Ujed B U V E

Molim vas pomozite!Imam uzasan problem sa buvama!Vec 2 nedelje imam izujedano citavo telo i nema promene na bolje.Citala sam prethodne tekstove sa foruma i shvatila sam da je sigurno rec o macjim buvama koje napadaju i coveka.Ja sam do sad mislila da buve ujedaju samo zivotinje,ali sad vidim da nije tacno.Ranije sam imala macke(3 komada),al sad vise nemam.Ocajna sam i ne znam sta da radim...:(Koristila sam neku kremu obogacenu sumporom i kad sam je nanela smirila mi je kozu,ali vec do ujutru isto.Mazala sam tinkturu lavande i sirce i kupala sam se sa domacim sapunom od sala(to je kao provereno protiv buva,mada mozda kod pasa)i nista.Pijem B-Complex,jer sam citala da ih taj miris tera,ali one me non stop ujedaju.Citav dan se timarim kao moji psi.Njih sam naprasila i mesto gde spavaju;prethodno ih okupala sa domacim sapunom,ali i dalje imaju buve.Meni treba neka zastita za kozu od buva,jer me neprekidno ujedaju.Nista mi ne znace kreme posle ujeda.Ne znam da li bi mi pomogao Autan family stick ili spray mozda?Citala sam da Frontline spray pomaze zivotinjama protiv buva,a i da dezinfikuje kucu protiv njih.Cula sam da listove oraha treba ispeglati i staviti u krevet,jer buve ne vole taj miris,pa odu.Eto toliko sto ja znam,al ne znam kako sebi da pomognem...Help!
 
Очито су ти се увукле у тепихе, душек на ком спаваш и сл.
Псе мораш редовно да третираш, буквално на недељном нивоу. А за стан/кућу, обрати се заводу за дезинфекцију, дезинсекцију и дератизацију. не знам како би их другачије истерала из куће.
 
Draga moja, jedina zaštita ljudi od buva jeste da se gamad potamani!
Dva puta sam imala takvu situaciju i potpuno te razumem. Čak sam bila i kod lekara, a on je pomislio da imam psihozu i zvao kolegu na konsultaciju - dok mu nisam rekla da psihoze ne ujedaju i pokazala rane.
Sve svoje pse tretiraj Frontlajnom, pa će i oni biti mirni oko 2 meseca.
Mesto gde borave tretiraj nekim insekticidom koji ti preporuče u vet. apoteci, a svu njihovu "posteljinu" spali.
Sofija je u pravu za tepihe i kućne stvari. Dooobro posmatraj tepihe i staze, sad je leto i idemo u šorcićima pa se odmah vidi i oseti kad buva skoči na nogu. Tako ćeš otkriti koji je deo kuće kontaminiran. Sav kućni tekstil dobro operi, ostatak kuće divljački ošuri paročistačem pa usisavaj. Sadržaj iz usisivača ne bacaj u kantu već u wc šolju ili spali, jer će tu biti mnogo larvi i jaja buva. Dobro je i krvničko prskanje sprejem protiv insekata (ne za muve i komarce, nego posebnim za puzeće insekte, npr. bubašvabe).
Možda krivci za najezdu buva nisu psi nego neka mesta u garaži ili šupama gde se zadržavaju mačke lutalice. Mi smo jednom imali mnogo brašna u podrumu pa su došli miševi a za njima i kojekakve mačke. Tu su verovatno i noćile pa je podrum vrvio od buva.
Kad jednom nađeš gde je žarište lakše ćeš se osloboditi gamadi.
Uglavnom, ovo jeste veliki problem i nećeš ga rešti odjednom. Čeka te barem 2 meseca specijalnog rata, i tek onda ćete ti i tvoji ukućani biti mirni.
PS: Frontline sprej (ili ampule) deluju tako što se supstanca širi limfnim sistemom tretirane životinje pa buva crkne kad je ujede. Pošto ni zidovi ni nameštaj nemaju krvotok ja mislim da to ne bi ništa pomoglo.
Svrati na podforum "Hobi" pa na "Kućni ljubimci" pa "Pomoć, savet, nega", možda nađeš nešto korisno.
 
Poslednja izmena:
Kajo, postavila sam direktan link na dnu prethodne strane. Stvarno nema drugog resenja nego da neko iz DDD sluzbe visekratno tretira ceo prostor a da se psi redovno tretiraju. Macija buva uopste nije izbirljiva i posto nema njenih omiljenih domacina, presle su na to sto imaju u ponudi a to su psi i vi, ljudi. Srecno.
 

Back
Top