borba protiv manijaka

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
ukoliko čitate novine ,, znate šta je danas bilo na naslovnim stranama ,,

bivši pripadnik JSO jedinice silovao na smrt devojčicu od tri godine ,,, rasporio joj stomak ,oštetio jetru ...... umrla u teškim mukama ..

biće još ovoga ,,a i dešava se nekome i sada ,,, DECA SU UGORŽENA ... od raznih manijaka -- medju kojima su uglavnom članovi porodice ,komšije ....

koliko sam primetila postoji sama jedna reklama za zaštitu dece ,,, govori o trgovini dece .... ,,, bitnije je reklamiranje piva i banke koje daju kredite ,, razne viki miki stoje i ostale ,,,,

ovo sam napisala zbog toga što imam veliku želju da se zaštite deca koja misle da su neke svari normalne kojih se drugi zgražavaju ,,,,

ako je neko raspoložen da mi se pridruži da aktiviramo društvo za zaštitu dece ,,, verujem da postoji NEGDE ,,,, i ima NEKI telefon ,,,
moja akcija izgleda ovako ;;;;
-- pronaći sliku ovog monstruma koji je uništio devojčicu kojoj je jedina uteha ---što je nema više --- ipak ima boga --uzima nas kada je najpotrebnije
-- u svakom gradu istaći plakate sa slikama ,, neka se zove STUB SRAMA
-- odma pored tih plakata istaći broj na koji se mogu dan noćno obratiti prijatelji ,komšije vaspitačice ukoliko primete bilo kakve promene kod dece (fizicke promene -modrice ili sl)
--udruzenje koje se bavi zastitom dece ,, trebalo bi tesno da saradjuje sa policijom
ja ću zatupati moj grad ,,,,
ako ima raspoloženih neka mi se pridruže ,,,,inače ovome nikad kraja
za nedelju dana na naslovnoj strani novosti ubijena deca ,,,, ovo mora da se zaustavi ,,,,,,,,,

jel ima neko predlog
 
Ja očekujem u narednih 18-25 godina povećanje iživljavanja i silovanja u porodici u Srbiji...

Očekujem porast do 8% porodica....doduše ne silovanja već protivprirodnog bluda....
Naš korak ka zapadu USA.

Kad se odbaci tradicija (kao što USA nikad nije imala) onda se ponavljaju simptomi koje je prethodnik imao.....
 
da skratim ,,,, jel mi se pridružuje neko u postavljanju plakata manijaka koji se izživljavaju nad decom u centru grada ,,,,???????

nemojte komentare ,,,nema tu šta da se polemiše ,,,dakle jel raspoložen neko ---- bar od sramote zapitaće se manijaci da se jednog dana ne nadju u centru grada na takvom plakatu
 
Dobra ideja.
Ako stvarno hoces nesto da uradis, trebalo bi da osnujes ngo - to im je svrha - a onda da pokrenes kampanju (kao ovo sad na netu) u novinama (posaljes pisma pa neka budu objavljena u bilo kojoj rubrici)
Mozes da zatrazis pomoc unicefa npr za projekat - ali pre svega moras da imas registrovani ngo. Svima se gadi to sto se desava ali retko ko hoce da provede slobodno popodne kao volonter i toga treba da budes svesna. Ja sam u Srbiji od oktobra pa ako jos uvek budes imala zelju da radis tako nesto vrlo rado cu ti se pridruziti u lepljenju.
 
moje vidjenje...pre 30 godina niko gej nije pominjo...a onda je pochelo...sa margine....prvo tiho i sramezhljivo a kasnije podrzhano dokonim multi milijarderima...e sad isto i sa tom pedofilijom...eve ih...sad ih hapse...al za 30god...ne smem ni da pomislim...vratjamo se na trendove starih grka...mozhda nemamo shta vishe da smislimo e a da zadovoljimo svoje nichnim-ispunjavajutje potrebe....a to za pokrenuti drushtvo...to imam...nije bash tako konkretno...al lepimo nalepnice sa parolama tipa "deca treba da vichu od 15-17h"...."decu biti samo perushkom"...itd....ne mogu to oko telefona je previshe...a ja sam taaaako lenj
 
AntunTun:
moje vidjenje...pre 30 godina niko gej nije pominjo...a onda je pochelo...sa margine....prvo tiho i sramezhljivo a kasnije podrzhano dokonim multi milijarderima...e sad isto i sa tom pedofilijom...eve ih...sad ih hapse...al za 30god...ne smem ni da pomislim...vratjamo se na trendove starih grka...mozhda nemamo shta vishe da smislimo e a da zadovoljimo svoje nichnim-ispunjavajutje potrebe....a to za pokrenuti drushtvo...to imam...nije bash tako konkretno...al lepimo nalepnice sa parolama tipa "deca treba da vichu od 15-17h"...."decu biti samo perushkom"...itd....ne mogu to oko telefona je previshe...a ja sam taaaako lenj

nemoj tako negativno...neke stvari zavise i od nas, od nase zelje da zivimo u normalnijem drustvu i nase spremnosti da kazemo: stani, to nije normalno i to tako ne sme. sta je druga mogucnost? da svi sedimo skrstenih ruku i cekamo poboljsanje koje ce pasti sa neba? stvari se nece popraviti same od sebe. mozemo i da se pravimo da ne vidimo i ne cujemo sve sto se desava oko nas ali to nas vodi - gde? ja hocu da zivim u normalnoj zemlji pa ako to znaci da treba da radim posle rucka, vecere, preko vikenda, naredne dve/ tri godine, ne mrzi me. ja necu da moj klinac odrasta u toj i takvoj nenormalnoj sredini. tako da mi u stvari i nemamo puno izbora. a lenjost je u sustini privilegija bogatih...
 
Takve grozote su se desavale i desavaju se oduvek, samo sto se sad pise o tome. To stvara utisak da su takvi slucajevi u porastu.
Drugo, rec je o psihopatama :!:
Nije stvar u tome da oni rade nesto sto se ne sme, vec u tome da su bolesni.
Ako ti neko kaze da ne smes da bacas djubre na ulicu, jer u protivnom ces platiti kaznu, to moze da ima efekta. Psihopate se ne mogu kontrolisati na taj nacin.
Njih ima svuda po kugli zemaljskoj i tamo gde su zemlje "normalne".
I nema to veze sa trendom starih Grka. Ima veze sa ljudskom prirodom.Mada i sa bolesnim drustvom,koje podstice ludilo. Pogledajte samo socialni profil tih ljudi i sve ce vam biti jasno.
 
avesic:
ukoliko čitate novine ,, znate šta je danas bilo na naslovnim stranama ,,

bivši pripadnik JSO jedinice silovao na smrt devojčicu od tri godine ,,, rasporio joj stomak ,oštetio jetru ...... umrla u teškim mukama ..

biće još ovoga ,,a i dešava se nekome i sada ,,, DECA SU UGORŽENA ... od raznih manijaka -- medju kojima su uglavnom članovi porodice ,komšije ....

koliko sam primetila postoji sama jedna reklama za zaštitu dece ,,, govori o trgovini dece .... ,,, bitnije je reklamiranje piva i banke koje daju kredite ,, razne viki miki stoje i ostale ,,,,

ovo sam napisala zbog toga što imam veliku želju da se zaštite deca koja misle da su neke svari normalne kojih se drugi zgražavaju ,,,,

ako je neko raspoložen da mi se pridruži da aktiviramo društvo za zaštitu dece ,,, verujem da postoji NEGDE ,,,, i ima NEKI telefon ,,,
moja akcija izgleda ovako ;;;;
-- pronaći sliku ovog monstruma koji je uništio devojčicu kojoj je jedina uteha ---što je nema više --- ipak ima boga --uzima nas kada je najpotrebnije
-- u svakom gradu istaći plakate sa slikama ,, neka se zove STUB SRAMA
-- odma pored tih plakata istaći broj na koji se mogu dan noćno obratiti prijatelji ,komšije vaspitačice ukoliko primete bilo kakve promene kod dece (fizicke promene -modrice ili sl)
--udruzenje koje se bavi zastitom dece ,, trebalo bi tesno da saradjuje sa policijom
ja ću zatupati moj grad ,,,,
ako ima raspoloženih neka mi se pridruže ,,,,inače ovome nikad kraja
za nedelju dana na naslovnoj strani novosti ubijena deca ,,,, ovo mora da se zaustavi ,,,,,,,,,

jel ima neko predlog
Zbog takvih trebalo bi vratiti smrtnu kaznu. . .
 
Tuzni_patak:
Ja očekujem u narednih 18-25 godina povećanje iživljavanja i silovanja u porodici u Srbiji...

Očekujem porast do 8% porodica....doduše ne silovanja već protivprirodnog bluda....
Naš korak ka zapadu USA.

Kad se odbaci tradicija (kao što USA nikad nije imala) onda se ponavljaju simptomi koje je prethodnik imao.....

ajde ne lupajte...uvek je Amerika kriva za sve. Kako me to nervira!!
 
avesic:
ukoliko čitate novine ,, znate šta je danas bilo na naslovnim stranama ,,

bivši pripadnik JSO jedinice silovao na smrt devojčicu od tri godine ,,, rasporio joj stomak ,oštetio jetru ...... umrla u teškim mukama ..

biće još ovoga ,,a i dešava se nekome i sada ,,, DECA SU UGORŽENA ... od raznih manijaka -- medju kojima su uglavnom članovi porodice ,komšije ....

koliko sam primetila postoji sama jedna reklama za zaštitu dece ,,, govori o trgovini dece .... ,,, bitnije je reklamiranje piva i banke koje daju kredite ,, razne viki miki stoje i ostale ,,,,

ovo sam napisala zbog toga što imam veliku želju da se zaštite deca koja misle da su neke svari normalne kojih se drugi zgražavaju ,,,,

ako je neko raspoložen da mi se pridruži da aktiviramo društvo za zaštitu dece ,,, verujem da postoji NEGDE ,,,, i ima NEKI telefon ,,,
moja akcija izgleda ovako ;;;;
-- pronaći sliku ovog monstruma koji je uništio devojčicu kojoj je jedina uteha ---što je nema više --- ipak ima boga --uzima nas kada je najpotrebnije
-- u svakom gradu istaći plakate sa slikama ,, neka se zove STUB SRAMA
-- odma pored tih plakata istaći broj na koji se mogu dan noćno obratiti prijatelji ,komšije vaspitačice ukoliko primete bilo kakve promene kod dece (fizicke promene -modrice ili sl)
--udruzenje koje se bavi zastitom dece ,, trebalo bi tesno da saradjuje sa policijom
ja ću zatupati moj grad ,,,,
ako ima raspoloženih neka mi se pridruže ,,,,inače ovome nikad kraja
za nedelju dana na naslovnoj strani novosti ubijena deca ,,,, ovo mora da se zaustavi ,,,,,,,,,

jel ima neko predlog
Ja citala. Skamenila sam se. Slazem se da neki ljudi ocigledno nisu bili normalni kada su ukinuli smrtnu kaznu. Kad samo pomislim koliko monstruma slobodno seta ulicama.
Skoro sam prolazila pored jednog obdanista. Deca su bila u dvoristu, trebalo je valjda da krenu 'u kolonu po dvoje'. Ne znam da li i sta je jedna devojcica skrivila, ali nisam mogla da verujem da vaspitacica onako zverski urla na dete! Mala se blokirala od traume. Nista u poredjenju sa ovim gore, ali da je moje dete bilo u pitanju svasta bi se desilo.
IMA LI U OVOJ DRZAVI (NA OVOJ PLANETI) NACINA DA SE TOME STANE NA PUT???
 
Sto rece 'divlja u srcu', rec je o psihopatama. Najgore je to sto upravo njih (koliko ja znam) zakon stiti, kao 'pocinio zlocin, ali nije bio svestan toga'. Bez teksta sam. Slazem se, ko sam ja da sudim nekome, kao 'tu je Bog', ali kako presuditi takvoj zveri?! Moze li se takav mozak 'opraviti'?
Ne mogu da verujem da nam se u bliskom okruzenju desava 'Kad jaganjci utihnu'.
Mislim da pre svega registrovane psihopate (svih profila) treba da budu pod strogom kontrolom, upravo zbog njihovog bezazlenog izgleda.(Cim je bivsi pripadnik JSO znaci da je neko primetio da nije citav, pa ga udaljio sa duznosti - ko zna sta je taj sve jos radio) Tim problemom treba da se pozabave zvanicne institucije.
A ljudi da se edukuju, u smislu 'kako prepoznati opasnost'. Pa umesto Stoje, Miki, Viki i MB piva propagirati psiholoske profile psihopata. Kladim se da bismo svi prepoznali bar po jednog iz svoje okoline.
Za pocetak, bolje spreciti nego leciti.
 
nije zlostavljanje u porodici u 100% slucajeva fenomen vezan za psihopate. ne moze svaki nasilnik da se krija iza termina psihopata. treba organizovati ovakve kampanje da bi zene i deca - zrtve ovakvog ponasanja reagovali. da bi prijavili pedagogu, policiji, nastavniku u skoli, savetniku za socijalna pitanja... kako da dete od 7/8 godina prijavi roditelja koji ga zlostavlja ako nije svesno da je zlostavljano? mnoge od zrtava okrivljuju sebe za nasilnicko ponasanje koje trpe. ako se organizuje asocijacija koja ce deci na raspolaganje staviti decijeg advokata, pedopsihijatra, lekare koji se srecu sa takvim slucajevima svaki dan, koja ce uz odobrenje ministarstva prosvete na primer organizovati predavanja za srednje skole, fakultete, koja ce lepiti plakate, mozemo da se nadamo promeni na bolje. mozda za pet, sest godina, mozda za deset. ne mozemo ostati pasivni i cekati da neko drugi uradi nesto.
 
mojra:
AntunTun:
moje vidjenje...pre 30 godina niko gej nije pominjo...a onda je pochelo...sa margine....prvo tiho i sramezhljivo a kasnije podrzhano dokonim multi milijarderima...e sad isto i sa tom pedofilijom...eve ih...sad ih hapse...al za 30god...ne smem ni da pomislim...vratjamo se na trendove starih grka...mozhda nemamo shta vishe da smislimo e a da zadovoljimo svoje nichnim-ispunjavajutje potrebe....a to za pokrenuti drushtvo...to imam...nije bash tako konkretno...al lepimo nalepnice sa parolama tipa "deca treba da vichu od 15-17h"...."decu biti samo perushkom"...itd....ne mogu to oko telefona je previshe...a ja sam taaaako lenj

nemoj tako negativno...neke stvari zavise i od nas, od nase zelje da zivimo u normalnijem drustvu i nase spremnosti da kazemo: stani, to nije normalno i to tako ne sme. sta je druga mogucnost? da svi sedimo skrstenih ruku i cekamo poboljsanje koje ce pasti sa neba? stvari se nece popraviti same od sebe. mozemo i da se pravimo da ne vidimo i ne cujemo sve sto se desava oko nas ali to nas vodi - gde? ja hocu da zivim u normalnoj zemlji pa ako to znaci da treba da radim posle rucka, vecere, preko vikenda, naredne dve/ tri godine, ne mrzi me. ja necu da moj klinac odrasta u toj i takvoj nenormalnoj sredini. tako da mi u stvari i nemamo puno izbora. a lenjost je u sustini privilegija bogatih...

ti nisi skontala da nema svrhe...mozhesh da sgicash i opimash koliko hotjesh...nema boljitka u zemlji budala...idioti uzgaajaju idiote...prazne glave nemaju stav...zato svoj centar svoj balans...a ostatak...nek podmazuje tochkove mashine...i really dont give a ****
 
AntunTun:
mojra:
AntunTun:
moje vidjenje...pre 30 godina niko gej nije pominjo...a onda je pochelo...sa margine....prvo tiho i sramezhljivo a kasnije podrzhano dokonim multi milijarderima...e sad isto i sa tom pedofilijom...eve ih...sad ih hapse...al za 30god...ne smem ni da pomislim...vratjamo se na trendove starih grka...mozhda nemamo shta vishe da smislimo e a da zadovoljimo svoje nichnim-ispunjavajutje potrebe....a to za pokrenuti drushtvo...to imam...nije bash tako konkretno...al lepimo nalepnice sa parolama tipa "deca treba da vichu od 15-17h"...."decu biti samo perushkom"...itd....ne mogu to oko telefona je previshe...a ja sam taaaako lenj

nemoj tako negativno...neke stvari zavise i od nas, od nase zelje da zivimo u normalnijem drustvu i nase spremnosti da kazemo: stani, to nije normalno i to tako ne sme. sta je druga mogucnost? da svi sedimo skrstenih ruku i cekamo poboljsanje koje ce pasti sa neba? stvari se nece popraviti same od sebe. mozemo i da se pravimo da ne vidimo i ne cujemo sve sto se desava oko nas ali to nas vodi - gde? ja hocu da zivim u normalnoj zemlji pa ako to znaci da treba da radim posle rucka, vecere, preko vikenda, naredne dve/ tri godine, ne mrzi me. ja necu da moj klinac odrasta u toj i takvoj nenormalnoj sredini. tako da mi u stvari i nemamo puno izbora. a lenjost je u sustini privilegija bogatih...

ti nisi skontala da nema svrhe...mozhesh da sgicash i opimash koliko hotjesh...nema boljitka u zemlji budala...idioti uzgaajaju idiote...prazne glave nemaju stav...zato svoj centar svoj balans...a ostatak...nek podmazuje tochkove mashine...i really dont give a *

ja samo ne pristajem da svojim pasivnim ponasanjem prihvatim dato stanje za jedino moguce. verujem u ljude i njihovu zelju da zive u normalnijem drustvu od ovog. znam da vecina vise ne moze da da sebe jer se oseca prazno, iznevereno i izdano i ne veruje vise ni u koga i ni u sta. samo, ja osecam da ja nemam prava na luksuz kompromisa sa mashinom, znaci ja biram akciju. razumem da ti ne zelis da radis nesto konkretno na terenu. nismo svi isti i svako reaguje na svoj nacin - if you really didn't give a f*, you wouldn't take time to answer, right?
 
Srce bih mu iscupao :evil: Nadam se da ce ga u zatvoru muciti.Nesto sam cuo da je kazna za ovako nesto do 15 god.MIslim da je minimum dozivotna uz konstantno mucenje od strane drugih zatvorenika za njega.
Koliko treba biti bolestan da uradis tako nesto?
Prikljucujem se akciji!
 
Arnold_Layne:
Tuzni_patak:
Ja očekujem u narednih 18-25 godina povećanje iživljavanja i silovanja u porodici u Srbiji...

Očekujem porast do 8% porodica....doduše ne silovanja već protivprirodnog bluda....
Naš korak ka zapadu USA.

Kad se odbaci tradicija (kao što USA nikad nije imala) onda se ponavljaju simptomi koje je prethodnik imao.....

ajde ne lupajte...uvek je Amerika kriva za sve. Kako me to nervira!!

Šta ja imam sa tim što te to nervira....
Da nije možda lažžžž
 
Maxy:
Srce bih mu iscupao :evil: Nadam se da ce ga u zatvoru muciti.Nesto sam cuo da je kazna za ovako nesto do 15 god.MIslim da je minimum dozivotna uz konstantno mucenje od strane drugih zatvorenika za njega.
Koliko treba biti bolestan da uradis tako nesto?
Prikljucujem se akciji!

I ja se prikljucujem (ako ne smetam posto sam mladja :evil: )
 
...i sad zamislimo nas kako lepimo plakate po gradu, kao nevladina organizacija ili sta vec... i dodje pandur... sa kojim se ne vredi objasnjavati, jer oni su odabrani tako da nista ne razumeju...
Prikljucila bih se, ukoliko zelite to malo ozbiljnije... Ne mogu da sedim pored telefona, nije samo vreme u pitanju nego smatram da ne mogu da pomognem na taj nacin... mogu da dizajniram i lepim plakate... brzo trcim...
 
ima li ko zna da nabija na kolac a da skvichi duze od tri dana ? ili da je kolac blago nacickan grancicama po osovini ? resenje je u ovoj bolesnoj drzavi koje nema i gde se desilo ono sto sam i ocekivao da posle sloba , pobeda nad nato-om i slicnih glupijada kojima smo bili izlozeni ukljucujuci i pink -city kulturu dovodi do pucanja ljudi i sve vise ce toga biti ukljucujuci bolestine...sve u svemu jedan frik sou ukupan...a ti dadap ako znas nekog dobrog majstora javi...
 

Back
Top