Rucaaak....!!!!

david.007

Zainteresovan član
Poruka
423
Stasnooo kako dodje vreme da se sprema rucak ja poludim. Neznam da li i vi imate takve probleme, ali ja jednostavno NEZNAM STA DA SPREMAM. Nisam neicrpni izvor ideja. Mozda ako bi jedna drugoj davale ideje...A....
Mislim ne ono, piletina sa ananasom i tako to...
Ako imate zanimljiv predlog.....
 
Skuhaj pile, ohladi, pa svu krtinu iseci na komade velicine tresnje (joj poredjenja!). Crno grozdje operi i seci na pola. Dodaj seckani konzervirani ananas i majonez koji ce da poveze masu. Mamu rodjenu da pojedes uz to. Prijatno!

P.S. Radi se o salati, ali ja kad je napravim jedem je k`o glavno i JEDINO jelo.
 
migud:
Skuhaj pile, ohladi, pa svu krtinu iseci na komade velicine tresnje (joj poredjenja!). Crno grozdje operi i seci na pola. Dodaj seckani konzervirani ananas i majonez koji ce da poveze masu. Mamu rodjenu da pojedes uz to. Prijatno!

P.S. Radi se o salati, ali ja kad je napravim jedem je k`o glavno i JEDINO jelo.

Neznam da li si me razumela, rekoh normalnaa ne neke kerefeke. Mislim, verovatno je dobra ali bi to trebalo da jede i moj muz ( jede uglavnom meso) i moj sin (9 mes.)i ja.
 
evo ti ideje za nekoliko dana:
1.snicle i boranija ukuvana u slatkoj pavlaci
2.spageti milaneze
3.sladak kupus sa suvim vratom
4.piletina u kariju i pire od graska
5.cufte
6.pizza
7.becar paprikas i rostiljske kobasice
8.pasulj
9.punjene paprike
10.ratatuj(u rerni patlidzan,tikvice luk)
11.pekarski krompir
12.pljeskavice i kuvana sargarepa
13.gulas
14.slane palacinke
15.pohovani karfiol i rolovana pileca dzigerica

a recepte ces naci na kulinarstvu,ja ti dadoh ideje za pola meseca :wink:
 
Namerno sam dala primer sa ananasom i piletinom. Nego, u toj salati preovladava meso, a sve je tako soft da je moze jesti i tvoj sin. I nije niti skupa niti komplikovana. Ali, ok, sorry, kasnije cu napisati nesto drugo. Moze riba?
 
da da ribu ribu u svim oblicima i varijantama i sve vrste i podvrste ,,, ja bi samo ribu jela ,,,eto ti predlog ,,,jedi ribu stalno ,,,,,, njam njam ,,,sa raznim prelivima ili bez ili samo sa limunom ,,, mljac
 
Dobro de, da se uozbiljim. Hajde ti nama lepo reci gde je kraj tvojim idejama, da se ne ponavljamo sa predlozima i receptima. I sta smatras uopste pod normalnim?
Ja recimo najvise volim da spremam ruckove koji ne zahtevaju mnogo prckanja oko sporeta. Znaci nesto sto stavis u rernu, i izvadis kad je gotovo. Ili sto mozes da skuvas za 15 minuta. Sve one zezalice oko mesanja, przenja, i stajanja nad ringlom, neka hvala.
 
Oslic, koliko znam jeftin je u Srbiji. Ubaci ga u kesu, dodaj terijaki sos ili ako ga nemas so, biber, maslinovo ulje, seckani beli luk, tabasko, origano, bosiljak, sve dobro izmuckaj i ostavi sat,dva da stoji u tom sosu. Posle na rostilj ili rernu, alu ne u tepsiju vec na resetke (stavi ispod alu fol. da ne upropastis rernu). Skuhaj rizu i to je to. Opet brzo, jednostavno, jeftino.
 
ako si u scg imas onaj telefon de ti daju predloge obroka...98xx.tj ne znam za cg

ili kupuj nedeljni magazin imas recepte taman da ih ispucas ....valjd aima i lakshih. ili se ubij

dobar recept za hleb sam nasla kod dz.olivera..slicno je i za pizzu mada nisam probala.
 
Kada mi je svega preko glave a mora da se ruca ja stavim u Zepter serpu...moze i neka druga sa debljim dnom, neko meso, nasecem luk, sargarepu, krompir....moze i jos neko povrce ako volite, malo ulja, vode, vegete. Poklopim, ukljucim na nizu temperaturu, podignem poklopac nakon satipo-dva i rucam, naravno uz dobru salatu. Sve to treba pojednostaviti a vreme trositi na vaznije stvari....a i zdravije je.
 
Tody:
Kada mi je svega preko glave a mora da se ruca ja stavim u Zepter serpu...moze i neka druga sa debljim dnom, neko meso, nasecem luk, sargarepu, krompir....moze i jos neko povrce ako volite, malo ulja, vode, vegete. Poklopim, ukljucim na nizu temperaturu, podignem poklopac nakon satipo-dva i rucam, naravno uz dobru salatu. Sve to treba pojednostaviti a vreme trositi na vaznije stvari....a i zdravije je.

ja ovo ne volim :I mama stavlja u ovo kupus i to je sladak kupus. mislim jestivo je ali nekako.. :?
 

Back
Top