Paznja !!! Pojavio se virus za Symbian telefone.

moment

Početnik
Poruka
33
Pojavio se on odavno,aLi posto sam imao licno iskustvo,pa da Vam prenesem.
Dosla mi je MMMS !!!!!!-poruka.Ja otvorim poruku,i telefon me pita da instaliram igricu,posto sam bio u guzvi ja mahinalno pritisnem yes.
Ujtru kad sam ustao ,poslao mi je preko 200 mms poruka iz imenika ,tako da sam odma mms profil prebacio na nulu,da ne salje poruke,jer je on i dalje iz imenika redom slao.
Majstorov savet je bio da mi prebrise ceo softver,ali kako imam veliku memoriju na mojoj 6600.instalirao sam fe-eksplorer sa wap sajta i po imenu igrice(warior) uspeo da nadjem falj i da ga izbrisem.
A drugar mi javlja da je njemu stigla SMS poruka,koju je mahinalno otvorio.
Sprzila mu je MEMORIJSKU karticu!!!
Savet.
Kad Vam se pojavi znak da vam je stigla poruka ne otvarajte je odma.Nego preko menija,udjite u poruke i u inboxu,kad ga otvorite,tacno vidite od koga je poruka ako je nepoznat sadrzaj,jer pazite stize od prijatelja koji i ne zna da je poslao virus,SAMO JE IZBRISITE: NE OTVARAJTE ODMA PORUKU:
A sa WAP sajtova jos nisam zakacio ni jedan virus.
Pozdrav svima,ma gde bili.
 
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=70845&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=


davno zapoceta tema, jos kada bilo 2-3 virusa, sada kada se symbian razvio kao operativni system, ima ih mnogo vise, ali jedina dobra stvar je sto sve "viruse" moras sam instalirati" u telefon. jedini spas je da extra pazis sta primas preko mms-a, ili da isprobas neki antivirus software (ja licno nisam probao jos). imas u temi gore i link za neki antivirus.

pozdrav 8)
 

Back
Top