biti zilot DA ili NE sporadi cega

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Зилот у преводу значи бити ревносан у вери ПРАВОСЛАВНОЈ.
Е сада, ПАПА И ЛАТИНИ СУ ЈЕРЕС, то су Свети Оци ПРАВОСЛАВЉА рекли у канонима. Ето ваљда ти је мало јасније.
 
poopaj:
pozdrav bl?pa kad si se vec javi kako je iskustvo tvoje sa papom u BL

Полиција је неке од нас националиста и ПРАВОСЛАВЦА држала под присмотром, јер су мислили да ће мо прљамо руке са ЈЕРЕТИКОМ ПАПОМ. Прали смо улице недељу дана када је отишао да сперемо смрад.
 
Anonymous:
ako je crkva saborna svi su joj udovi jednoga tjela.E,ja sam se nagledao fotografija a postoji i video zapis o nasim episkopima na poklonjenju papi i celivanju njegove smradne desnice!

Нису наши, они су сами себе осудили и одбацили од ПРАВОСЛАВЉА, то су ти Грко-Католици, или унијати,
А Православни су били посматрачи и ти су од Цариградског Патријарха, а он прича неке приче о уједињењу,
 
Anonymous:
SPC zavarava narod.Uzmi kanone i procitaj.Sa jeretikom se ne smije moliti ni u sobi a kamoli u crkvi.Narod malo zna.Niti je ispravno kršten i koliko stvari ima gdje su narušili svete oce

Знам ја шта кажу канони, и то нико неоспорава, али зар рушити јединство СВЕТЕ СРБСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ.
А ОВО СУ ОЦИ НАШЕ СВЕТЕ СРБСКЕ ПРАЉВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ:

ЧУДЕСА СВЕТОГА КРАЉА СТЕФАНА ДЕЧАНСКОГ

Свети краљ неће да напусти манастир

У Првом светском рату (1914-1918), док је српска војска водила тешку борбу са аустро-угарском војском и повлачила се пред далеко надмоћнијим непријатељима ка југу, Бугари су, по договору са аустро-Угарском и Немачком, напали српску војску с леђа и продирући ка Призрену и Пећи нагнали је у беспутне албанске гудуре. Када су у своме надирању допрли до Дечана, прва брига им је била да опљачкају манастир и мошти Светог краља пренесу у Софију, и тако му се освете за његову победу над њиховим царем Михаилом Шишманом на Велбужду 28. јула 1330. године. Они су плански журили да у Дечане стигну пре аустро-угарске и немачке војске и изврше пљачку, јер по договору између бугарске и аустроугарске владе о подели територије Србије, западни део Јужне Србије (област од Косовске Митровице до Пећи и Ђаковице) имао је да припадне аустро-Угарској. По доласку у Дечане, Бугари су опљачкали манастир, затим у једна кола натоварили четири калуђера (руске народности), у друга мошти Светог краља, а у трећа војничку стражу, па кренули из манастира. Кад су стигли у село Дечане (удаљено 2 км. на путу Пећ-Ђаковица), прва кола са калуђерима продужише за Ђаковицу, а друга, са моштима Светог краља, стадоше на раскрсници и остадоше непокретна. Сва напрезања шофера и његовог помоћника да се кола покрену остала су узалудна. Мноштво народа се било сакупило посматрајући шта се догађа. Срби су плакали, а Арнаути се чудили. Док су се Бугари сатима узалуд мучили, појави се из Пећи аустро-угарска коњичка извидница и у галопу дојури до бугарских кола. Кад је командир извиднице сазнао о чему је ствар, упозорио је Бугаре на савезничку лојалност и наредио да се удаље од Светог краља. Затим је наредио да се кивот са моштима извади из кола и преда Србима да га врате у манастир. Срби са радошћу вратише Светог краља у манастир, а Бугари седоше у кола, чији мотор сад лако упали, и одоше посрамљени. Видећи шта се догодило, један стари Арнаутин, рече сакупљеним Арнаутима: "Видите ли, Свети краљ неће да напусти Дечане. Срби опет долазе. Пазите шта радите!"

Бугари су били у Дечанима 8 дана. За то време један њихов генерал са два војна свештеника посетио је Дечане и том приликом опљачкао најскупоценије предмете из ризнице, међу којима и оригинални модел дечанске цркве од сребра, и купу Краљевића Марка.
 
NS:
Da je sreća da je monaštvo bar upola nalik onima koji su gradili naše manastire,našim setim kraljevima.Sad su se monasi pretvorili u pare,najmanje vremena provode u manastiru

Ја небих знао које манастире ти посећујеш, али они у које ја идем:
ДЕЧАНИ,ПЕЋКА ПАТРИЈАРШИЈА,ГРАЧАНИЦА,ЦРНА РЕКА,ДУБОКИ ПОТОК, ГЛОГОВАЦ итд.... СУ ИСТИ САДА КАО И ОНДА КАДА СУ НАПРАВЉЕНИ исто се ПРАВОСЛАВЉЕ УЧИ И ИСТА ХРИСТОВА ВЕРА ИСПОВЕДА И ХВАЛА БОГУ НЕМА ЈЕРЕСИ ЕКУМЕНИЗМА.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top