Tina Turner

Midnight Rambler

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
456
Mislim da nema coveka na planeti koji nije cuo za Tinu. Svojim glasom blistala je u vodama soula, r&b-a, pop-rocka... Da li preferirate solo karijeru, ili dok je pevala sa svojim muzem Ike-om ? Omiljene pesme ?
 
Dobra tema, ja jako volim Tinu ali samo period kada su postojali Ike & Tina, pogotovo 1967-1972 jer su u tom momentu pichili energican r'n'b i rock i imali strasan scenski nastup. Slusao sam dosta njihovih stvari iz tog doba a River Deep-Mountain High je najbolji album i najbolja stvar. Pogotovo volim mix koji je Phil Spector radio a ne cuje se cesto.
 
Kada je bio koncert Tine Turner u Bgdu na Zemunskom stadionu sedamdesetih (jos je bila sa Ajkom), moj deda je bio licni sofer pomenutih. 8) Moja mama ima autogram i danas.

Jedna mi je od omiljenih (pored No1 Kylie, No2 Anastacie, No3 Tina Turner).
Album: The Best(1991, ali pesmu The best je obradila od Bonnie Tyler).
Pesma: We don't need another hero(naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj bolja filmska pesma ikada!).
Nijansa ispod WDNAH: The Best, I don't wanna lose you Don'tleave me this way, Golden eye, Proud Mary...
 

Back
Top