PREUSMERAVANJE POGLEDA SA AMBISA NA ZVEZDE

STVAR JE IPAK U TOME DA SE SVAKI NAROD (CAK I NEBESKI) SASTOJI OD POJEDINACA (INDIVIDUA). MISLIM DA SE NE TREBA KRITI IZA OVOGA 'MI', 'NAS NAROD' I SL.
MOJA IDEJA JE BILA DA SKRENEM PAZNJU ONIMA KOJI U AMBIS GLEDAJU DA DIGNU POGLED I USMERE GA KA ZVEZDAMA. TAKO POSTOJI SANSA DA I ZVEZDE POGLEDAJU NJIH.
 
vincent:
STVAR JE IPAK U TOME DA SE SVAKI NAROD (CAK I NEBESKI) SASTOJI OD POJEDINACA (INDIVIDUA). MISLIM DA SE NE TREBA KRITI IZA OVOGA 'MI', 'NAS NAROD' I SL.
MOJA IDEJA JE BILA DA SKRENEM PAZNJU ONIMA KOJI U AMBIS GLEDAJU DA DIGNU POGLED I USMERE GA KA ZVEZDAMA. TAKO POSTOJI SANSA DA I ZVEZDE POGLEDAJU NJIH.

Mozes ti da gledas u zvezde koliko god hoces, ali uvek ce ti noge biti na zemlji.
 
Truman:
vincent:
STVAR JE IPAK U TOME DA SE SVAKI NAROD (CAK I NEBESKI) SASTOJI OD POJEDINACA (INDIVIDUA). MISLIM DA SE NE TREBA KRITI IZA OVOGA 'MI', 'NAS NAROD' I SL.
MOJA IDEJA JE BILA DA SKRENEM PAZNJU ONIMA KOJI U AMBIS GLEDAJU DA DIGNU POGLED I USMERE GA KA ZVEZDAMA. TAKO POSTOJI SANSA DA I ZVEZDE POGLEDAJU NJIH.

Mozes ti da gledas u zvezde koliko god hoces, ali uvek ce ti noge biti na zemlji.

Osim ako si lepa devojka , onda čik pogledaj u zvezde....
I slobodno fiksiraj bogled što duže možeš.....
 
vincent:
STVAR JE IPAK U TOME DA SE SVAKI NAROD (CAK I NEBESKI) SASTOJI OD POJEDINACA (INDIVIDUA). MISLIM DA SE NE TREBA KRITI IZA OVOGA 'MI', 'NAS NAROD' I SL.
MOJA IDEJA JE BILA DA SKRENEM PAZNJU ONIMA KOJI U AMBIS GLEDAJU DA DIGNU POGLED I USMERE GA KA ZVEZDAMA. TAKO POSTOJI SANSA DA I ZVEZDE POGLEDAJU NJIH.
Lepo si ovo rekao ali zivot je mnogo suroviji nego sto zvezde sijaju!!!Ponekad mi se cini da nas "zvezde"slabo vide,kao da je razdaljina od nas do njih cesto jedini izlaz a razdaljina od njih do nas uzasno nepremostiva.Nadam se da razumes sta hocu da kazem.Kako bilo ali ja bih sve to prostim recnikom nazvala NADA!
 
Da,da mi Srbi smo NEBESKI NAROD :x .60 % stanownishtwa je pochelo da 'slawi' slawu iz pomodarstwa (u poslednjih 10 godina, do tada su swi drzali Tiletowu sliku na zidu,ili partijske knjizice na stolu k'o znak raspoznawanja, a posle su knjizice zamenili slawskim kolachem i krenuli u 'pohod' na CRKWU da budu blizi Bogu-ili Titu-jer je uostalom i on 'na nebu'),oko 50 % josh nije krshteno ili se tek krsti u 20 i nekoj...toliko o NEBESKOM NARODU.Stwarno SRAMOTNO!!!!
 
vincent:
... Und wenn du
lange in einen Abgrund blickst, blickt der Abgrund auch in dich hinein. ...

Колико разумем немачки: Када дуго гледаш у Амбис, онда и Амбис гледа у тебе.

Одлично, рећи ћу то на политичким темама свим оним великим реформаторима који Србе сматрају "вашљивим племеном", "генетском депонијом", "демократски инсуфуцујентним", "безрепом стоком" и томе слично.
 

Back
Top