Patoloska ljubomora

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Kako dolazi do pojave patoloske ljubomore i koje osobe su sklone patoloskoj ljubomori?

Svi mi smo manje ili vise ljubomorni, nekada barem, ali ako krenemo sa proveravanjem telefona, poruka, foruma, ostalih vidova komunikacije na netu, i postavljamo dvosmislena pitanja tipa "je l' ti se svidja on/a, nije strasno, mozes da mi kazes necu se ljutiti", i pocnemo da proveravamo, to vec prelazi granice normalne ljubmore.

Jeste li bili sa nekom patoloski ljubomornom osobom i kakvo je bilo vase iskustvo?
Jeste li vi mozda nekada bili patoloski ljubomorni?
 
Patoloska ljubomora je bolest i takve osobe treba izbegavati u zivotu.Moze da se leci ali osobe misle da im nije potrebno lecenje tako da u Srbiji pisi propalo.

Otac moje bivse drugarice je patoloski ljubomoran-prati zenu u stopu.Kad ode na posao,kad je na poslu proverava je da li je zaista na poslu,kad treba da ide kuci ceka je ispred da izadje da ide sa njom.Ona uvek ide obucena u farmerke i zakopcane do grla kosulje-moze i neka jakna ili jaknica ako je hladno i to je to jer drugacije obucenu nisam je videla ni jednom.Mora da bude zakopcana do grla bukvalno.
 
Kako dolazi do pojave patoloske ljubomore i koje osobe su sklone patoloskoj ljubomori?

Svi mi smo manje ili vise ljubomorni, nekada barem, ali ako krenemo sa proveravanjem telefona, poruka, foruma, ostalih vidova komunikacije na netu, i postavljamo dvosmislena pitanja tipa "je l' ti se svidja on/a, nije strasno, mozes da mi kazes necu se ljutiti", i pocnemo da proveravamo, to vec prelazi granice normalne ljubmore.

Jeste li bili sa nekom patoloski ljubomornom osobom i kakvo je bilo vase iskustvo?
Jeste li vi mozda nekada bili patoloski ljubomorni?
nismo svi samo su nesigurni uglavnom ljubomorni
 
probo sam, mislim iskusio sam to...
misim određena doza ljubomore je ok, ako je nema uopššte to je onda ravnodušnost, a ako je tu ravnodušnost nema govora o ljubavi...
al ako ljubomora pređe određenu granicu, onda to postaje problem...

misim neam ljubomorometar ****** ga :/

s obzirom da sam debelo iskusio ljubomorisanje na svojoj koži, dakle dobro sam naoružan opremom za namirisavanje ljubomore, ja s takvom osobom ne bi gubio mnogo vremena, a o razmeni emocija nema govora...
 
Kako dolazi do pojave patoloske ljubomore i koje osobe su sklone patoloskoj ljubomori?

Svi mi smo manje ili vise ljubomorni, nekada barem, ali ako krenemo sa proveravanjem telefona, poruka, foruma, ostalih vidova komunikacije na netu, i postavljamo dvosmislena pitanja tipa "je l' ti se svidja on/a, nije strasno, mozes da mi kazes necu se ljutiti", i pocnemo da proveravamo, to vec prelazi granice normalne ljubmore.

Jeste li bili sa nekom patoloski ljubomornom osobom i kakvo je bilo vase iskustvo?
Jeste li vi mozda nekada bili patoloski ljubomorni?

Ako ima razloga da postavlja sva ta pitanja partner,,(gore navedeno) po meni onda to nije nikakva bolest kako je nazivate,,,ne mozes ti sad svrljat okolo,flert ,dopisivanje i slicno sto se nikome ne bi svidelo da mu neko radi i onda ispadnes bolesno ljubomoran,,,a u suprotnom po meni jeste patoloski problem... :ljubomoran:
 
Ako ima razloga da postavlja sva ta pitanja partner,,(gore navedeno) po meni onda to nije nikakva bolest kako je nazivate,,,ne mozes ti sad svrljat okolo,flert ,dopisivanje i slicno sto se nikome ne bi svidelo da mu neko radi i onda ispadnes bolesno ljubomoran,,,a u suprotnom po meni jeste patoloski problem... :ljubomoran:

Mislim da se podrazumeva da neko ne radi nista sto ne bi trebalo.

Primera radi, ti pises na LJiS-u, mozda ti neki muskarac napise nesto na PP ti odgovoris, ono, nikakvo muvanje, a tvoj decko trazi da cita sta pises i da zna sa kim se muvas tamo, a ti, samo sedis, citas, eventaulno prokomentarises nesto, ali te optuzuje za flert, pa i varanje, ni krivu ni duznu.
 
Mislim da se podrazumeva da neko ne radi nista sto ne bi trebalo.

Primera radi, ti pises na LJiS-u, mozda ti neki muskarac napise nesto na PP ti odgovoris, ono, nikakvo muvanje, a tvoj decko trazi da cita sta pises i da zna sa kim se muvas tamo, a ti, samo sedis, citas, eventaulno prokomentarises nesto, ali te optuzuje za flert, pa i varanje, ni krivu ni duznu.

Ne opravdavam niposto onako bezveze...slazem se da je u tom slucaju rec o opsesiji,posesivnosti itd... ALI opet smatram da sumnja i optuzivanje nisu bezrazlozni...eto taj tvoj primer,vrlo verovatno da me ne bi ni optuzivao da postoji poverenje izmedju nas,,sigurno da ima veze sa ranijim skrivljenim ponasanjem....evo otkricu ti zbog cega sam se pronasla u ovoj temi.... ' na ovom forumu nisam slucajno,da skratim u vezi sam ozbiljnoj i imamo tako stan jedan u kome sedimo sa drustvom i ukazala mi se prilika jednom dok nije nikoga bilo i sednem za PC i odem na history i vidim ''forum krstarice'' bezbroj puta otvaran,,,,jednostavno znatizelja, jer znam da decko koristi taj PC cesto...i naravno kuci se reg. i nadjem ga i saznam dosta stvari koje o njemu nisam uopste znala za ovih godina,,,,,A SVE TO OPET IZ RAZLOGA ZATO STO SE TO I RANIJE DESAVALO,ALI SVE MISLIS,MA ZASTO BI ,,PREVAZISAO JE TE FAZE,,,, morala sam ti ovo ispricati barem da te pitam jesam li ja po tebi patoloski ljubomorna ili samo oprezna ??? :think:
 
Ne opravdavam niposto onako bezveze...slazem se da je u tom slucaju rec o opsesiji,posesivnosti itd... ALI opet smatram da sumnja i optuzivanje nisu bezrazlozni...eto taj tvoj primer,vrlo verovatno da me ne bi ni optuzivao da postoji poverenje izmedju nas,,sigurno da ima veze sa ranijim skrivljenim ponasanjem....evo otkricu ti zbog cega sam se pronasla u ovoj temi.... ' na ovom forumu nisam slucajno,da skratim u vezi sam ozbiljnoj i imamo tako stan jedan u kome sedimo sa drustvom i ukazala mi se prilika jednom dok nije nikoga bilo i sednem za PC i odem na history i vidim ''forum krstarice'' bezbroj puta otvaran,,,,jednostavno znatizelja, jer znam da decko koristi taj PC cesto...i naravno kuci se reg. i nadjem ga i saznam dosta stvari koje o njemu nisam uopste znala za ovih godina,,,,,A SVE TO OPET IZ RAZLOGA ZATO STO SE TO I RANIJE DESAVALO,ALI SVE MISLIS,MA ZASTO BI ,,PREVAZISAO JE TE FAZE,,,, morala sam ti ovo ispricati barem da te pitam jesam li ja po tebi patoloski ljubomorna ili samo oprezna ??? :think:

Pa znas kako, gledanje istorije i pracenje na forumu jeste jedan oblik ljubomore, ali verovatno nemam prava da sudim jer sam i sam manje-vise kriv za slican "zlocin", mada su oklnosti bile drugacije.

Opsesivna je ljubomra nesto tipa "videla sam ti istoriju, daj mi sifru da vidim sa kim se dopisujes" "ne dopisujem se, sta ti je" "ne lazi me, daj mi sifru ili raskidamo".

Po pravilu navodno treba verovati, staviti srce na crtu, pa cak i rizikovati da te neko namagarci.
 
Poslednja izmena:
Kako dolazi do pojave patoloske ljubomore i koje osobe su sklone patoloskoj ljubomori?

Svi mi smo manje ili vise ljubomorni, nekada barem, ali ako krenemo sa proveravanjem telefona, poruka, foruma, ostalih vidova komunikacije na netu, i postavljamo dvosmislena pitanja tipa "je l' ti se svidja on/a, nije strasno, mozes da mi kazes necu se ljutiti", i pocnemo da proveravamo, to vec prelazi granice normalne ljubmore.

Jeste li bili sa nekom patoloski ljubomornom osobom i kakvo je bilo vase iskustvo?
Jeste li vi mozda nekada bili patoloski ljubomorni?

ijao bila sam:)
nije samo patoloska ljubomora bila problem vec i patoloska ljubav i patoloska veza u totalu:)
znaci, srecom niko nije pao mrtav pa iz zezanja kazemo da som imali uspesnu vezu:)
znaci, emocije su bile abnormalno jake i isle su od nenormalne ljubavi do nenormalne mrznje i nenormalne ljubomore izmedju. a koj nam ****** bio nemam pojma. videli som se relativno skoro, popili kafu i pricali o tom fenomenu. ni on ni ja nismo ni pre ni posle takvo nesto doziveli niti znamo zasto je bilo tako. a nije ni bitno.
 
Kako dolazi do pojave patoloske ljubomore i koje osobe su sklone patoloskoj ljubomori?
Do patološke ljubomore uglavnom dolazi usled velikog nedostatka samopouzdanja. Tu je i odgovor na drugo pitanje, nesigurne osobe su sklone tome.

Jeste li bili sa nekom patoloski ljubomornom osobom i kakvo je bilo vase iskustvo?
Nažalost jesam. Stvar je u tome da ma šta god radili ili pričali, ta osoba će redovno imati nepodnošljive nastupe ljubomore bez ikakvog povoda i valjanog razloga.

Jeste li vi mozda nekada bili patoloski ljubomorni?
Koliko ja znam, nisam, ni posesivna ni ljubomorna. Ne vidim svrhu toga. Ja svojom ljubomorom svakako ne bih mogla zadržati muškarca na silu pored sebe ili ga time učiniti vernim i odanim. Mogu ga samo još brže oterati ili naterati da me prezire. Ako se neko odluči na prevaru, nema te ljubomore koja će stati na put tome. Problem je što bolesno ljubomorne osobe to ne shvataju.
 
Ja znam da postoje one iz glave - bolesne ljubomore..koje bi netko nazvao pataloskim.
One od srca nisu bolesne niti pataloske. One se nazivaju slatkima. Zacinima u vezi. Ne skode.. vishe motiviraju.
 
Patološka ljubomora je vezana za potpuni nedostatak ljubavi prema samome sebi, osćaj bezvrednosti u odnosu na sve druge.
Ukoliko nema ljubavi prema sebi i prihvatanja nema je ni prema drugima. Drugi se posmatra kroz prizmu objekta koji nema prava na svoju slobodu i sopstvenu volju i izbor jer uvek lebdi strah da nismo dovoljno dobri da bi mi bili ili ostali taj izbor u moru drugih ljudi.
Duboka duboka nesrećnost od koje treba bežati glavom bez obzira.
 
Kako dolazi do pojave patoloske ljubomore i koje osobe su sklone patoloskoj ljubomori?

Svi mi smo manje ili vise ljubomorni, nekada barem, ali ako krenemo sa proveravanjem telefona, poruka, foruma, ostalih vidova komunikacije na netu, i postavljamo dvosmislena pitanja tipa "je l' ti se svidja on/a, nije strasno, mozes da mi kazes necu se ljutiti", i pocnemo da proveravamo, to vec prelazi granice normalne ljubmore.

Jeste li bili sa nekom patoloski ljubomornom osobom i kakvo je bilo vase iskustvo?
Jeste li vi mozda nekada bili patoloski ljubomorni?
bio sam žrtva patološke ljubomore i bolesne posesivnosti godinama i znam kako to izgleda...
zbog toga, a možda i zbog toga što sam kako mi drugi kažu kuliraža, ja nisam nešto preterano ljubomoran...postoji jedna izreka koju sam čuo kao dete i koju poštujem jer sam vremenom i kroz iskustvo shvatio koliko je tačna - pritisni jače sve više skače
 

Back
Top