Poslednju igru koju ste igrali ili presli

Mislim, stvarno koga briga za poslednju predjenu igru, daj da se prisetimo starih vremena...
Eh, prvo sam igrao Wizard of War, Elite!, Phoenix, Commando, River Raid, PitStop, Manic Miner, Rocket Ball, International Karate i Kung Fu Master ( obe legendarne), Tetris, pa onda Green Beret( secam se da mi je ortak slucajno unistio igru kad je pritisnuo record umesto play, imao je srece i ostao ziv !), Jet Ski, Zorro ( sa onom legendarnom muzikom koja mi jos odzvanja u usima, nisam uspeo da ga predjem), Bubble Bobble ( sa burazerom, do iznemoglosti), Defender of Crown(original!), Double Dragon, Golden Axe, Wings of Fury, Final Fight( original!). Posle toga su izgleda igre izgubile dusu. Ili smo mozda mi izgubili dusu?
 
Igre su izgubile dusu a ne mi. Razlog je krajnje jednostavan.80-tih godina kada su igrice pocele da se pojavljuju, niko nije obracao mnogo paznju na iste ,jer niko nije video zaradu u njima. Igrice su prodavane za malu kintu a pravili su ih entuzijasti koji su svoju dusu ulozili u svoj rad. Igre imaju dusu da slazem se, - dusu onih koji su je pravili sa puno energije. Svako ce se sloziti sa ovim.
Vremenom, kako se tehnologija razvila i racunari postali dostupni svima, tako se i razvoj video igara prosirio.
E onda, sredinom 90-tih je odvratna industrija umesala svoje inficirane pipke u celu pricu. Zbog toga ove godine imamo po prvi put slucaj da je igracka industrija zaradila vise od filmske. Pricamo o milijardama i milijardama dolara.
Pogledajte samo nove igre- svaka ima najmanje 2-3 dela. Nemaju nista novo da nam ponude. Dokle god smo mi ovce i kupujemo ova s.r.a.nj.a, oni ce ih proizvoditi.Pogledajte samo GTA San Andreas kojeg svi nazivaju "odlicnim".
Sta je tu odlicno ja stvarno ne znam? Svi delovi su isto s.r.a.nj.e samo drugo pakovanje. Oh drskosti, cak se nisu udostojili da promene grafiku i zvuk. Kakva bre evolucija u odnosu na prethidni deo. Jeste li ljudi slepi? Ista grafika, isti zvuk= isti SHIT!
Jedina evolucija koja se desila jeste da su od nas ovaca sada napravili MAGARCHINAMA.
E zbog ovoga igre nece vise nikada biti kao pre.
ponekad se nadje neka nova Rusko-Ukrajinska grupa ali sve brzo padne u vodu cim se i ovi malo obogate.
tu i tamo pojavi se po koji stvarno kvalitetan naslov (Far Cry, Deus Ex, NFS ) ali sve to brzo padne u vodu.
Zato ce nas stari dobri C 64 zauvek ostati BR 1 jer se tako nesto nikada nece ponoviti.
 
El Muerte:
Igre su izgubile dusu a ne mi. Razlog je krajnje jednostavan.80-tih godina kada su igrice pocele da se pojavljuju, niko nije obracao mnogo paznju na iste ,jer niko nije video zaradu u njima. Igrice su prodavane za malu kintu a pravili su ih entuzijasti koji su svoju dusu ulozili u svoj rad. Igre imaju dusu da slazem se, - dusu onih koji su je pravili sa puno energije. Svako ce se sloziti sa ovim.
Vremenom, kako se tehnologija razvila i racunari postali dostupni svima, tako se i razvoj video igara prosirio.
E onda, sredinom 90-tih je odvratna industrija umesala svoje inficirane pipke u celu pricu. Zbog toga ove godine imamo po prvi put slucaj da je igracka industrija zaradila vise od filmske. Pricamo o milijardama i milijardama dolara.
Pogledajte samo nove igre- svaka ima najmanje 2-3 dela. Nemaju nista novo da nam ponude. Dokle god smo mi ovce i kupujemo ova s.r.a.nj.a, oni ce ih proizvoditi.Pogledajte samo GTA San Andreas kojeg svi nazivaju "odlicnim".
Sta je tu odlicno ja stvarno ne znam? Svi delovi su isto s.r.a.nj.e samo drugo pakovanje. Oh drskosti, cak se nisu udostojili da promene grafiku i zvuk. Kakva bre evolucija u odnosu na prethidni deo. Jeste li ljudi slepi? Ista grafika, isti zvuk= isti *!
Jedina evolucija koja se desila jeste da su od nas ovaca sada napravili MAGARCHINAMA.
E zbog ovoga igre nece vise nikada biti kao pre.
ponekad se nadje neka nova Rusko-Ukrajinska grupa ali sve brzo padne u vodu cim se i ovi malo obogate.
tu i tamo pojavi se po koji stvarno kvalitetan naslov (Far Cry, Deus Ex, NFS ) ali sve to brzo padne u vodu.
Zato ce nas stari dobri C 64 zauvek ostati BR 1 jer se tako nesto nikada nece ponoviti.

Dobro uoceno!
Za mene je video igra samo igra, zato vise volim da pokrenem Green berret preko emulatora nego nesto novo sa PC-a, jer su one los pokusaj kopiranja stvarnosti i njih prodaje samo rezolucija, fps, antialiasing i ostale gluposti . I ajd sto ljudi kupuju, nego i igraju, i jos ubedjuju ostale da je super ( a u sustini sve su iste, ko spanske serije).
 
Sherlock Holmes versus Jack the ripper, jos u februaru. Moram da kupim nesto novo...
Inace, svideo mi se Sherlock vs Jack, onaj mracni i magloviti London sa svim svojim grotesknim stanovnicima u najgroznijem delu grada. I ubistva po nekim zaboravljenim dvoristima i zapustenim alejama. A kao kontrast toj atmosferi ide lep i uredjen Sherlockov stan, knjizara i novinarska agencija. Kao da se radnja odvija u dva grada.
 

Back
Top