Ujed B U V E

BEG

Početnik
Poruka
35
Jednostavno ne znam sta da radim..dermatolog mi rece da je to ujed insekts, ali nije precizirao dali je buva mada mislim da jeste 100% posto mi je zgrada puna jer kroz nju prolaze i pustaju se ulicne macke. Sav sam izujedan oko clanka na nozi, a to sve svrbi da ne mogu da soavam. Da li neko ima iskustva sa time i kako da se resim toga. To stvarno bljak izgleda i ne mogu da nosim bermude, a uskoro ce i more..Ajde ako neko zna sta da radim, neka podeli samnom..Hvala!
 
nemoj da cesas nikako !!!! pogorsaces samo jos vise.
uzmi krecno mleko u apoteci,ono smanjuje svrab.ili neku kremu protiv ujeda insekta.ako si alergican,popi nesto za aleggiju da ti se ne prosiri.
 
Ujedi buva su uzasno neprijatni, ako je zahvacena veca povrsina koze sa velikim brojem ujeda oko clanaka, bilo bi dobro da ste primili Sinopen i kortikosteroid u inekciji: to bi za relativno kratko vreme resilo stvar. Nazalost imala sam priliku da mi mama bude izujedena na taj nacin u podrumu zgrade po nogama sve do kolena to je stvarno bilo dramaticno....Ako nije zahvacena veca povrsina, dakle nema veceg broja ujeda mozete probati sa Fenergan kremom ili Sinopen kremom, svakako pokusajte da se ne cesete. Ako duze bude trajalo - javite se lekaru opste prakse, mozda Vam ipak da inekcije.
Pozdrav
 
Da zaista,ja nisam mogao da vjerujem kako su neugodne te živuljke. Donijeo sam neku fotelju u stan (koja je kratko stajala u garaži) dobro je usisao i malo prebrisao kad ono eto buva... Na kraju sam od jednog poznanika koji radi u pet shop-u naručuo neke sprejeve i špricao po stanu svaki kutak ko manijak :lol:
 
Hvala na savetima! Mada, cuo sam od kolega na poslu da nema sanse da su mi to buve vec oni abnormalno sitni komarci..Pokusavam da ne cesem ali ne vredi, kao ignorisem. Doktor mi je prepisao kremu BELOGENT, na bazi gentamicina i rece da ce proci od toga. Mislim da ima pravo posto je kao pocelo da se povlaci ali non stop mi se negde na rukama pojavljuju neke sitne gluposti koje cesem kad izadju i onda prestanu da svrbe..
 
Ej,pa jos jedan se cese ko i ja.Sad mi je lakse.Mogli bismo da se cesemo u duetu.Imam dugacke nokte. :D Znas onaj crtac kad mala crvenokosa buvica izujeda kuce,a ono cusne macku koja ga izgrebe po ledjima. :lol:
Mala sala.Ujed buve je jako neprijatan,ali ako si alergican na njih ,tesko tebi.To znam jer i moja seka ima problema sa tim.Samo nemoj da se ceses-zovi mene. :lol:
Zelim ti da ti sto pre prodje.Eto,mene nisu izujedale buve,nego imam alergiju na prljavu vodu - Adu.Znam kako ti je.Kukam vec danima :( Ces,ces
poz
 
Mene su pre par godina izujedalae buve po nogama i necete verovati, najobicniji puder za bebe je resio stvar za dva dana. Inace to mi je rekla doktorka na koznom(nisam sama provalila) :) E, sad ako je neko malo osetljiviji mozda mu nece pomoci, ali meni je zaista pomoglo
 
kažeš imate u zgradi buve?
možda da uzmeš ili ti i tvoje komšije zajedno nešto porotiv buva i isprskate ulaz i hodnike?
imaš Vetiol ili Etiol, svejedno... jedan zatvarač čistog Vetiola u 10 lit. vode i isprskate to...
 
Samo malo obaveštenje o buvama! Pišem ovo na osnovu trogodšinje borbe protiv buva. Inače čoveka uglavnom ujeda mačija buva. Ako ste se ikada napunili buva i tako ušli u stan oprskajte ceo stan sa nekim sredstvo protiv insekata jer buva leže jaja jako brzo i ona mogu da se zadrže u tepihu ili na tapaciranom nameštaju jako dugo a da se izlegu čim potencijalna žrtva prošeta po tepihu. usisavanje takođe pomaže. Ako imate dvorište ili podrume i sl. morate jednu sezonu posvetiti borbi protiv buva. svakih 12 do 15 dana prskajete svaki ćošak zaraženih prostorija. inače prskanje traje od proleća do jeseni odnosno dokle je temperatura vazduha preko 18 stepeni jer su samo tada aktivne buve. Ako niste sigurni dali ih imate u stanu stavite lavor sa vodom na tepih i ostavite neko vreme ako ih ima u tepihu sigurne će neka uskočiti u vidu što će je privremeno nesposobiti ali ne i ubiti. ujed se prepozanje po tome što je odmah posle ujeda mala crvena tačkica a okolo svetliji ram (3-5 mm). To nestaje posle par sati.ako ste osteljivi tu posle izbija slično ujedu komarca jako svrbi i specifična je jako crvena boja. inače uglavnom ujeda na prevojima kože i tamo gde je odeća uz kožu( po struku nazglobovima i sl.) Još jedna zanimljivost za raliku od komarca buva se nikada najede dovoljno vaše krvi pa ujeda stalno. tako da ako imate i puno ujeda po telu to meže da bude sve od jedne buve. još jedna zanimljivost je da buva ne letei ali može da skoči više od 40cm. To je kao kada bi čovek skakao 180 metara.
 
Hvala na ovoj poucnoj lekciji "Male zanimljivosti o zivotu buva"! :lol: :lol:
Ne, stvarno, bez sve sale - odmah sam se setila onog crtanog filma, (za vas koji niste prestarili crtace: ) kad ona buva pravi bivak u krznu psa, markira crvenim markerom mesto i pocinje da kopa pijukom a pas da se cese.... :)
Kad se kaze buva, meni je na to prva asocijacija i stvarno sam u stanju uvek da umrem od smeha na taj crtani... :lol: :lol: :lol:
 
Ljudi pomagajte......... Imam jednu macku koja ima i ogrlicu protiv buva i buve......... A sto je najgore od svega, za sta vam i trazim savet, jeste da su me te buve STRASNO izujedale........ Proslo je skoro mesec dana a ujedi i dalje ne prolaze....... Cak sta vise, oko ujeda je pomodrilo....... Koristila sam kremu protiv ujeda insekata, neku biljku, hidrociklin, i nista ne pomaze....... Ako neko ima bilo kakav savet ili ideju, molim vas da kazete....... Unapred hvala!!!
 
Ljudi pomagajte......... Imam jednu macku koja ima i ogrlicu protiv buva i buve......... A sto je najgore od svega, za sta vam i trazim savet, jeste da su me te buve STRASNO izujedale........ Proslo je skoro mesec dana a ujedi i dalje ne prolaze....... Cak sta vise, oko ujeda je pomodrilo....... Koristila sam kremu protiv ujeda insekata, neku biljku, hidrociklin, i nista ne pomaze....... Ako neko ima bilo kakav savet ili ideju, molim vas da kazete....... Unapred hvala!!!

Prvo morate resiti problem buva kod vase macke,zatim morate uzeti neku mast na bazi kortikosteroida i antibiotika mesano,ali najbolje je da odete kod dermatologa na pregled da bi vam on prepisao odgovorajucu mast da biste trajno resili te promene koje imate po kozi.
 
Ljudi pomagajte......... Imam jednu macku koja ima i ogrlicu protiv buva i buve......... A sto je najgore od svega, za sta vam i trazim savet, jeste da su me te buve STRASNO izujedale........ Proslo je skoro mesec dana a ujedi i dalje ne prolaze....... Cak sta vise, oko ujeda je pomodrilo....... Koristila sam kremu protiv ujeda insekata, neku biljku, hidrociklin, i nista ne pomaze....... Ako neko ima bilo kakav savet ili ideju, molim vas da kazete....... Unapred hvala!!!

Ja sam mačkara :mrgreen: i nikad u životu me nije ujela mačija buva, čak mislim da one i ne ujedaju ljude. Zato nemam pojma šta da ti savetujem. A batali tu ogrlicu, samo ti fali da se mačka negde obesi nego kupi ampulu Frontline, stavi mački za vrat i miran si oko 2 meseca, ili zauvek ako mačka ne izlazi napolje....
 
Nazalost Pussycat, macije buve ujedaju coveka....... A probacu to sa ampulom........ Hvala....... Mada mene vise interesuje sta da radim sa ujedima...... Skoro celo leto je proslo a ja ne mogu da obucem suknju ili sorts..... Zato mi hitno treba pomoc!!!!
 
Ja sam mačkara :mrgreen: i nikad u životu me nije ujela mačija buva, čak mislim da one i ne ujedaju ljude. Zato nemam pojma šta da ti savetujem. A batali tu ogrlicu, samo ti fali da se mačka negde obesi nego kupi ampulu Frontline, stavi mački za vrat i miran si oko 2 meseca, ili zauvek ako mačka ne izlazi napolje....

uuu to ti mislis :lol:
mi smo imali problem jedo leto
ziveli smo u kuci sa dvoristem i imali smo tri macke koje su bile ulicarke pa se uselile i mi ih zadrzali...normalno,istrebili im buve,okupali ih blabla
ali nismo im stavili zastitu,pa su opet navatale buve negde napolju

bili smo odsutni 3 nedelje i komsije su imale kljuc.
vrata kuce su bila otvorena svaki dan i macke su ulazile i izlazile kad su htele

buduci da je leto bilo ,buva koliko hoces
macke ih unele u kucu i ove se namnozile u tepihu :dash:
stanes na tepih i posle minut,noge do kolena prekrivene buvama :eek::eek::eek: katastrofa

reshenje:

neostomosan ampula rastvorena u litar vode
zivotinja se time natopi napolju ili u kadi,pazeci da ne udje u usta, oci i usi

saceka se da buve pocrkaju i zivotinja se ispere,mada i ne mora ako nije mladunche u pitanju...al bolje isprati,ipak je to otrov.
posle se zivotinji stavi neka dobra zastita,kao sto je neka kvalitetnija ogrlica ili taj frontline ili tako neka ampula

onda se uzme jos jedna ampula neostomosana rastvorena u litar ili 0.75 l vode i isprska se cela kuca
i tepih i namestaj i zivotinjin lezaj i coskovi,ma ceo pod i sve gde moze da bude buva...i to se ostavi da se osusi
posle se usisa kuca
i za svaki slucaj,opet se isprskaju tepih i namestaj
 
Nazalost Pussycat, macije buve ujedaju coveka....... A probacu to sa ampulom........ Hvala....... Mada mene vise interesuje sta da radim sa ujedima...... Skoro celo leto je proslo a ja ne mogu da obucem suknju ili sorts..... Zato mi hitno treba pomoc!!!!

Kao sto sam ti i rekla,poseti dermatologa da bi dobila adekvatnu terapiju. Ovo je forum i prepisivanje on line terapije je zabranjeno. Pozdrav.p:-)
 
uuu to ti mislis :lol:
mi smo imali problem jedo leto
ziveli smo u kuci sa dvoristem i imali smo tri macke koje su bile ulicarke pa se uselile i mi ih zadrzali...normalno,istrebili im buve,okupali ih blabla
ali nismo im stavili zastitu,pa su opet navatale buve negde napolju

bili smo odsutni 3 nedelje i komsije su imale kljuc.
vrata kuce su bila otvorena svaki dan i macke su ulazile i izlazile kad su htele

buduci da je leto bilo ,buva koliko hoces
macke ih unele u kucu i ove se namnozile u tepihu :dash:
stanes na tepih i posle minut,noge do kolena prekrivene buvama :eek::eek::eek: katastrofa

reshenje:

neostomosan ampula rastvorena u litar vode
zivotinja se time natopi napolju ili u kadi,pazeci da ne udje u usta, oci i usi

saceka se da buve pocrkaju i zivotinja se ispere,mada i ne mora ako nije mladunche u pitanju...al bolje isprati,ipak je to otrov.
posle se zivotinji stavi neka dobra zastita,kao sto je neka kvalitetnija ogrlica ili taj frontline ili tako neka ampula

onda se uzme jos jedna ampula neostomosana rastvorena u litar ili 0.75 l vode i isprska se cela kuca
i tepih i namestaj i zivotinjin lezaj i coskovi,ma ceo pod i sve gde moze da bude buva...i to se ostavi da se osusi
posle se usisa kuca
i za svaki slucaj,opet se isprskaju tepih i namestaj

O Bože! Onda sam ja imala neopisivu sreću sa svim vrećama buva koje sam unosila u kuću :lol:
 
Ti imaš peh da si osetljiva na ujed buve kao i ja.
Čini mi se, kad bi u celoj ulici bila jedna buva - ta bi pošla pravo kod mene i ujela me. A posle se ja do krvi češem jedno 3 meseca.
Možda si ti alergična pa ti telo burno reaguje, ali ja sam samo osetljiva. Meni je dovoljno da prestanem da se češem, i posle svih eksperimenata najbolja mi se pokazala konjska mast. Napominjem da ona samo smanjuje svrab, za alergiju mislim da ne bi pomogla.
 
Ti imaš peh da si osetljiva na ujed buve kao i ja.
Čini mi se, kad bi u celoj ulici bila jedna buva - ta bi pošla pravo kod mene i ujela me. A posle se ja do krvi češem jedno 3 meseca.
Možda si ti alergična pa ti telo burno reaguje, ali ja sam samo osetljiva. Meni je dovoljno da prestanem da se češem, i posle svih eksperimenata najbolja mi se pokazala konjska mast. Napominjem da ona samo smanjuje svrab, za alergiju mislim da ne bi pomogla.

Moguce je...... Ali mislim da sam i ja samo osetljiva...... Ipak mi i dalje treba pomoc....... :besna:
 

Back
Top