da li je kasno kajati se?

dekart

Zainteresovan član
Poruka
163
poznajem je vec 5 godina.svideo sam joj se na prvi pogled.nakon godinu dana druzenja,stupili smo u neku neozbiljnu vezu.vremenom mi se dopala.na istoj smo talasnoj duzini,moj tip zene,horoskop pun pogodak,slusamo istu muziku......
inace sam dosta probirljiv,ljubav je za mene ozbiljna stvar,ali vremenom je otkrila neke mane,digla je nos do neba.pre svega super izgleda,pametna je,doteruje se,prati modu...ima jos par negativnih osobina,da ne nabrajam sad.malo po malo poceo sam je ignorisati(priznajem,zbog glupih detalja),jer je postala skroz druga osoba,pre svega materijalista,sto ja mrzim.veza se skoro ugasila,ali tesko mi je naci drugu slicnu njoj.nakon 4-5 meseci izasli smo na veceru,i tu noc je rekla da ima tipa s kojim je 2-3 meseca.nije me puno iznenadila.bila je dosta hladnija,mada kaze i dalje cemo se vidjati...sad se malo kajem i zelim je nazad.sta mislite?
 
prvo nemoj nikad da trazis slicnu njoj to je greska.sta ce ti slicna kad ti se neke stvari nisu dopadale.dozvoli da upozas drugacije osobe. kajes se? sujeta verovatno, zato sto ima drugog i sto je hladna.niko ne moze da podnese pomisao da pati vise od drugoga.ona se promenila, takva ti ne odgovara, nema potrebe da je idealizujes u samoci, samo sebi pravis problem.preboli to, shvati da je kraj, precisti se i polako. ljudi jedni drugima ulaze u zivote, ali ih i napustaju. to je uobicajena pojava. s tim se treba saziveti.uzivaj kad pomislis na lepe trenutke, ali uvek budi svestan da je proslo. nekada ce ti biti teze nekada lakse.to je zivot.
 
NatasaNatasa:
Ako se čovek dvoumi, treba da pokuša, Steffke :evil:

He, he...ti Nato bas volis da pricas sa -zidovima.... :wink: ...(opet me je odusevio, po obicaju Steffijev odgovor na temu....)Taman sam mislila , posto ste se na drugoj temi slozili, da cu ipak JA biti kuma.... :wink:

A, posto se covek -dvoumi-.....da li treba razmisljati o -nastavku-...???Cega????Nezadovoljstva????Svi ljudi imaju mane, ali one koje je ona imala...ocito coveku smetaju....ne bi veza ni -splasla- da nije tako.....
Prikane, nije to ljubav, ako ima dvoumljenja, nadji ono sto ti odgovara, tj. onu cije ti mane nece smetati.... :wink:
 
Ma znam, salim se malo.. :wink: naravno da treba da pokusa.. na njegovom mestu kazao bih joj sve sto mislim i osecam, borio bih se za nju celim srcem ako treba! :D Mislim pod uslovom da je volim naravno... :roll:

Ali sve mi zvuci da on prvo treba neke stvari da rascisti sam sa sobom, jer da on nju zaista voli ne bi nas sada pitao za nase misljenje zar ne? :wink:
 
A što da nas ne pita?
Desi se ponekad da se čovek dvoumi zato što mu obe mogućnosti deluju podjednako dobre ili loše ili već šta .... pa je onda potreban neko drugi, treći itd. da mu kaže svoje mišljenje.

Ne mora on da postupi po tom mišljenju, ali bar može situaciju da sagleda iz više uglova.
 
dekart:
poznajem je vec 5 godina.svideo sam joj se na prvi pogled.nakon godinu dana druzenja,stupili smo u neku neozbiljnu vezu.vremenom mi se dopala.na istoj smo talasnoj duzini,moj tip zene,horoskop pun pogodak,slusamo istu muziku......
inace sam dosta probirljiv,ljubav je za mene ozbiljna stvar,ali vremenom je otkrila neke mane,digla je nos do neba.pre svega super izgleda,pametna je,doteruje se,prati modu...ima jos par negativnih osobina,da ne nabrajam sad.malo po malo poceo sam je ignorisati(priznajem,zbog glupih detalja),jer je postala skroz druga osoba,pre svega materijalista,sto ja mrzim.veza se skoro ugasila,ali tesko mi je naci drugu slicnu njoj.nakon 4-5 meseci izasli smo na veceru,i tu noc je rekla da ima tipa s kojim je 2-3 meseca.nije me puno iznenadila.bila je dosta hladnija,mada kaze i dalje cemo se vidjati...sad se malo kajem i zelim je nazad.sta mislite?

Чекај, откад су памет, лепота, дотеривање и праћење моде негативне особине? :roll:
Да ли тебе пали то што је она таква, или те то плаши? Или и једно и друго? Ти би да имаш поред себе паметну, лепу, неговану девојку ''у тренду'', али се плашиш да као такву нећеш успети да је задржиш?
Шта ће ти онда иста таква? Тражи неку другачију да видиш како ћеш са њом функционисати. Ионако рече да је то била ''нека неозбиљна веза''.
 
Steffan:
Ma znam, salim se malo.. :wink: naravno da treba da pokusa.. na njegovom mestu kazao bih joj sve sto mislim i osecam, borio bih se za nju celim srcem ako treba! :D Mislim pod uslovom da je volim naravno... :roll:

Ali sve mi zvuci da on prvo treba neke stvari da rascisti sam sa sobom, jer da on nju zaista voli ne bi nas sada pitao za nase misljenje zar ne? :wink:

Steffi...ne prepisuj.....
 
NatasaNatasa:
A što da nas ne pita?
Desi se ponekad da se čovek dvoumi zato što mu obe mogućnosti deluju podjednako dobre ili loše ili već šta .... pa je onda potreban neko drugi, treći itd. da mu kaže svoje mišljenje.

Ne mora on da postupi po tom mišljenju, ali bar može situaciju da sagleda iz više uglova.

Ne znam, verovatno nisam objektivan.. jednostavno mi je tesko da ga razumem.. pretpostavljam da je usamljen i zeljan ljubavi.. ja se izvinjavam ako ovo zvuci previse pateticno ali mislim da je to svima nama potrebni zeleli mi da to priznamo ili ne.. kazao je da je veoma probirljiv po pitanju zena.. zato sada razmislja o njima i vaga.. verovatno je ona na neki nacin devojka koja mu najvise odgovara od onih devojaka koje poznaje.. smatram da je to pogresan pristup biranju partnera, pogotovo nekog ko je u vezi i sa kim je vec raskinuo jedanput.. sigurno je onda bilo razloga za to, uvek postoji razlog za to, ili u krajnjem slucaju nije postojao razlog zasto bi ostao sa njom.. to jest da je nije voleo onda.. takve stvari ne mogu da se vagaju i racionalizuju, kada covek voli nekoga on to jednostavno zna!

Moj mu je savet da zaboravi na nju i da pocne da trazi novu devojku, sto pre to bolje.. :wink:
 
dekart:
poznajem je vec 5 godina.svideo sam joj se na prvi pogled.nakon godinu dana druzenja,stupili smo u neku neozbiljnu vezu.vremenom mi se dopala.na istoj smo talasnoj duzini,moj tip zene,horoskop pun pogodak,slusamo istu muziku......
inace sam dosta probirljiv,ljubav je za mene ozbiljna stvar,ali vremenom je otkrila neke mane,digla je nos do neba.pre svega super izgleda,pametna je,doteruje se,prati modu...ima jos par negativnih osobina,da ne nabrajam sad.malo po malo poceo sam je ignorisati(priznajem,zbog glupih detalja),jer je postala skroz druga osoba,pre svega materijalista,sto ja mrzim.veza se skoro ugasila,ali tesko mi je naci drugu slicnu njoj.nakon 4-5 meseci izasli smo na veceru,i tu noc je rekla da ima tipa s kojim je 2-3 meseca.nije me puno iznenadila.bila je dosta hladnija,mada kaze i dalje cemo se vidjati...sad se malo kajem i zelim je nazad.sta mislite?

I meni je ovo kao i Hellen zapalo za oko.Tako da .Sta tebi tu nije jasno? Sto devojka drzi do sebe i zna sta hoce ili sto joj ti nisi dorastao.
I sta je uopste sa muskarcima kada sretnu takvu devojku. Zasto pod obavezno pocinju da joj nalaze mane?I sto je najgore manijacki zele da je potcine sebi.Naravno da se iz takve veze izlazi brzo.
Ah, da.I nema malo kajanja. ostavi devojku na miru i idi svojim putem.
 
Klasika,cim devojka nadje drugog,ovom prvom proradi sujeta.Posle je...nja nema kajanja.Veliki si to znas!
Nego,sta ce ti bre ona,kad ti toliko toga smeta kod nje.I sta ce ti devojka materjalista - ako vec to ne mozes da podneses - a sigurna sam da imas razloga zbog cega to potenciras.Ne citaj covece istu knjigu dva puta,pogotovo ako te nije fascinirala.Ima toliko devojaka,dobrih,normalnih - samo se treba malo pomuciti da je nadjes.
Ajde,ne kukaj,nego pravac na Adu.Tamo brate puko akvarijum,a ti ovde kukas za nekom tamo bivsom - i jos zauzetom.Svasta :D :wink:
 
dekart:
digla je nos do neba.pre svega super izgleda,pametna je,doteruje se,prati modu...ima jos par negativnih osobina,da ne nabrajam sad.malo po malo poceo sam je ignorisati...
.........
...jer je postala skroz druga osoba,pre svega materijalista,sto ja mrzim.?
Pa braaaate...hvala bogu da ce da postane materijalista (inace meatrijalista se ne postaje,nego se radja i vaspitava tako),pa znas koliko kinte treba da se jedno zensko danas dotera,da kupi sta joj se svidi,da prati modu,masaze,solarijumi,pedikiri,manikiri,kozmeticari...pa to kosta braaaate! Mnogo kosta!
Jednostavno devojka je u sebi prepoznala nesto drugu od onoga sto je bila i to je to. Hehehe...a ti je jos izveo na veceru...
Znas sta ja mislim...ja mislim da ti sad izgravas otirac...to ja misim.
 
Da li je kasno kajati se???To je pitanje koje cesto sebi postavljamo... Ljudi se kaju zbog mnogo cega u glavnom to su veoma vazne stvari u zivotu(ljubav, posao...)...
Ali sada je u pitanju ljubav, zar ne???Obicno se mi kajemo zbog nepravilnoga pristupa dijevojci/momku koji vas poslije toga shvati veoma odbojnim... Je li problem do vas,, do njega/nje,,, Ko zna???Da ja ne promasim temu,,nikad se nije kasno kajati zbog necega"... Barem ja mislim tako... Prvi put sam na ovom forumu,,, pa pozdrav svima...:)
 

Back
Top