obrazac I-20

Da bi dobio studentsku vizu, tj. vizu za skolovanje u USA, potreban ti je obrazac I-20. Bez njega se ne mozes skolovati u Americi, tj. neces dobiti vizu u ambasadi. (Ovo sigurno vazi za skole koje su "dalje" od srednje skole, mada sam u ambasadi videla neke devojke koje su cekale na red za vizu, da bi isle u srednju skolu i imale su taj obrazac...)
Obrazac I-20 ti izdaje skola koja te je primila (ne mozes otici u Ameriku da se skolujes, a da prethodno nisi primljen u neku skolu).
Te obrasce mogu izdavati samo one skole u USA koje su registrovane kao skole koje primaju inostrane studente (to su skoro sve njihove skole).
Znaci: ako nisi primljen u neku skolu, pronadji neku koja ti odgovara i prijavi se... ako imas novca, apsolutno nije problem da budes primljen, a samim tim i da dobijes I-20 obrazac.
Pozdrav...
 
hvala na informacijama ,imam zakazan razgovor u ambasadi ,a u agenciji mi kazu da mi taj obrazac nije potreban.Inace ja sam na razmeni i idem da zavrsim cetvrtu godinu .I sada me brine taj obrazas i uopste razgovor u ambasadi.
 
Ako si exchange student onda ti ova formula ne treba.
I-20 ti treba samo onda ako zelis F-1 vizu, a ti kao exchange student dobijas J-1 vizu.

Za druge clanove:
I-20 formule daju samo univerziteti i privatne srednje skole. Drzavne srednje skole nemaju prava da ti daju ovu formulu.
 

Back
Top