evo šta me uplašilo

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
mudžahedin koji je uhvaćen u srazburgu -- dečko završio elektroniku ,, dakle visoko obrazovan ,smiren , kulturan ,, inteligencija iznad proseka ,, koji tvrdi da nije terorista već mudžahedin -- odgovori su mu umereni bez trunke napetosti ,,, dakle on je borac za svoju veru i njemu je to JEDINO ,, sve dolazi u drugi plan , život mu je usmeren i to je njegovo ubedjenje ,,,

e sada šta ja tedo ?? -- ovako ;; ne bi me plašilo da su to manijaci ,zat.ucani ,neobrazovani , budale jednom rečju ,, ali ovako -- nije baš svejedno voditi verski rat sa protivnikom koji je stvoren za tudje ideje koje su postale njegov moto --
 
ah, sad razumem zašto mi je malopre taliban iskopao oko...

ljudska inteligencija je kao alat koji se može koristiti u najrazličitije svrhe. to što je neko inteligentan ili obrazovan jedino znači verovatno ima sposobnosti da nešto nauči. njegovi moralni ili etički ideali su nešto sasvim drugo što nema veze sa inteligencijom.

to što je neko neobrazovan ili zatucan, kako kažeš, jedino može da olakša nekome da manipuliše takvom osobom. nasuprot tome, neko ko sam VERUJE da radi pravu stvar - takvom osobom se ne treba manipulisati, ako je već sam doneo odluku da bude mudžahedin ili šta već.

lično ja mislim da je tu pre svega problem neke seksualane neiživljenosti ili tako nečega.
 
dobro,, nisam baš bila lično na terenu ,,, nešto načula ,,, mada mislim da su teroristi psihički labilne osobe ,,, ipak koristiti sebe u svrhe uništavanja -- mora postojati neka pozadina da čovek pristupi samoubilačkom napadu ,, ne može biti samo vera u pitanju ,,,, inteligencija i sposobnosti ne dotiču povodljivost ,,, i sektaši imaju intelektualce ,, pa opet ne bi se svako sa diplomom upustio da pristupi ,,
 
avesic:
mudžahedin koji je uhvaćen u srazburgu -- dečko završio elektroniku ,, dakle visoko obrazovan ,smiren , kulturan ,, inteligencija iznad proseka ,, koji tvrdi da nije terorista već mudžahedin -- odgovori su mu umereni bez trunke napetosti ,,, dakle on je borac za svoju veru i njemu je to JEDINO ,, sve dolazi u drugi plan , život mu je usmeren i to je njegovo ubedjenje ,,,

e sada šta ja tedo ?? -- ovako ;; ne bi me plašilo da su to manijaci ,zat.ucani ,neobrazovani , budale jednom rečju ,, ali ovako -- nije baš svejedno voditi verski rat sa protivnikom koji je stvoren za tudje ideje koje su postale njegov moto --

Nije ti palo na pamet da si ti možda takva kao što opisuješ.....(izvini nisam mislio ti lično , nego ti kao deo tvog i mog društva)

Netolerancija i licemerje koje se kao oblak polako nadvija nad arapski svet u obliku USA vojnih snaga , mogu od ugroženih normalnih osoba stvoriti "teroristu".

Na jednoj strani ja bih podržao amere u cilju formiranja jednoglobalne države i politike i vlasti.
Ali na drugoj strani gledajući njihove realizacije interesa klanova, radije bih da to bude evropski model.

Opet , potrebno je čvrsto pripajanje i pritiskanje što jedino USA želi (bez obzira na njene namere) u cilju sprečavanja samopovredjivanja deteta koje se igra pištoljem , a to je slučaj ljudi i moderne nauke....

----------------------------------------------

USA otvoreno preti da uništi kulturno dobro arapskog sveta, njihove tradicionalne odnose , i svaki njihov sistem vrednosti....
Za razliku od većine ovde, ja sam upoznao arape koji su dolazili u Jugu , i moram vam reći da su za dve stepenice kulturniji i od prosečnog Srbina i muslimana iz bosne...

Kod njih još postoji čast i onda je jasno zašto je čovek koji ima čast spreman i da pogine da bi je odbranio i sačuvao....

Druga stvar je što ovde u Srbiji trenutno čast ne postoji , (postoji samo "poštenje" i to je po definiciji , pošten sam koliko je bilo u mojoj mogućnosti, dok je čast , častan sam uvek i po svaku cenu)

Zamislite kako bi vas gledale majke Sparte , kako patetično plačete za izgubljenim detetom , dok su one oblikovane da samo zdrava i jaka deca mogu da žive i prežive.....

-----------------------------------------------
Mislim da je jasno da terorizam nije namenjen ubijanju ljudi radi skupljanja iznutrica ili neke druge patološke radnje već radi stvaranja straha i kontra mere. Jer čim osećaš strah na svojoj teritoriji , postavljaš pitanje zašto , a dok je hiljadama kilometara daleko , boli te uvo što Madjarska nema more....

A čim se postavi pitanje kontra mera, onda gradjanin shvati da su vojnici njegove vlade već tamo i onda možda i pomisli da su uzrok i posledica zamenili mesta....

..........
 
dragonfromdarkness:
avesic:
dobro,, nisam baš bila lično na terenu ,,, nešto načula ,,, mada mislim da su teroristi psihički labilne osobe ,,, ipak koristiti sebe u svrhe uništavanja -- mora postojati neka pozadina da čovek pristupi samoubilačkom napadu ,, ne može biti samo vera u pitanju ,,,, inteligencija i sposobnosti ne dotiču povodljivost ,,, i sektaši imaju intelektualce ,, pa opet ne bi se svako sa diplomom upustio da pristupi ,,

Da su labilni onda bi bilo dovoljno par razgovora sa prosecnim psihologom pa da odma' od nji' napravimo "korisne clanove drustva" :lol: :lol: :lol:


par razgovora ,,, pa po tebi psihologija nije nauka ,,, uostalom i onako se bave samo statistikom ,,, možda si mislio na psihijatra ali AMERIČKOG ,,legneš na krevet par seansi i on te preobrati ,,,
ovu temu sam počela baš po osnovu labilnosti i vrbovanju mudžahedina kao najobičnije sekte ali umešanom religijom (priznatom) što mu daje jačinu u svom pohodu ,,, ali bilo koje dešavanje po nalogu drugoga nije svojevoljno --bar ne 100 %
 
Nisu svi oni ni obrazovani ni poreklom iz bogatih i uticajnih porodica. Postoje nalogodavci koji su mastermind operacija, koji jesu skolovani i obrazovani ali postoje i oni potrosni bombasi koji ce vezati eksploziv za sebe. Obojica su teroriste. Ne mogu da poredim Cecenku kojoj je neko pobio celu porodicu i jednog al-Zarkawi-a na primer. Razlozi koji su ih doveli do terorizma su potpuno razlicite prirode. Podjednako mi je neuporediva Leila Khaled koja je 1970 ucestvovala u otmici aviona i jedan al-Quaradawi ili shaikh Azzam i neki petnaestogodisnji Palestinac za koga se culo kad je i zato sto je digao samog sebe u vazduh. Raliciti ljudi se iz razlicitih razloga opredeljuju za terorizam. Neko zato sto nema vise niceg, neko zato sto hoce mnogo vise od toga sto ima a sigurno postoji jos hiljadu razloga izmedju ova dva.
 
moram primjetiti da neko ko je zavrsio studij elektronike ne broji se automatski pod obrazovane. obrazovanost znaci imati siroke horizonte. stavise, inzinjer elektronike, sto se mene tice moze i znameniti znanstvenik sa polja elektrofizike, ne obecavaju obilje kontemplativnosti i pointimljenosti sa 'univerzalijama'. prirodoznanstveni mentalitet skoro da implicira tupilo, skucenost i parcijalnu usmjerenost (zato i svi zastupaju najbanalniju filozofiju - materijalizam) oni nemaju u fokusu opce povezanosti, zbog cega taj hendikep pravi prostor za svjetonazorne manipulacije.
 
drugi pokusaj:

iracionalno je ionako baza svakog svjetonazora, stavise i trijezne kontemplacije (spengler je mislio da je i matematika izraz iracionalnog, pa je matematike kulturno diferencirao). u stvarima pogleda na svjet covjek je izrazito izlozen silnicama karaktera, zivotnog osjecaja, tradicije itd.; filtrira informacije i misli selektivno onako kako hoce sile u njemu.
dzihad terorist je otrovan carom kulturnog naslijedja; vapaj za identitetom i nalazenje ovog u svojim kulturnim svetostima cine od njegove inteligencije samo instrument(glava mu radi za stomak) zato su teroristi uglavnom regrutirano od tamo gdje im je identitet upitan - inostranstvo. tu su uslovi da se ucahure i fanatiziraju.
 
u drugom pokušaju boris dovodi u pitanje teroristički intelekt ,,ali na monstruozan način ponižavanja "trbuhom za kruhom" ,,, uporedjujući primitivne životne potrebe koje se kose sa opstankom ostalog čovečanstva ,,, ipak je to srž dešavanja naslovnih strana i udarnih vesti ,,, ipak koristoljublje ,,, i naši popovi znaju o kojoj se cifri radi kada napuste zgradu teološkog fakulteta ,,,
 
imam divan primer

jedan drugar radio u igraonici...mi svi po ceo dan visili tu...bilo extra..e sad svi klinci koji tu dolaze gledaju nas ko paaa recimo idole...mi im i ugadjamo..qpimo im sok , neka zezanja...oni slushaju nashe fore itd...pojavljuje se jedan dan klinac koji je tako sitan i tako malen...ma chudo 1no..uglavnom...ugledam ga "ko je ovaj nadareni djechak?"..."ratjo"..."ratjo jes li obrijao obrve?"...on gleda u chudu...i tu krene sprdnja..."kolko ti je godina , 6 a josh nisi obrijao obrve!!!?"..."ja sam sa 4"..."ja sam sa 5"..i nas 5-6 krene da se sprda na temu brijanja obrva......i shta je klinac uradiooo....otisho qtji , uzo tjalov brijach...i otfikario pola obrve...

e sad...prenesi to na temu mudzahedina...mislim pirchaju ti svi oko tebe...ceo zhivot...da je to neshto najbolje...znachi od kolevke...nema da mislish drugachije...klasichno ispiranje mozga
 
dragonfromdarkness:
avesic:
mudžahedin koji je uhvaćen u srazburgu -- dečko završio elektroniku ,, dakle visoko obrazovan ,smiren , kulturan ,, inteligencija iznad proseka ,, koji tvrdi da nije terorista već mudžahedin -- odgovori su mu umereni bez trunke napetosti ,,, dakle on je borac za svoju veru i njemu je to JEDINO ,, sve dolazi u drugi plan , život mu je usmeren i to je njegovo ubedjenje ,,,

e sada šta ja tedo ?? -- ovako ;; ne bi me plašilo da su to manijaci ,zat.ucani ,neobrazovani , budale jednom rečju ,, ali ovako -- nije baš svejedno voditi verski rat sa protivnikom koji je stvoren za tudje ideje koje su postale njegov moto --

Hm, eto koliko je "ispravan" uticaj medija na misljenje mediokriteta. Kad se kaze "terorista" ogormna vecina odmah pomisli na bradate, prljave i neskolovane maloumnike koji slepo i bez razmisljanja slede naredjenja verskih vodja! Potpuno pogresno.

Teroristi su (u onom pravom smislu, od pre deset godina i vise, a ne ovo danas kad se oni gore pomenuti krste imenicom "terorista") VISOKO OBRAZOVANI LJUDI (neki cak i doktori nauka i predavaci na univerzitetima), fizicki izuzetno dobro pripremljeni (njihove sposobnosti su dosta blizu svetskih rekorda), mentalno jaki (ili mentalno izuzetno zdravi), psiholoski stabilni i sposobni da uspostavljaju komunikaciju (radi dobijanja informacija i manipulisanja u sopstvenu korist).
Obicno poznaju dva ili vise stranih jezika, majstori su jedne ili vise borilackih vestina,znaju da rukuju sa velikom kolicinom pesadijskog naoruzanja, znaju da plivaju, skijaju, skacu sa padobranom i upravljaju avionom ili helikopterom. Izuzetno su dobri ljubavnici i znaju to da odglume. Poznaju svetsku knjizevnost i razumeju se u umetnost uopste. Koriste (ne licno) lake i teske droge (obicno ih imaju uz sebe) radi manipulacije sa potencijalnim izvorom informacije. Od malih nogu SU UCENI da je najveca sreca poginuti u DZIHAD-u, svetom ratu protiv nevernika i sve sto uce i rade - sve je sa tim ciljem!

(Ako neko poznaje nekog pilota, neka ga pita da li je moguce da neki "bradati maloumnik" sa avionom pogodi zgradu svetskog trgovinskog centra u NY? Taj "bradati maloumnik" koji je to uradio - bio je YEBENO DOBAR PILOT)
Ebote , al si se ti nagledao bonda a :D
 
dragonfromdarkness:
avesic:
mudžahedin koji je uhvaćen u srazburgu -- dečko završio elektroniku ,, dakle visoko obrazovan ,smiren , kulturan ,, inteligencija iznad proseka ,, koji tvrdi da nije terorista već mudžahedin -- odgovori su mu umereni bez trunke napetosti ,,, dakle on je borac za svoju veru i njemu je to JEDINO ,, sve dolazi u drugi plan , život mu je usmeren i to je njegovo ubedjenje ,,,

e sada šta ja tedo ?? -- ovako ;; ne bi me plašilo da su to manijaci ,zat.ucani ,neobrazovani , budale jednom rečju ,, ali ovako -- nije baš svejedno voditi verski rat sa protivnikom koji je stvoren za tudje ideje koje su postale njegov moto --

Hm, eto koliko je "ispravan" uticaj medija na misljenje mediokriteta. Kad se kaze "terorista" ogormna vecina odmah pomisli na bradate, prljave i neskolovane maloumnike koji slepo i bez razmisljanja slede naredjenja verskih vodja! Potpuno pogresno.

Teroristi su (u onom pravom smislu, od pre deset godina i vise, a ne ovo danas kad se oni gore pomenuti krste imenicom "terorista") VISOKO OBRAZOVANI LJUDI (neki cak i doktori nauka i predavaci na univerzitetima), fizicki izuzetno dobro pripremljeni (njihove sposobnosti su dosta blizu svetskih rekorda), mentalno jaki (ili mentalno izuzetno zdravi), psiholoski stabilni i sposobni da uspostavljaju komunikaciju (radi dobijanja informacija i manipulisanja u sopstvenu korist).
Obicno poznaju dva ili vise stranih jezika, majstori su jedne ili vise borilackih vestina,znaju da rukuju sa velikom kolicinom pesadijskog naoruzanja, znaju da plivaju, skijaju, skacu sa padobranom i upravljaju avionom ili helikopterom. Izuzetno su dobri ljubavnici i znaju to da odglume. Poznaju svetsku knjizevnost i razumeju se u umetnost uopste. Koriste (ne licno) lake i teske droge (obicno ih imaju uz sebe) radi manipulacije sa potencijalnim izvorom informacije. Od malih nogu SU UCENI da je najveca sreca poginuti u DZIHAD-u, svetom ratu protiv nevernika i sve sto uce i rade - sve je sa tim ciljem!

(Ako neko poznaje nekog pilota, neka ga pita da li je moguce da neki "bradati maloumnik" sa avionom pogodi zgradu svetskog trgovinskog centra u NY? Taj "bradati maloumnik" koji je to uradio - bio je YEBENO DOBAR PILOT)
Ma ti ga sad pretera,ako su to avioni udarili u te dve zgrade,sigurno su dirigirani zemlju-vazduh! ,cak se nezna da li je u tim avionma bilo putnika!...
 
avesic:
mudžahedin koji je uhvaćen u srazburgu -- dečko završio elektroniku ,, dakle visoko obrazovan ,smiren , kulturan ,, inteligencija iznad proseka ,, koji tvrdi da nije terorista već mudžahedin -- odgovori su mu umereni bez trunke napetosti ,,, dakle on je borac za svoju veru i njemu je to JEDINO ,, sve dolazi u drugi plan , život mu je usmeren i to je njegovo ubedjenje ,,,

e sada šta ja tedo ?? -- ovako ;; ne bi me plašilo da su to manijaci ,zat.ucani ,neobrazovani , budale jednom rečju ,, ali ovako -- nije baš svejedno voditi verski rat sa protivnikom koji je stvoren za tudje ideje koje su postale njegov moto --


Neznam zasto je to problem svetom vladaju jevreji :twisted: jedino se mudzahedini bore protiv njih.Ja mogu samo da ih podrzim nista vise i pozelim puno srece.
 
Ja kao malo,malecno bice na ovoj planeti osudjujem svaku vrstu terora-terorizma,jer on u svakom slucaju donosi mrznju,smrt...kontra terorizam...Mislim da onaj ko je terorista ima jasno zacrtan cilj samim tim sto je doneo odluku da ce se tim "poslom"baviti i da je to njegov smisao zivota.Verovatno medju njima postoje bolesne psihopate svih vera i obrazovanja ali smatram da njihov mozak funkcionise mnogo savrsenije no sto smo mi u moci da shvatimo.Jednostavno oni imaju u svojoj glavi jasan cilj i viziju buducnosti i to je ono sto generalizuje njihovo bitisanje.Sigurno da i neki od njih imaju porodice,decu,majke,bracu,sestre ali oni su ljudi "predodredjeni"za "njihovu"stvar i ponosni su sto su "izabrani"a njihovi bliznji ne tuguju i ne jadikuju kad oni poginu jer smatraju da je taj neko bio izuzetan i slave njegovu smrt zarad "visih"ciljeva svoga naroda.
 
ja sam skroz za teroriste....terorizam rulz....a pitanje za ove shto osudjuju....ako imam bombu onda sam terorista...a ako imam armiju onda sam legitimna vojska?

da se razumemo...ne bi ubio nikoga ne znam za kakve ciljeve...al potrzhavam te ljude...ako vetj nemaju f117 superultragigamega brz avion...imaju konzervu punjenu barutom i chavlima...nema nevinih...platjash porez?...ko te shisha...ako tvoja vojska ubija moje sunarodnike...normalno da tju ja tvoje...

opet....ja sam protivnik ubijanja...ovo je chisto hipotetichki
 

Back
Top