Bus Plus kazna

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni nije jasno kako mogu da pišu kaznu za novčane obligacije? Jedna od osnovnih zabrana obligacionog prava... Jer niti je Bus Plus državno javno preduzeće, niti ovi smiju to da rade. Može samo doplatna karta. Izađite iz busa kad vam traže kartu!
 
brate zasto biti dobar kakva dokumenta,samo idu na foru plase klince strance penzose naivne,meni obino ne traze jer ih ni ne pogledam kad prolaze,reko mi danas ajde do vozaca po kartu ja kazem sici cu i tako bi
 
Koliko sam nacuo od bliksih ljudi, mozda sam i sanjao, kao dodje ti neka koverta opomena sta znam, ovi nisu platili i nista nije bilo.


brate zasto biti dobar kakva dokumenta,samo idu na foru plase klince strance penzose naivne,meni obino ne traze jer ih ni ne pogledam kad prolaze,reko mi danas ajde do vozaca po kartu ja kazem sici cu i tako bi

Tako i ja radim u tramvaju. Ako me i pocne smarati, izvadim onu karticu na njoj imam uvek nih 200 din i cekiram, dam njoj ona u redu. Ovaj sad smarac nije hteo da prizna, kaze nisi cekirao. Al nisam bio u tramvaju, nego u busu, a ne zivim u BG-u vec van njega.
 
Tako i ja radim u tramvaju. Ako me i pocne smarati, izvadim onu karticu na njoj imam uvek nih 200 din i cekiram, dam njoj ona u redu. Ovaj sad smarac nije hteo da prizna, kaze nisi cekirao. Al nisam bio u tramvaju, nego u busu, a ne zivim u BG-u vec van njega.

Opet ne razumem kako si uspeo dobiti kaznu? Lepo kazes silazim na sledecoj i kraj.
Nisi mu valjda dao dokumenta? Lepo mu objasnis da mu zakon ne dozvoljava da ti trazi licna dokumenta. Ovo mogu da razumem kada uhvate nekog klinca ili penzionera, ali za sve ostale je neshvatljivo.
 
Opet ne razumem kako si uspeo dobiti kaznu? Lepo kazes silazim na sledecoj i kraj.
Nisi mu valjda dao dokumenta? Lepo mu objasnis da mu zakon ne dozvoljava da ti trazi licna dokumenta. Ovo mogu da razumem kada uhvate nekog klinca ili penzionera, ali za sve ostale je neshvatljivo.

Ma neki teski smarac. Da nepravda bude jos veca, ako je nepravda, ja sam na kartici imao nekih 116 dinara uvek imam ako me bas nadje smarati. A sela neka zena debela pored mene tako da nisam mogao ni da cekiram odmah. Ja mu dajem, on kaze: Nisi cekirao. Pa reko dobro, imam na njoj. I on tu: Daj licnu. E sta sam se ja kreten zbunio nemam pojma, napolju lije kisa, ne mogu da cekam sledeci bus, ja mu dam. Sta cu kad sam budala. A inace nikad problema sa njima imao nisam, u tramvaju me nikad ne smaraj, blejim kroz prozo slusam muziku prodje pored mene i nista.

- - - - - - - - - -

Sad sam saznao od sestre da je i njoj stizala ta kazna, ali je nije platila. :D
 
Tako i ja radim u tramvaju. Ako me i pocne smarati, izvadim onu karticu na njoj imam uvek nih 200 din i cekiram, dam njoj ona u redu. Ovaj sad smarac nije hteo da prizna, kaze nisi cekirao. Al nisam bio u tramvaju, nego u busu, a ne zivim u BG-u vec van njega.

jos uvek mi nije jasno zasto si ti davao dokumenta?!
Ako ne platis kaznu u predvidjenom roku sleduje ti opomena, pa tuzba. Ako ni to ne platis stigne ti resenje i rok da se plati tih 5000 + troskovi tuzbe i td.
 
a da li ste vi menjali adresu u skorije vreme? Da li i zivis na adresi koja je trenutno na licnoj karti, ako je uopste na licnoj karti?! Mislim na mojoj nema - ali mogu dobiti podatke od MUP-a...

Pa nisam, mada ja sam pre imao dve adrese nekako ne znam ni sam, sad se to promenilo. Ali na licnoj mi je ova sadasnja cini mi se. Doci ce verovatno. Mada, licna mi je sa cipom, ne pise adresa na njoj, al opet mogu uzeti podatke iz MUP-a.
 
Sta ce se desiti ako se ne plati Bus Plus kazna, onih 5 000 din u roku od 8 dana? Tamo pise kao fazon sudski procesti i slicno. Jel ima neko ovde ko nije platio u roku tu kaznu i sta se desilo posle toga?

Ja imam neplaćenu kaznu od januara. Inače, uvek imam karticu sa dopunom ali tad zbog nove godine sam ispao iz te rutine da krajem meseca dopunim i ja dao markicu normalno misleći da je u redu.
Za sad nisam imao posledica, nije mi ništa stizalo. Valjda zastareva posle godinu dana.

Mene tad pitao kontrolor kao nešto:"opomena ili doplata". Ja pomislio u prvi mah, opomena znači kao opomenut sam jer mi se desilo prvi put i ne moram da platim ali jbg:)

Bilo bi lepo kad skinu Đida da oproste kazne ljudima.;)
 
Ja imam neplaćenu kaznu od januara. Inače, uvek imam karticu sa dopunom ali tad zbog nove godine sam ispao iz te rutine da krajem meseca dopunim i ja dao markicu normalno misleći da je u redu.
Za sad nisam imao posledica, nije mi ništa stizalo. Valjda zastareva posle godinu dana.

Mene tad pitao kontrolor kao nešto:"opomena ili doplata". Ja pomislio u prvi mah, opomena znači kao opomenut sam jer mi se desilo prvi put i ne moram da platim ali jbg:)

Bilo bi lepo kad skinu Đida da oproste kazne ljudima.;)

Ma ajd sto ce da ga skinu kao gradonacelnika, nego nece niko njega skinuti sa Apexa. Nadajmo se da ce novi gradonacelnik biti bolji.

Gnus plus, polako ali sigurno posustaje, al sto ima lepih kontrolorki, pamet da ti stane, sve je to smisljeno da platis kartu 72 dinara iako je realna cena 35 din.

U zadnje vreme su pojacali kontrole. To je verovatno pred kraj, ono kao, na kraju se najvise izivljavaju, da se nakupe para dokle mogu :D
 
Da li neko ovde zivi van teritorije Beograda, cuo sam da tamo ne salju kazne? Ja sam danas imao neprijatnu situaciju, posao sam da uplatim mesecnu, ovaj mi je trazio dok jos nisam uplatio i rekao da moram da imam prvog u mesecu, ako nemam kazna mi je odmah 1000 din i da ako mu dam lk da ce kaznu da ponisti inace je 5000 kad posalju na adresu. Ja se zajebem i dam mu licnu. On kaze sad je sve u redu, ne moram da placam... Mislim da me je zajebao. Neka neko kaze sta da radim. :(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top