u crnu goru na more!

Kada sam poslednji put bila u Sutomoru, dok sam spavala umorna od puta, neko nam je usao preko terase u sobu, odneo zensku torbu (u kojoj nije bilo novca, sklonili smo ga, samo dokumenta) i moje patike. Policija u Baru je bila jako neljubazna, skoro da smo mi krivci... Na plazi je bila takva guzva da smo morali da hodamo stotinama metara da nadjemo mesto gde da stavimo peskir, a najodvratnije mi je bilo ono setaliste gde se bukvlno sudaras sa ljudima... U Sutomore nikad vise.
Jedino mesto koje mi je podnosljivo u CG jeste Petrovac zbog lepih plaza najvise. Ali kad smo bili pre par godina, tusirali smo se iza ponoci jer naravno nije bilo vode, a privatni smestaj u kome smo bili je bio los, a skup.
Sve u CG je precenjeno i preskupo. Pogledajte samo cene hotelskog smestaja koliko su vise nego na drugim destinacijama. A desavalo nam se da za salatu dobijemo tursiju u sred leta!? Za cenu kreveta u pivatnom smestaju u CG mozete da boravite u pristojnom hotelu u Turskoj npr. Nazalost, desilo se to to se desilo, teroristicki napad, pa ljudi u vecoj meri idu u CG, ali CG ima jos mnogo da uci u pogledu turizma, a ja odoh da vidim kako je u Bugarskoj. Ako mi se ne svidi, pre bih isla na planine i jezera u Srbiji nego u CG.
 
Slazem se, u CG nikako! Stvarno je OUT i raspravljati o tome. Toliko je sve vec receno i dozivljeno, ne samo u Sutomoru, vec na celoj CG obali. Bila sam u skoro svim mestima i UVEK se desavalo nesto slicno prethodnoj prici. Toliko su grozni da bih radije odmah krenula za Sarm!
 
Iskreno se nadam da nije bas toliko strasno.

Zivim u CG i ljetovala sam na crnogorskim kao i srbijanskim planinama, ali sam oprilicno obisla i inostranstvo. Moram priznati da se npr. Grci mnogo vise trude oko gostiju. I Dubrovcani takodje, uglavnom dok ne provale odakle si, ako si iz SICG.

Znam mnogo ljudi iz Srbije koji dolaze u Cg i smatram da se izraz "OUT" ne bi trebao upotrebljavati ni za garderobu, a kamoli za turisticku destinaciju. Izuzetno mi je zao sto neko ima tako lose iskustvo jer licno dosta radim sa turistima i, nije da se hvalim, ali jako se trudim da odu kuci puni rijeci hvale. Pogledajte jos poneku temu o CG primorju na ovom forumu.
I nadam se da cete, uprkos svemu doci opet i da ce se vasi utisci popraviti. Na jesen pocinjem da studiram turizam u Bg i nadam se da cu biti dobrodosla onoliko koliko se trudim da bude svako ko dodje ovdje. Kada zavrsim fax, pokusacu da ucinim jos vise.

Puno pozdrava iz HN
 
Bilo kako bilo, trenutno su u CG velike guzve.
U to sam se uvjerio.

Ali moram da priznam jedno, da ljudi iz Srbije imaju poseban dar za pljuvanje svega sto spada pod pojam turizam u CG.Cestitam u tome ste nenadmasni:(


Kome se ne svidja, siroko mu more i sta drugo da se kaze!
 
Crnogorci bi hteli da im posaljes pare i da se uopste ne pojavis dole.Sada je tamo prepuno socijale, ljudi koji nigde u inostara nisu bili i misle da je tako svuda i kvazi dzet seta koji zna da jedino dole moze da se pravi vazan i da neko uopste obraca paznju na njih.Da ne pominjem nenormalnu guzvu na plazama ,BEZOBRAZNO visoke cene za nikakvu uslugu, nedostatak vode i totalnu neljubaznost.
 
CG-obala:
Bilo kako bilo, trenutno su u CG velike guzve.
U to sam se uvjerio.

Ali moram da priznam jedno, da ljudi iz Srbije imaju poseban dar za pljuvanje svega sto spada pod pojam turizam u CG.Cestitam u tome ste nenadmasni:(


Kome se ne svidja, siroko mu more i sta drugo da se kaze!

U CG su delom guzve zbog teroristickih napada na atraktivnijim destinacijama, a ne zato sto su popravili uslugu...
A ljudi iz Srbije ne pljuju turizam u CG zato sto mrze CG, ne... Pljujemo turizam u CG zato sto je sramota sta se tamo radi i kako, zato sto smo svasta doziveli na letovanjima u CG, i zato sto smo bili na drugim mestima i imamo sa cime da uporedimo, zato sto je svuda bolje nego u CG u smislu usluge, ponasanja, cena... I naravno da vise necu tamo da idem, pa makar celo leto provela na Adi.
 
Ih bre Estela, pa ti nas ocrni, da crnje ne moze bit:)

Samo jos fali da napises da jedemo malu djecu i eto sceniraja za neki Hickokov nastavak:)

Sad da je perfektno - nije, a i kako bi..te ratovi, te sankcije..te vlast koju bi svaka drzava samo pozeljeti mogla :wink: ..itd

Ali ipak ima lijepih mjesta, nije da nema..pa kad uvece prosetas Budvom(doduse ne onim turbo-folk sokacetom),H.Novim.. pa vidis onu mladost, one djevojke, srce covjeku da stane:)

Imas i cistih i lijepih plaza(u to ne ubrajam Slovensku, koja i ne moze da bude cista kad se natrpaju tamo ko sardine),Jaz, kraljicina plaza..one plazice prema Miloceru i S.Stefanu..

Jos nijesam upoznao osobu koja mi je rekla da nije odusevljena pogledom na Bokokotorski zaliv, recimo.
Ili Ada Bojana takodje.Doduse oni golaci su je okupirali,bar za sada:)
Eto procitah nedje da bi voljela da odes u Tivat :shock: ..ne znam sta to ima u Tivtu za vidjet osim one livade dje se spustaju avioni:)

Bar po meni najdosadnije mjesto na kompletnoj obali.


Eto to sve imas na jednoj strani, a sa druge ima dosta istine u onom o cemu si ti pisala.

Nije zlato sve sto sija:)
 
Није у питању посебан дар у пљувању свега што се подразумева под "лето у ЦГ" већ у чињеницама. Живео сам довољно дуго доле (5 година)и знам како је лети, тј. у "сезони". Воде нема, сем у Бару. Знамо добро сви за вентил на Платама, за изворишта код Котора која пресушују лети па се подмећу легенде како је вода на приморју слана због суза тамо неке несрећно заљубљене цуре која плаче само лети (чудна нека заљубљеност), култури конобара типа "шта'ш локат?" и остало...
Да не заборавим за колектор которске канализације која завршава негде испред толико помињаних "Плавих хоризоната", о прању бродских штива (товарних простора) испред Бара, Сутомора, Бијеле итд.
Да закључим: ДРАГО МИ ЈЕ ШТО САМ СЕ СПАСАО ЦРНОГОРСКОГ ПРИМОРЈА
 
Plivac na kratke staze:
Ih bre Estela, pa ti nas ocrni, da crnje ne moze bit:)

Samo jos fali da napises da jedemo malu djecu i eto sceniraja za neki Hickokov nastavak:)

Sad da je perfektno - nije, a i kako bi..te ratovi, te sankcije..te vlast koju bi svaka drzava samo pozeljeti mogla :wink: ..itd

Ali ipak ima lijepih mjesta, nije da nema..pa kad uvece prosetas Budvom(doduse ne onim turbo-folk sokacetom),H.Novim.. pa vidis onu mladost, one djevojke, srce covjeku da stane:)

Imas i cistih i lijepih plaza(u to ne ubrajam Slovensku, koja i ne moze da bude cista kad se natrpaju tamo ko sardine),Jaz, kraljicina plaza..one plazice prema Miloceru i S.Stefanu..

Jos nijesam upoznao osobu koja mi je rekla da nije odusevljena pogledom na Bokokotorski zaliv, recimo.
Ili Ada Bojana takodje.Doduse oni golaci su je okupirali,bar za sada:)
Eto procitah nedje da bi voljela da odes u Tivat :shock: ..ne znam sta to ima u Tivtu za vidjet osim one livade dje se spustaju avioni:)

Bar po meni najdosadnije mjesto na kompletnoj obali.


Eto to sve imas na jednoj strani, a sa druge ima dosta istine u onom o cemu si ti pisala.

Nije zlato sve sto sija:)

Napisala sam negde da bih volela da vidim Tivat (i plazu Plavi horizonti) zato sto je to jedno od retkih mesta na CG obali u kome nisam bila i zato sto mi jedna drugarica ima kucu tamo (to je jedina varijanta koju bih i prihvatila da idem opet u CG jednog dana, dakle kod nekoga koga poznajem), ali ne u skorije vreme. Znas, nigde ja nisam napisala da je CG obala ruzna ili da nema prirodnih lepota i divnih plaza, ali problem je u tome sto je to daleko od dovoljnog, tj. vi dobro naplatite letovanje, a za uzvrat sve sto imate da pruzite je more i "lepota". Sta je sa uslugom? Jedna drugarica mi je u maju ove godine bila u Budvi poslovno i uvece je trebalo da ide na neku konferenciju. Dan je provela suncajuci se na plazi, a kad se uvece vratila u hotel - nije bilo vode (u maju mesecu?!), a ona je bila sva ulepljena od kreme za suncanje i takva je otisla na posl. sastanak. I uvek taj problem sa vodom, stalno se prica da ce se srediti i nikad se ne sredi. Pa, cene - preterane. Juce sam citala u novinama kako kilogram neke ribe (zaboravila sam koje) cim se ulovi u Petrovcu kosta 15 evra, a dok stigne do Beograda cena joj nekako padne na 7 evra?! Porcija te iste ribe u restoranu u Petrovcu kosta 12 evra, a na BG splavovima toliko kosta ceo kilogram. Kako i zasto? To je cist bezobrazluk. Jesu bile sankcije i ratovi, ali za neke stvari jednostavno nema opravdanja jer je za njihovo resavanje potrebna samo dobra volja.
 
Drugar mi rece da na "Caricinoj plazi" naplacuju 15 evra ulaz... Sad, razgovarali smo mobilnima, veza nesto bas i nije bila ok, pa mozda precuh. Ali, ako je tacno - katastrofa!
U Grckoj ne bilo koju plazu da dodjes, ne naplacuju se ni ulazi ni suncobrani, eto jedne od razlika. Druga razlika je stalni dotok vode. Treca razlika je velika ljubaznost, pa taman narucio samo kiselu vodu na pet osoba. Cetvrta razlika je veoma cisto more pa i u sred urbanih sredina i plaza (Lutraki, Korint itd..). Peta razlika su manje cene, znacajno manje. Sesta razlika su putevi, gde god podjes ne brines za felne. Sedma razlika je ogroman broj istorijskih mesta i muzeja. Osma razlika je da nema skicanja i cike narodnjaka gde god podjes...
Ima jos, al nemam vremena da pisem, putujem u Grcku...
 
@ estella

@ codemeker


Kao prvo problem sa vodosnadbijevanjem je takodje nesto sto i ja ne mogu da shvatim, ali se radi na tome koliko sam ja bar informisan(samo se nadam da do tada ljudi ne budu letjeli na mjesec, kao novu turisticku destinaciju):-)

Kao drugo, codemeker je pomenuo Grcku kao primjer, ja sad ne znam kakve su cijene tamo, bio sam zadnji put nedje 1995-96 i bilo je jako jeftino.

Mada koliko sam cuo i oni su podigli cijene na EZ- nivo, i pouzdano znam da je kod njih doslo do drasticnog pada broja turista, a u korist Turske(koja inace za mene ne postoji na turistickoj karti!)

Ja sam u junu bio 7 dana na Palma de Mallorca, i mogu ti rec da su cijene ubi boze!!


Sad sto Grcka ima vise kulturno-istorijskih spomenika nego SCG, mislim o tome ne treba raspravljati(sta ces kad smo mi vjekove proveli u dizanju buna i ustanaka:-)

O drasticnoj neljubaznosti..hmm, ja iskreno to nijesam osjetio na svojoj kozi, ali neprofesionalnost u svakom slucaju.

Neki dan je ministar turizma CG iznio neke statitisticke podatke po kojem trenutno ´duz CG primorja radi 18 000 turistickih radnika, od kojih su 10 000(!) iz Srbije.

Jedan visoki procenat od tog broja su cisti amateri, studenti, ucenici..i to je po meni velika greska.

Inace sta reci za Grcku, ako znamo da su oni stari trgovci, onaj isfolirani osmjeh kod konobara, itd.

Meni stvarno nije potrebno da mi konobar trci oko mene(konobarica moze :wink: ), kao da sam u najmanju ruku princ od Monaka:)

Igrom slucaja sam jednom bio na veceri na S.Stefanu, i najradije sam zelio da kazem konobaru da ne obigrava oko nas, toliko je bio predusretljiv da mi je tacno bilo neprijatno!

Prema tome, ne kaze se uzalud covjek koji nije putovao, kao da nije ni zivio, treba proputovat sto se vise moze, vidjet taj "carobni svijet" i onda sumirat neke rezultate.

Ali ipak ne dozivljavati neke stvari crno-bijelo.

I jos u veci "caricine plaze":)..vjerovatno si mislio na Kraljicinu plazu, mogu da ti kazem da je to CISTA DEZINFORMACIJA!!


Pozdrav
 
Ok, sto se tice "Kraljicine plaze", to je reseno, ne naplacuje se (ili bar ne toliko), toliko bolje (pitacu drugara kasnije sta je mislio), naravno :)

U Baru zivi majka moje supruge. U samom Susnju ima trospratnu kucu. Odlazim samo da posetim staru zenu, ali ne letujem tamo, kuca zvrji prazna maltene. Da li bi se ti zapitao zasto je to tako? I imam nekoliko drugara sa identicnom situacijom. Ni oni ne letuju tamo. Isto pitanje za tebe...

Sto se tice vode, mrsko mi cekat dok se ne nastani Mesec, ja bih da je ima u svako doba svuda.

Sto se tice ljubaznosti, ja bih da je ima, svuda. Prosle godine, u septembru vec, stojim ujutro u redu da kupim novine, iza sebe cujem "e vala ovi turisti, ne moze se zivet od njih, samo stvaraju guzvu..." Sta reci - pa trebali bi da su sretni sto turista ima, valjda?

Sto se tice ljubaznosti u kaficima, restoranima itd, da - volim kad mi LJUBAZNO uzmu pare! Znam da treba da platim za ono sto zelim, i hocu. Ali brate, smeskaj mi se, pa valjda ces me tako privuci da i dogodine dodjem? Ili je bitno "nadrpaj se para sad i odmah, za kasnije nema veze"? Znam ja da mene nijedan Grk tamo ne voli ko rodjenog, ali mi tako uzme pare da sam JA sretan sto mi ih je uzeo i zadovoljan, dolazim ponovo. Godinama zalazim u jedan mali restorancic na plazi, prepoznaje me vlasnik, ponasa se prema meni kao najrodjenijem ( a znam da je to vise manje poza), a meni opet lepo na mesecini, dobroj klopi i ljubaznom domacinu... Zasto to ne moze svuda u CG?

Jos pamtim kad su mi deca bila mala, letovali smo svake godine u Baru. Jos pamtim SVAKO leto prljavu vodu na plazi kod kampa. Ali SVAKE godine plivaju nedefinisane stvari ili se skuplja neka braon skrama. Oni koji su bili ove godine, kazu - stanje skoro nepromenjeno (govorim o rodjacima ne o rekla kazala drugarima) U Grckoj precisto more.

Za cene - veruj mi na rec. Putujem dva puta godisnje u Grcku, i poneki puta svracam u prodavnice radi nabavke materijala za rostilj itd.. Sveze meso na primer je iste cene ili jeftinije nego u Beogradu, a zna se da je CG skuplja od BG. I ostale namirnice. Jedino je prosle godine bilo nesto skuplje ali samo u restoranima i kaficima, bila ona olimpijska godina, pa i oni digose cene.
Za pad broja turista si u pravu, ali to nema veze sa cenama u Grckoj, vec sa drasticnim smanjenjem cena u Turskoj, da ne pominjem damping Bugarske. Ali Grcku nikada ne bih zamenio Turskom, o Bugarskoj i ne zelim razmisljati. Cene benzina od 0.78 (unutrasnjost) do 1.15 (autoput)

Za onih 10,000 Srba sto rade tamo preko lete, ne znam sta si hteo da kazes, ali valjda nema u CG dovoljno kadra, stvarno ne znam.

Da se razumemo, pola mi je rodbine u CG, postujem ih i volim, ali za svoje pare hocu maksimalnu uslugu, bez greske i nedostataka. Imam na to pravo zar ne? Posto mi to CG ne moze pruziti, idem tamo gde mogu, hoce i zele, to je sve - posteno?

Neko pomenu pljuvanje na CG i Crnogorce, nije tacno! Problem je samo sto se u CG smatra pljuvanjem sve sto je opravdana kritika. Kakva mrznja ili animozitet?! Radi se jednostavno da ljudi zele sto vise za svoje pare, da se lepo odmore, da su oko njih (makar namesteno) ljubazni ljudi, da bude jednostavno bolje. Verovatno ce to jednom i biti u CG, ali sada nazalost nije. I to su cinjenice.

Da ne pominjem na primer raznorazne neprijatne situacije, koje se granice sa bezobrazlukom. Prosle godine sam prolazio kroz Sutomore nocu. jednostavno sam se zagubio u nekim uskiom ulicicama u brdu negde. Nigde ulicne rasvete, pa sam povremeno "blicao" da ne upadnem u neku rupu (asfalta maltene nema u toj ulicici). U tom mraku cekaju dva miliconera!?. Zaustave me i hoce da mi naplate kaznu jer sam vozio DUGIM svetlima! Znam da svaki robijas tvrdi da je nevin, ali nemam razloga da lazem, nisam vozio dugim svetlima, jednostavno, cefnulo im se da mi nalate kaznu. Jos je bio (nazalost) i komentar u stilu "vi Beogradjani...." i da ne pricam dalje.. Stigla prijava u Beograd jer nisam platio odmah, ni ovde nisam platio, pa zastarelo, dobijem i o tome papir. Odstalo se.
U Grckoj su me zaustavili policajci na autoputu kad sam vozio 200 (8 traka, pa me nesto povuklo inace ne vozim tim brzinama). Nisam platio ni evra, samo su mi ljubazno rekli da nema smisla to sto radim i da ugrozavam sebe i druge (i bili apsolutno u pravu i zapravo su me postideli). Ljubazno mi pozelese sretan put i lep provod u njihovoj zemlji... Razlika, zar ne?

Ima toga jos prijatelju moj iz CG, ali valjda ti je jasnije zasto mnogi od nas za sada zaobilaze CG primorje, ako ikako mogu. Prirpdne lepote nisu dovoljne, treba ih znati "plasirati"... nekako me ona reklama za CG primorje "Wild beauty.." na to i asocira, "evo vam brda ovodj, more sa ove strane - i malo li je?... E, jeste malo! Hocu vise, bolje...

Pozdrav i mozda se jednog lepog dana i vidimo u CG, za sada, nazalost ne :)
 
Shto se tiche grchke i njihovih plazha stvarno su ok i ne neplachuje se ulaz, medjutim lezhaljke se nplachuju kao i suncobrani od 4 do 6 ojra.Grchka je nakom uvodjenja ojra postala jako skupa, kao i sve druge zemlje koje su uvele ojro, tako da ono sto je koshtalo 5 dm, danas koshta 5 ojra .
A shto se cg-e tiche pa i nije nishta posebno ali nije ni za bacanje
 
Goblin:
Shto se tiche grchke i njihovih plazha stvarno su ok i ne neplachuje se ulaz, medjutim lezhaljke se nplachuju kao i suncobrani od 4 do 6 ojra.Grchka je nakom uvodjenja ojra postala jako skupa, kao i sve druge zemlje koje su uvele ojro, tako da ono sto je koshtalo 5 dm, danas koshta 5 ojra .
A shto se cg-e tiche pa i nije nishta posebno ali nije ni za bacanje

Ne naplacuju se lezaljke i suncobrani! Osim ako nisi bio na nekim specificnim i strogo zatvorenim plazama. Gde su tebi naplatili lezaljke i suncobrane?
A sto se tice uero-marka kod uvodjena, pa to su isto uradili u CG
Nije Grcka jako skupa, ne znam kad si bio, ali tvrdim da obican zivot turiste nije nista skuplji nego u CG ili BG, govorim iz iskustva zadnjih recimo 6 uzastopnih godina.

Ne vredi da se prica o skupoci u Grckoj ili ostalim destinacijama u odnosu na CG. Jos faktora utice na odluku turista gde ce otici.
 
Licno nikada ne bih rekla ono "kome ne valja, neka ne dolaz". Radije bih da cujemo zasto bas toliko ne valja i da mjenjamo. Jednoj turistickoj zemlji treba da svaka kritika bude usluga. Kada se bas uvjerimo da su kritike lazne ili zlonamjerne, opet treba da se pitamo, zasto nas neko ne voli. Turisti ne dolaze da bi nama dali pare, nego iz licnog interesa. A nas interes treba da bude u tome da se ne kaju sto placaju i da nam dodju opet. Pri tome ne govorim o ljudima koji prespavaju pet dana na plazi jeduci paradajz. Normalno je da se oni zale na neudobnost. A sve ostale koji ostavljaju ozbiljan novac (mada su to u poslijednje vrijeme uglavnom stranci) treba saslusati i uciniti da dodju opet.

Ako imate primjedbu, to treba saopstiti, mada moze i na mnogo blazi nacin od "stoko jedna, lopovi bezobrazni, pacenici...". Mislim da to nije razgovor za zrele ljude. Onaj ko tako govori i nije bas mjerodavan.
 
@ Codemaker

Sto se tice ljubaznosti, ja bih da je ima, svuda. Prosle godine, u septembru vec, stojim ujutro u redu da kupim novine, iza sebe cujem "e vala ovi turisti, ne moze se zivet od njih, samo stvaraju guzvu..." Sta reci - pa trebali bi da su sretni sto turista ima, valjda?
-------------------------------------------------

:) Necu da kazem ni da tvrdim da ovo nije tacno, ali ova famozna recenica sa novinama se vuce vec godinama po internetu, vjeruj mi!I svako je tu situaciju vec dozivio, kad god se CG dovodi u negativni kontekst.

Dalje, u vezi onih 10 000 turist.radnika iz Srbije, time sam zelio da kazem, ako je neko dozivio neku neprijatnost sa tim istim konobarem recimo, mozda je on bas is Srbije??

Hocu da kazem, da je to problem cjelokupnog podneblja SCG(mozda bi iz toga izdvojio teritoriju Vojvodine).


Ako ti budem rekao da sam 2001 ili 2002, ne znam tacno, od ulaza na Horogosu(sa stranim tablama),pa do Prijepolja platio 9(!) kazni za saobracajne prekrsaje, od kojih bar 5 nijesu bile u redu, neces mi vjerovati.

Znam zvuci nevjerovatno, ali istinito-vjeruj mi.Stvar je u tome sto raznorazni sumari kad sticajem okolnosti dobiju uniforme i znacke,ponasaju se odmah kao da nam zivot zavisi od njih:(

Sve su to stvari koje mogu da ti se dese kako u Budvi, Podgorici,tako u Beogradu, Nisu, Kragujevcu..

Sta ces kad smo takvog mentaliteta i zato smo tu, dje jesmo :wink:

Ja nemam licno nikakvu korist od CG primorja, jer i ne zivim u SCG, ali sam sa ovim postovima htio da kazem da nije bas sve tako crno kako neki zele da nas prikazu.

Posto sam i sam dosta proputovao, od Spanije, Italije,Grcke...svake godine bar jednu nedjelju sam na nekoj novoj destinaciji, i svaki put sam sretao na gomile nezadovoljnih turista, te ovo im nije bilo dobro, to hrana losa, te buka..

Znaci, nikome se ne moze 100% ugoditi:)

Pozdrav
 
plivac na kratke staze:
@ Codemaker

Sto se tice ljubaznosti, ja bih da je ima, svuda. Prosle godine, u septembru vec, stojim ujutro u redu da kupim novine, iza sebe cujem "e vala ovi turisti, ne moze se zivet od njih, samo stvaraju guzvu..." Sta reci - pa trebali bi da su sretni sto turista ima, valjda?
-------------------------------------------------

:) Necu da kazem ni da tvrdim da ovo nije tacno, ali ova famozna recenica sa novinama se vuce vec godinama po internetu, vjeruj mi!I svako je tu situaciju vec dozivio, kad god se CG dovodi u negativni kontekst.
Jedino ako to nije poteklo od mog iskustva! Ili se toliko puta ponovilo da je polako preslo u "urbane legende" A da mise desilo, nemam nameru da te ubedjujem, desilo m i se slicno i u samoposluzi i to ne jednom... Ja ne prepricavam legende, nemam potrebe.

Inace, ovakve diskusije se mogu vuci u nedogled. CG treba da se bori za turiste delovanjem i konkretnim potezima a ne ubedjivanjem, "dodjite, kod nas je ljepse,bolje, udobnije, projatnije, jeftinije... no drugdje..." Nije, mozda ce biti.

Uostalom svako ce sam odlucivati. Putujem u Grcku za dva dana i radujem se, CG mi nije ni na kraj pameti. A ko voli, nek izvoli, toliko sto se mene tice o ovoj temi.
 

Back
Top