Kako preziveti razdvajanje?

Ć

Ćale

Gost
Supruga je sa decom otisla na more na 3 nedelje.
Ja iz poslovnih razloga moram biti u Beogradu.
Dajte mi savet kako da mi ne poludi glava bez njih.
Nikada se dosada nismo razdvajali na vise od dan-dva.
Danas sam isao na pecanje a ostatak dana prespavao.
A sutra kada posle posla udjem u praznu kucu....?
 
hmmm... ja sam relativno cesto sama u kuci, godinama (moji su mnogo "negde").
ako ce vam sta pomoci, radim ono sto uvek radim :).
dakle - radim (za pare, jel'da, radim dva posla); osim toga - kuvam, smisljam sta cu kuvati, peglam (odavno su me naterali da naucim da peglam sedecki, pa peglam gledajuci filmove, a to moze i satima), perem sudove, brisem prasinu, strikam, i svasta slicno :).
ponekad (kao ove godine) uzmem godisnji od par nedelja, pa okrecim par soba ili malko vise, kupim nov namestaj, sve ostalo poredjam i ulickam. ponekad iskoristim priliku pa ispoliram parket, recimo :).

osim ovoga, za koje cisto sumnjam da vas zanima :), sta god da radim po kuci i na poslu - obicno idem svaki dan na bazen (odem na jedan sat, isplivam se, pa se vratim), svaki dan pijem kafu i citam novine (ili pravim planove za dalje, dakle blok i olovka) na nekom lepom, mirnom mestu, ponekad idem da vidim nesto sto me zanima (ledinacko jezero, recimo), idem u bioskop da vidim filmove koji me zanimaju, pijem kafu sa drugaricama sa kojima se inace redje vidjam....
i jedan i drugi posao su mi takvi da mogu po potrebi da ih ekstendiram na 15 sati dnevno, ako treba, mada to odavno nisam radila - dakle, ne mislim da bi vam dobro resenje bilo da se ubijete od posla.

mozda da nacinite spisak onoga sto ZAISTA zelite da radite, onako - za sebe, za svoju dusu, za porodicu, nesto sto bi obradovalo njih ili vas licno, pa - polako napred. par nedelja jako brzo prodje ako krechite, ozbiljno :).
dakle - malko promislite, pa polako napred... u odrastanje :). znam da nije lako, ali jednom morate poceti.

i, mnogo srece :).
 
Koja su još Vaša interesovanja osim pecanja?
Šta je sa peglanjem? :D
Čitanje, prijatelji, stolarija, sitne prepravke, radite li išta u kući, radite li išta samo za sebe kad je "stanje redovno", kada ste svi tu?
Osim toga, ovo je PRVO razdvajanje, pa je zato toliko teško. Ali, može i da bude korisno, da se malko "pronađete" i u drugim stvarima, ne samo u ulozi muža, oca, i - pecaroša. Dakle, otkrijte šta su još Vaša interesovnaja, šta je još što umete da sa uživanjem radite sami! (Možda baš kulinarske egzibicije! :D )
 
Fantina:
Koja su još Vaša interesovanja osim pecanja?
Šta je sa peglanjem? :D
Čitanje, prijatelji, stolarija, sitne prepravke, radite li išta u kući, radite li išta samo za sebe kad je "stanje redovno", kada ste svi tu?
Osim toga, ovo je PRVO razdvajanje, pa je zato toliko teško. Ali, može i da bude korisno, da se malko "pronađete" i u drugim stvarima, ne samo u ulozi muža, oca, i - pecaroša. Dakle, otkrijte šta su još Vaša interesovnaja, šta je još što umete da sa uživanjem radite sami! (Možda baš kulinarske egzibicije! :D )

hahahahh, jao, fantina... smejem se celo jutro :D
 
Мени ово звучи мало незрело! Одрастао човек који не може да ''преживи раздвајање'' од породице на три недеље?! :roll: И то још зна да се породица одмара, да им је лепо и да не мора да се брине за њих?! Нормално је да ти помало недостају, али да не знаш шта ћеш без њих?! :roll:
Мислииим...стварно! Па, тата, постојиш ли ти као ТИ негде изван те породице, изван улоге оца и мужа? Па то је време кад можеш себи да приуштиш мало луксуза, изласке с пријатељима, излежавање, бављење хобијем, читањем на миру и у тишини... Имаш три недеље да их посветиш СЕБИ, бре!
А ако немаш себе, онда изненади породицу тако што ћеш урадити неки од послова у кући (неко лепо предложи кречење!), па ћеш имати двоструко задовољство!
Извини, али ово ми стварно звучи као оне маме које вежу децу за себе и направе од њих неспособњаковиће, а онда се хвале како дете не може без њих! Наравно да можемо и да треба да умемо и без најближих, па то је суштина одрастања!
 
Prijatelju, izvini, al nisi ti sasvim svoj. :wink:
Moji kad odu negde, meni jos dva naredna dana zuji u glavi od "cike i vriske", i tada koristim SVAKI trenutak da se organizujem kako mi odgovara, da uzivam u tim trenucima, nazovi, "slobode".
Naravno posle par dana i to dosadi ali sama promena je dovoljna za pocetak a onda se nekako konstruktivno organizuj.
Imao si valjda zivot i pre braka i dece ???
 
@indigo
Pre svega hvala na pozitivizmu i korisnim savetima.
Poslusacu ih par,pre svih onaj o bioskopu i ispijanju kafe :D .
Onaj o krecenju cu se praviti da nisam procitao :wink: .
A definitivno cu probati da nesto promenim u kuci u smislu kupovine neke dzidze,sitnice tipa:figurica,ramcic i sl.
ps:
Ribu je ocistila moja baka dok sam ja kuntao na trosedu 8) .

@Fantina
Takodje hvala na savetima,inace se polu-amaterski bavim stolarijom,mogao bi Amore da iznenadim nekom policom ili da joj napokon zamenim radne ploce u kuhinji :idea:
Inace se ne stidim da uhvatim usisivac,peglu...dobro varjacu i kutlacu bas i ne,ali boze moj nikad se nezna...

@Hellen
Sta da ti kazem...da sam nezreo,mozda i jesam ali samospoznaja takve vrste mi u ovom slucaju nece pomoci....i dalje sam tuzan.
Naravno da znam da im je lepo i da uzivaju,pa zato sam ih i poslao na more,sve je to lepo i divno ali mene ovaj rastanak (prvi) boli vise nego sto sam ocekivao...u tome i jeste caka.
Inace su klinci slatki i dobri,najmladji(2,5god) je naravno mezimac,razmazenko i tatina sincina i on mi najvise i nedostaje.
Previse je mojih rutina naglo prekinuto i verovatno zato ne mogu da se sastavim.
Hvala ti na iskrenosti.

@gane011
Hvala ti prijatelju na ocigledno dobrim namerama,ali meni je ta "cika i vriska" usla u krv jos pre 8 godina i gora je od bilo koje droge.
Sto se tice zivota pre zene i dece verovatno ga je i bilo ali ga se ne secam,verovatno zato sto i nije za secanje.

Idem da perem auto(izblatnjavio sam ga na pecanju :x ),a onda cu na terasi da pijem fuka uz novi broj omiljenog mi magazina i trudim se da uzivam u "miru i tisini".
A posle mozda i odem do komsinice,zali mi se da joj curi slavina..... :wink:

Pozdrav svima od Ćaleta
 
gane011:
Prijatelju, izvini, al nisi ti sasvim svoj. :wink:
Moji kad odu negde, meni jos dva naredna dana zuji u glavi od "cike i vriske", i tada koristim SVAKI trenutak da se organizujem kako mi odgovara, da uzivam u tim trenucima, nazovi, "slobode".
Naravno posle par dana i to dosadi ali sama promena je dovoljna za pocetak a onda se nekako konstruktivno organizuj.
Imao si valjda zivot i pre braka i dece ???



Onda se posvetis forumu i "neodloznom" neslaganju, jel!? :wink: :lol:
 
father:
Supruga je sa decom otisla na more na 3 nedelje.
Ja iz poslovnih razloga moram biti u Beogradu.
Dajte mi savet kako da mi ne poludi glava bez njih.
Nikada se dosada nismo razdvajali na vise od dan-dva.
Danas sam isao na pecanje a ostatak dana prespavao.
A sutra kada posle posla udjem u praznu kucu....?


Cuces tisinu, ili eventualno komsijske svadje ( kao ja ). :roll:
Pa, Boze moj, otisli pa sta!? Zar nemas nikakav "plan" kako da "ubijes" vreme!?
Sto mnogi ovde vec rekose, sad ti je prava prilika da se malo posvetis SEBI!!! Radi ono sto nemas prilike kad su oni tu, surfuj po Internetu, citaj knjige, druzi se s prijateljima, SPAVAJ... ili, sto neko rece, okreci kucu... napravi deci neku "igracku" u dvoristu, preuredi bastu, smisli neko iznenadjenje zeni ( prijatno, naravno )....
Ovakva "zalopojka" u velikoj meri govori o tebi samom, sto necu komentarisati...
Citam, pa sve ne verujem, da neko ODRASTAO i ZREO uopste i moze da postavi ovakvo pitanje!? Pre mi lici na gest moje devojcice ( koja sad ima 2,5 godine ) kada ponekad zaplace prilikom razdvajanja od mene. Naopako, covece, pa nije zivot stao, pobogu i zaboga!!! Pogotovo nije primereno s tvoje strane sto ovako reagujes, kad znas da ti je porodica ( alo, TVOJA PORODICA, TVOJI NAJMILIJI ! ) - na odmoru i da im je lepo.
Mislim, stvarno, nemam vise reci! :evil:

( mogu misliti kakva ce ta deca imati karakter, kad im je otac ovakav "slabic"!? ) :roll:
 
Jao covece svaka ti cast.Paaaaa........sta mozes da radis,radi ono sto ne mozes da radis kad su ti deca tu,a sto pozelis da uradis.Naprimer,poseti neke stare prijatelje,kada malo stane ova prokleta kisa idi setaj se,poravi nesto po kuci.Obavezno dan -dva pre njihovog povratka sredi kucu,nemoj da dozvolis da ti se zena vrati u haos,bleji malo na netu,opet idi na pecanje........i uzivaj.
Pozdrav i stavrno svaka ti cast!
 
Bas lepo da jedan tata ovako javno izjavi da mu porodica nedostaje,obicno vi muski po tom pitanju mudro cutite.Moj savet ti je:zivkaj ih telefonom pa caskaj s njima/naravno pazi na impulse-nepreteruj/,spremi svakom po neki mali pokloncic/igracku,knjigu ili sta vec vole/,neka vide kad se vrate da si mislio na njih.Nego nesto nisi spomenuo zenu,da li ti i ona nedostaje?HA<HA verovatno,kupi i njoj nesto neobicno ili napisi neko ljubavno pisamce pa joj ostavi ispod jastuka da je saceka ili posalji romanticnu SMS.I obavezno ali OBAVEZNO pokusaj da ukrades koji dan i zbrises kod njih!!!!
 
Hehe,pa evo prodjose i te tri nedelje a ja ostadoh ziv.
Veceras krece Amore sa najmladjim,a sutra uvece krecu i srednji i najstariji sin,sa babama i dedama.
Bogami...bio sam vredan,sem sto sam komsinici popravio cesmu :wink: ,napravio sam srednjem sinu koji u septembru krece u prvi razred
plavo-crveni radni/kompjuterski sto i kupio mu stolicu u tonu.
Amore sam u Mamutu kupio predivnu zutu "Leonardo" vazu(bogami su me izuli).
Takodje sam joj zamenio radne ploce na kuhinji,ovaj put sam ih nosio da mi stave ABS kant da se ne bi raskokale kao prethodne :? .
Poceo sam i klincima da sklapam kompjuter,kupio sam kuciste,tastaturu,memoriju,misa,dvd rom...za pocetak.
Od sledece plate ostalo.
Isao sam na pecanje par puta,isao kod ortaka i on je bio par dana kod mene,setao gradom....
A da.....ne zelite da znate koliki mi je telefonski racun :evil:
Sve u svemu...never again!
Pozdrav svima

ps
Na insunuacije o mom karakteru ovog puta necu odgovoriti,nisam temu postavio iz tog razloga a i nemam vremena da se bavim glupostima
 
father:
Hehe,pa evo prodjose i te tri nedelje a ja ostadoh ziv.
Veceras krece Amore sa najmladjim,a sutra uvece krecu i srednji i najstariji sin,sa babama i dedama.
Bogami...bio sam vredan,sem sto sam komsinici popravio cesmu :wink: ,napravio sam srednjem sinu koji u septembru krece u prvi razred
plavo-crveni radni/kompjuterski sto i kupio mu stolicu u tonu.
Amore sam u Mamutu kupio predivnu zutu "Leonardo" vazu(bogami su me izuli).
Takodje sam joj zamenio radne ploce na kuhinji,ovaj put sam ih nosio da mi stave ABS kant da se ne bi raskokale kao prethodne :? .
Poceo sam i klincima da sklapam kompjuter,kupio sam kuciste,tastaturu,memoriju,misa,dvd rom...za pocetak.
Od sledece plate ostalo.
Isao sam na pecanje par puta,isao kod ortaka i on je bio par dana kod mene,setao gradom....
A da.....ne zelite da znate koliki mi je telefonski racun :evil:
Sve u svemu...never again!
Pozdrav svima

ps
Na insunuacije o mom karakteru ovog puta necu odgovoriti,nisam temu postavio iz tog razloga a i nemam vremena da se bavim glupostima

dragi caca,
drago mi je da je sve dobro proslo, i da si tako mnogo lepih i korisnih stvari nacinio, i za sebe i za ostale...

ako smem jednu stvar da sugerisem: drugi put zeni kupi (ZENI je kljucna rec :) ) nesto za nju licno, a ne nesto za kucu, znas. ako ikako jos stignes, uzmi joj jednu ruzu makar.
ovo ti kazem zbog toga sto mnoge zene (pogotovo one sa troje dece) i nesvesno sve daju na decu, na muza i kucu, a njima licno nema ko; e - ima tebe :). ja znam da bi moje musko meni rado kupilo dasku za peglanje, komplet gedora i slicno, ali to nije licni poklon, ako me razumes.

jos jednom, sve najbolje tebi i porodici.
 
father:
Hehe,pa evo prodjose i te tri nedelje a ja ostadoh ziv.
Veceras krece Amore sa najmladjim,a sutra uvece krecu i srednji i najstariji sin,sa babama i dedama.
Bogami...bio sam vredan,sem sto sam komsinici popravio cesmu :wink: ,napravio sam srednjem sinu koji u septembru krece u prvi razred
plavo-crveni radni/kompjuterski sto i kupio mu stolicu u tonu.
Amore sam u Mamutu kupio predivnu zutu "Leonardo" vazu(bogami su me izuli).
Takodje sam joj zamenio radne ploce na kuhinji,ovaj put sam ih nosio da mi stave ABS kant da se ne bi raskokale kao prethodne :? .
Poceo sam i klincima da sklapam kompjuter,kupio sam kuciste,tastaturu,memoriju,misa,dvd rom...za pocetak.
Od sledece plate ostalo.
Isao sam na pecanje par puta,isao kod ortaka i on je bio par dana kod mene,setao gradom....
A da.....ne zelite da znate koliki mi je telefonski racun :evil:
Sve u svemu...never again!
Pozdrav svima

ps
Na insunuacije o mom karakteru ovog puta necu odgovoriti,nisam temu postavio iz tog razloga a i nemam vremena da se bavim glupostima
Never said never. :wink: To je tek početak u kružnom ciklusu.
Hellen je na jednoj temi spomenula presecanje pupčane vrpce. :) To je, na žalost, proces koji kod nekih traje duže, kod nekih kraće, ali na sreću, neizbežan je. :D
A stvarno je glupo što ljudi na tuđu emitivnost reaguju kao na tuđu slabost koja je izneta da bi se oni osetili nadmoćnijim, i zbog toga pljuju po onome što ne poseduju, iz čiste pakosti. Stvarno smešan način za postizanje ličnog osećaja moći. :P
 
Stvarno strasno! Ne razumem zasto govoriti coveku da je slabic i sl. zato sto mu nedostaje porodica. Ja mislim da je to divno :P sto ima tako emotivnih muskaraca, koji se pritom ne stide da to i priznaju.KAda bi samo bilo vise takvih. :wink: I meni bi moj suprug i cerka nedostajali kada bi otisli negde na tri nedelje, a daleko od toga da "nemam sebe" kako je neko pametno rekao ili da ne bih znala sta cu sa sobom.
 
gurmanci:
Cale, pa sve si nas odusevio! Nemoj da se ljutis na Hellen. I meni je delovalo malo preterano tvoje prvo javljanje, ali kada sam u licnoj karti na svastari procitala da si 77.godiste i sa koliko ljubavi govoris o zeni i deci odusevila sam se. U slucaju tvoje porodice to je prava ljubav ocigledno. Uzivaj,covece, to je privilegija. Poljubi decu a tebi sve najbolje. :P

А што да се љути на Хелен? :roll:
 
Hellen:
gurmanci:
Cale, pa sve si nas odusevio! Nemoj da se ljutis na Hellen. I meni je delovalo malo preterano tvoje prvo javljanje, ali kada sam u licnoj karti na svastari procitala da si 77.godiste i sa koliko ljubavi govoris o zeni i deci odusevila sam se. U slucaju tvoje porodice to je prava ljubav ocigledno. Uzivaj,covece, to je privilegija. Poljubi decu a tebi sve najbolje. :P

А што да се љути на Хелен? :roll:
"Oprosti mi pape, ca san druge slusa..."
 

Back
Top