C++ ili C# ???

NO PROBLEM

Obećava
Poruka
76
OK, ljudi zanima me vase iskreno misljenje. Hocu da pocnem da programiram vec duze vreme i sada kada sam upisao racunarski faxic sam postao zaista ozbiljan.
Raspitivao sam se kod nekih ljudi koji "znaju" koji bi program trebalo da ucim (koji ce mi biti najisplativiji, ali prvenstveno najdugotrajniji0 pa sam dosao do konacne dileme. Naime, misljenja su bila podeljena izmedju C++ i C#. Ja licno ne znam nista ni o jednome od ta dva tako da me zanima koja je razlika i prvenstveno STA BI MI VI PREPORUCILI :?: :!: :?:
 
C++ definitivno... C# je jos uvek igrarija, i ne verujem da ce ikad predstavljati ozbiljan programski jezik... Uostalom, nauci C++ i Java-u, i znaces i C#...

Poz.

P.S. Nisi valjda upisao RAF (ono sto CET naziva fakultetom)?
 
Incognito:
C++ definitivno... C# je jos uvek igrarija, i ne verujem da ce ikad predstavljati ozbiljan programski jezik... Uostalom, nauci C++ i Java-u, i znaces i C#...

Poz.

P.S. Nisi valjda upisao RAF (ono sto CET naziva fakultetom)?
nISAM.
pmf u NS sam upisao-informatiku.
Hvala batice za odgovor
 
Kada ljudi pocinju da uce programiranje onda im savetuju da prvo nauce paskal da bi naucili osnove programiranja.Iz ugla coveka koji godinama programira , C# je igrarija ( zato sto spada u c-olike jezike, pa ako znaju c++ onda se vrlolako uklope u C# ) ali kako ces ti koji ne poznajes ni jedan programski jezik da naucis c++ ( nije omalovazavanje ). Moj savet ti je da ides " one step at the time " , nauci c# pa ako ti zatreba , razlika i nije prevelika da naucis c++ ako poznajes osnove ( C# ).

Poz.
 
Ja da ne znam ni jedan od jezika ja bi pre naucio javu nego C# pre svega C# jede resurse ko lud. Tako da za neko pravo programiranje to nema veze sa vezom za te stvari C++ je ipak neprevazidjen. A mislim da je to pravi optimum izmedju lakoce/brzine za velike projekte. Tako da definitivno C++ je nezaobilazni jezik za svakog ozbiljnog programera.
 
C++ definitivno je nezaobilazan za iole ozbiljnog programera , ali sve ima svoju primenu - ne dovodi se traktor da se okopa cvece oko kuce iako ce on to najbolje i nabrze da uradi . Sto se tice odnosa C# - Java , izjavu netreba komentarisati - neozbiljna je .
 

Back
Top