svrab, alergija, stres

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
ok... prvo je bitno da naglasim da sam ja pomalo opsednuta sa svojim zdravljem i eto tako :) ponekad se natripujem

ali postoje neki objektivni dokazi da ovaj put stvarno nešto nije u redu

1. nalazim se pod nenormalnim, NENORMALNIM stresom i skoro svakodnevno se iscrpljujem radom (intelektualnim)
2. pre nekoliko dana sam jela krastavce... posle sam imala kao neko gušenje... osećaj kao da mi krastavac sedi u grlu... a moje grlo ne voli krstavac
... budila sam se noću sa tim krastavac osećajem
3. neki čudan svrab, npr. na rukama tj. šakama najviše... ali ne na dlanovima
nešto me na momente svrbelo ludački, a nemam nikakve ujede
i tako ... od onda me sa vremena na vreme nešto tako svrbi i štipa
prvo sam mislila da imam nešto na koži, pa sam se prala kao ludak ... ali ne...
4. juče sam videla kad sam pomislila nešto neprijatno i počela je jeza da se širi mojim telom gledala sam kako mi se pojavljuju sitne crvene tačkice po koži, kao krvave... ali toliko sitne da se primete samo kada ti ispadaju oči

šta nije u redu sa mnom?
 
Sve su to simptomi nastali na nervnoj bazi. Razumljivo je da, ako si pod stresom, imaš neke manifestacije toga.
Taj svrab, mogu da budu živci, i najčešće to jesu.

Morala bi malo da se opustiš .. probaj sa ovim lekom ''persen'' on ti je za opuštanje ... nešto poput bensedina, ali na potpuno prirodnoj osnovi i biljnoj bazi.

Meni je jednom moj ginekolog rekao, da svaka druga žena ima neku manifestaciju stresa (kondilomi, kvržice u grudima itd.) i da, čim osetim da ću se nešto iznervirati ili sl. obavezno popijem pola bensedina npr., da bih smirila te procese u organizmu koji pod dejstvom stresa, veoma loše deluju na nas.
 
Pa sad, to da pijete po pola Bensedina 'cim osetite da CETE SE nesto iznervirati...' i nije bas pametan predlog. Bensedini nisu Tic-Tac bombonice, pa da se gutkaju tek tako...Ali onda, mi smo bensedinska nacija, kod nas je normalno da usetas u apoteku i trazis Bensedin, ili da ti ga prepisuje ginekolog po svom nahodjenju i stavu da je to bas dobro tako....

A sto se tice ove devojke od gore, da slazem se da su navedeni simptomi reakcije na nervnoj bazi - sama je rekla da je pod 'NENORMALNIM' stresom; a kad su ljudi pod NENORMALNIM stresom, telo reaguje na razlicite nacine da 'izventilira' napetost. Neko dobije cir na zelucu, nekog boli glava, neko povraca, a neko ima promene po kozi i osecaj da mu nesto stoji u grlu (kao gopre pomenuta osoba). Nije resenje u uzimanju lekova (mada se slazem da ako se bas mora onda to bude Persen ili Valerijana, a ako je neophodno vise od toga prepisace psihijatar) - ne moze se ziveti na lekovima do kraja zivota, zar ne? resenje je u pronalazenju boljih nacina za izlazenje na kraj sa stresnim poslom ili okruzenjem, smanjivanje napetosti na zdraviji nacin a ne kroz somatsko reagovanje....Idite kod psihologa ili psihijatra na terapiju, nadjite nacin da se zrelije i bolje nosite sa svojim NENORMALNIM stresom pa ce se i telo umiriti. Pozdrav.
 
Znaš kako ... ne može se živeti od lekova i ja kažem, ali kad pogledaš na količinu stresa koju pretrpimo u jednom mesecu, ne moguće je ne učiniti nešto za sebe.
Mi žene smo toliko podložne tim bolestima da to nije normalno .... i ovo što je rekao moj ginekolog, nije baš naivno i bezveze rečeno. Uostalom, od bensedina se ne može postati neki ovisnik ako ga uzimaš ''samo onda kada treba''.
 
Interesantna postavka, to za Bensedin. Naravno da se ne slazem. No svako prema svojoj volji. A sto se tice stresa, mislim da zene nisu nimalo podloznje stresu od muskaraca, cak sta vise. I slazem se naravno (i za muskarce i za zene) da se nesto mora ciniti sa stresom u vezi, odnosno sa mehanizmima odgovora na stres..Opet - sta je stres? Ono sto je stres za nekoga, za nekog drugog je minorni problem. reakcija ne zavisi toliko od samog odrazaja koliko od kapaciteta i gradje same licnosti. I opet - postoje stvarno daleko bolji nacini za prevladavanje stresa od Bensedina 'po potrebi'
 
Mene je zanimalo da li su moji simptomi povezani sa tim stresom i umorom ... Uplašila me je mogućnost da je nešto drugo u pitanju. Hvala na odgovorima, sada mi je mnogo lakše. Moj stres je vezan za jedan konkretan događaj, nije nešto negativno, nego sam toliko energije posvetila jednom projektu da je počeo da me „jede“. Dovoljno će biti da malo više odmora i dokolice ubacim u svoj režim... Lekovi nisu opcija, bar kada sam ja u pitanju jer ne smem poremetiti svoju koncentraciju.
 

Back
Top