sebi cudim sto se hvatam na ovakve komentare...! 'Ajde ti lepo procitaj ono sto pise iznad tvog komentara(ono od miskina, tj. mene), pa ako ikako mozes razmisli... Ono glavom levo-desno, muc-muc*. Kapiras?
*ovo c je pocetno slovo reci npr. Cuprija
 
Patriotizam:zelis sebi dobro ali pazis da druge ne povredis
Nacionalizam:zelis sebi dobro(mislim svom narodu) a boli te ***** za druge
Sovinizam:Zelis drugome zlo pa makal i tebi bilo posle lose

kod nas se cesto upotrebljava rijec nacionalista u znacenju patriota
 

Back
Top