feminizam

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
morphea:
Keeper:
zhenim se feministkinjom? :shock:

:D
Zavisi
Da li bi imao neshto protiv? :)

ne, taman posla.

a sad da budem ozbiljan. feminizam ima smisla kao pokret u nekim nerazvijenijim patrijarhalnim drushtvima. ovde bi mogao ponegde imati smisla. a vecj u liberalnim, razvijenijim drushtvima feminizam vishe nema smisla, znachi feministkinje su tamo dosadne razmazhene zhenturache koje laju na mushkarce.

napraviti feministichku revoluciju recimo u zemljama pod islamom bi bilo za nobela recimo ;-)
 
slazem se sto se tice islamskih zemalja.
ali morash priznati da i u razvijenom drushtu postoji rupa i to velika, skrivena shto je josh gore :!: Na primer u porodicama, patrijarhalnim pa cak i nepatrijarhalnim ,jednakosti nema.Zlostavljanja psihichka i fizicka prouzrokovana netolerancijom i razjarenom sujetom jaceg pola veoma su chesta i ponekad se ,samo ponekad otkriju.
Dok postoje i zhene koje laju u prazno postoje i one koje cute i trpe a nema nikog ko bi prichao za njih.Feminizam josh uvek postoji :!:
 
hmmm. zbog chega mislish da i u razvijenijim drushtvima postoji rupa? ne znam, ja to odavde zaista ne vidim. nisam bio u nekom razvijenom drushtvu.
mogu da pricham konkretno o nashem gradskom drushtvu, i siguran sam da su u njemu zhene potpuno ravnopravne shto se tiche pozicije. mislim, imash zhena na svim funkcijama, ne osecjash da su potlachene u drushtvu, na ulici, i slichno. e sad, shto josh postoji veliki broj maltretiranja zhena u porodici na marginama drushtva, to vecj nije posao za feministichki pokret vecj za socijalno i zakon, i nema veze sa duhovnim ponizhavanjem zhena kao nizhih bicja, vecj sa fizichkim maltretiranjem kao slabijih bicja. stradaju i deca, naravno.
kod nas mladjih neka diskriminacija ovde ne postoji, bar ne izrazhena izmedju polova. jest' da mi mushki zovemo zhenske "ribama" al ni vi na nas ne gledate bash kao na princheve :) vidljiva diskriminacija se ochitava ovde samo na marginama drushtva kod starijih ljudi. na primer - u mom komshiluku, zna se da jedan alkoholichar ume da izmlati zhenu. ali to nije diskriminacija nje kao zhene vecj maltretiranje kao slabijeg u alkoholisanom stanju. a ima i jedan matori komshija koji recimo ne dozvoljava zheni da izlazi napolje iz kucje. ja nju nikad nisam video u centru grada recimo, ni u oblizhnjoj samoposluzi. zhena najdalje prosheta do cjoshka i nazad. a sad intervenisati nema smisla. jednom ju je oterao od kucje i ona doshla kod nas jadna, i mi otishli lepo i neshto pripretili majmunu pa se sve smirilo, e sad, trebalo je zvati i pandure i socijalno, ali ne bi nishta vredelo. toj zheni bi bilo gore da ostane sama bez njega. psiho-patologija. to je vecj uzhasna diskriminacija.
 
Imas moje pohvale za otvaranje teme. Ovo je najozbiljnija i najsmislenija tema koja je otvorena na Tinejdzerima u poslednjih mesec dana. Po prvi put me prijatno iznenadiste; nisam to ocekivao. :shock:

Feminizam je vodeca struja za zastitu zenskih prava i ostvarenje boljeg ekonomskog, politickog i socijalnog statusa zene. Koliko god on bio dobro zamisljen i sprovodjen u praksu od strane vodecih boraca za slobodu zene, toliko je srozavao svoj status iz godine u godinu, da bi se danas nasao potpuno MRTAV. Ubilo ga je isto to bice koje je kroz istoriju govorilo da se po psihickim i emocionalnim potencijalima ne razlikuje od muskog roda, anatemisavsi sopstvenu politiku i ubedjenja stvaranjem jedne nove, sasvim suprotne struje od prvobitne, struje koju i danas imamo, i to u rastucoj meri.

Video sam danas 2 "ribe" na motoru koje su nosile minitje velicine prosecnih zenskih gatja. (O izbacenim grudima bolje da ne govorim.) Da li one ocekuju da ih tako odevene bilo koji razuman muskarac ozbiljno shvati ? Da li ocekuju da ih shvati kao bice sa bilo kakvim drugim kvalitetima ? Doduse, mogu one dobiti posao i u biblioteci ili prosveti, jer za to nije potrebna fakultetska diploma dok god su spremne nekome da popuse. (Ovde bih sada mogao govoriti i o vrednostima modernog muskarca, ali to nije tema.)

Sta je uzrok tome ? Prljava medijska indoktrinacija koja plasira niz emisija s jednom jedinom porukom : zena mora da bude lepa i zanosna ako zeli da prezivi. Slepo se prate trendovi i zenino jedino istinsko radno mesto, mesto gde provodi najvise vremena jeste pred ogledalom. Njeno telo postaje sredstvo kojim se bori za opstanak. Nema tu mesta bilo kakvom misljenju, refleksiji, ortodoksnim ljudskim vrednostima. Moze to bice danas i vuci konce ili cak imati povlascenu ulogu u drustvu zahvaljujuci plitkoumlju reprezentativnog savremenog muskarca. U ocima ozbiljnih ljudi feminizam je doveden do apsurda i tako ubijen.
 
mislim, da pojedine zene postaju feministkinje, zbog neostvarene zelje, da postanu muskarci. Sad im je normalno krivo, ljubomorne su na muskarce i onda im je lakse, ako ih mrze i omalovazavaju.
 
spring_storm:
mislim, da pojedine zene postaju feministkinje, zbog neostvarene zelje, da postanu muskarci. Sad im je normalno krivo, ljubomorne su na muskarce i onda im je lakse, ako ih mrze i omalovazavaju.


n-km_2.gif

n-km_2.gif

n-km_2.gif


jeli bre koliko ti imash godina?provereno nemash vishe od 15!ako imash,onda si retard!
 
psy:
spring_storm:
evo opet ovog idiota...

spring_storm:
:? e ti si stvarno iz dana u dan, sve veci kreten.
I prestani vise da smaras, sa takvim debilnim izjavama.


@sasha85
koliko sam skontao ti si kao neki moderator ovde...
opomeni onda i ovu kokoshku
Uf, uf...nevinasce jedno, ljubi ga majka.

Molim klovnove da ubuduce ne prekidaju tok rasprave.
 
Midnight Rambler:
Video sam danas 2 "ribe" na motoru koje su nosile minitje velicine prosecnih zenskih gatja. (O izbacenim grudima bolje da ne govorim.) Da li one ocekuju da ih tako odevene bilo koji razuman muskarac ozbiljno shvati ? Da li ocekuju da ih shvati kao bice sa bilo kakvim drugim kvalitetima ? Doduse, mogu one dobiti posao i u biblioteci ili prosveti, jer za to nije potrebna fakultetska diploma dok god su spremne nekome da popuse. (Ovde bih sada mogao govoriti i o vrednostima modernog muskarca, ali to nije tema.)
Ne mora da znači da su feminiskinje. To je više bunt protiv društva, nego neka usmerena borba za ženska prava.
Verovatno ni nemaju neku veliku želju da ih bilo ko shvati ozbiljno, baš naprotiv.
Nije to ništa loše, ni neobično.

I što upošte mora da ih shvati neki moderan muškarac, ko njih šta pita, ako su već jedno drugo razumele?
Verovatno će se naći neki koji će to da razume, možda neće biti tako moderan (kao ti).
 
LPhoklica:
Ne mora da znači da su feminiskinje. To je više bunt protiv društva, nego neka usmerena borba za ženska prava.
Verovatno ni nemaju neku veliku želju da ih bilo ko shvati ozbiljno, baš naprotiv.
Nije to ništa loše, ni neobično.
Jasno da nisu feministkinje; one su nimfomanke. One su zasluzne za smrt feminizma. Nije takav prizor nista neobicno (na zalost), razume se, no ako ti smatras da to nije nista lose, onda bi stvarno mogla da promenis nick u Pholkica, kako te je Mizantrop jednom prilikom oslovio.

LPhoklica:
I što upošte mora da ih shvati neki moderan muškarac, ko njih šta pita, ako su već jedno drugo razumele?
Verovatno će se naći neki koji će to da razume, možda neće biti tako moderan (kao ti).
You're beginning to see the light. Ne samo da ce se naci moderan muskarac koji ce ih razumeti (nisam ja "moderan", vec ozbiljan), cak i povrsina razume povrsinu, vec ce ih bezmalo opsedati. Kada bi se svi muskarci odvazili da postave kriterijum o kome sam govorio, takve (najnize, cak i protiv prirode tog bica, direktno nipodastavanje sebe) vrednosti zene ne bi se cenile u drustvu iznad onih esencijalnih, i muskarac i zena bi poradili na sebi, razvili bi onaj deo bica koji ih izdize iznad zivotinja, ziveli bismo u jednoj kvalitetnijoj zajednici, mada ne verujem da ce svi muskarci ikada biti u stanju za tako nesto.
 
Ok, "ove dve ribe" jesu loše. Mislim, loše za društo, ne doprinose njegovom prosperitetu. Samo toliko.
Ako njima ne smeta, ne smeta ni meni...direktno.
_______________________________________________
Mizantrop me je nazavo Pholkica? Holkica?
Kada ga budeš video, reci mu da ne serendža toliko.
 
LPhoklica:
Midnight Rambler:
Video sam danas 2 "ribe" na motoru koje su nosile minitje velicine prosecnih zenskih gatja. (O izbacenim grudima bolje da ne govorim.) Da li one ocekuju da ih tako odevene bilo koji razuman muskarac ozbiljno shvati ? Da li ocekuju da ih shvati kao bice sa bilo kakvim drugim kvalitetima ? Doduse, mogu one dobiti posao i u biblioteci ili prosveti, jer za to nije potrebna fakultetska diploma dok god su spremne nekome da popuse. (Ovde bih sada mogao govoriti i o vrednostima modernog muskarca, ali to nije tema.)
Ne mora da znači da su feminiskinje. To je više bunt protiv društva, nego neka usmerena borba za ženska prava.
Verovatno ni nemaju neku veliku želju da ih bilo ko shvati ozbiljno, baš naprotiv.
Nije to ništa loše, ni neobično.

I što upošte mora da ih shvati neki moderan muškarac, ko njih šta pita, ako su već jedno drugo razumele?
Verovatno će se naći neki koji će to da razume, možda neće biti tako moderan (kao ti).
Mudnight, one su ti takve da bi se p[rovukle u drushtvu izopachenog morala. Kako bi inache upravljalr jachim polom ako ne preko njihovog qrca :!: (izvinite na izrazu).Feminizam nije mrtav, bash sam pre tri meseca bila na tribini afrikanskih feministkinja.Mozda samo niko feministichki pokret ne shvata ozbiljno( "ma shta one vishe hoce" :twisted: )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top