Slučajevi zlostavljanja dece

katana_blade

Zainteresovan član
Poruka
226
Beograd -- Tri slučaja zlostavljanja i ubistva maloletne dece potresla su Srbiju u poslednjih nekoliko dana.


Deca sve češće žrtve (Arhiva)


Naime, u ponedeljak je saopšteno da je jedan Beograđanin metalnom šipkom premlatio troje dece svoje bivše žene, a u utorak je, u selu kod Požarevca, očuh na smrt prebio svog jednoipogodišnjeg pastorka. Poslednju u nizu ovih tragedija policija je obelodanila u četvrtak, hapšenjem čoveka koji je seksualno zlostavljao trogodišnju devojčicu, koja je umrla pošto joj je naneo teške telesne povrede.

Devojčica je usled povreda umrla, a Jevtović je osumnjičen za krivično delo obljube i protivprirodnog bluda.

Mališi Jevtoviću i Ani Filipović istražni sudija Okružnog suda u Beogradu odredio je jednomesečni pritvor. Jevtovićev advokat, Svetozar Vujačić, rekao je agenciji Beta, da su u istrazi oboje negirali izvršenje dela, rekavši da nemaju veze sa zlostavljanjem deteta. Vujačić je, međutim, reko i da je Jevtović, dok je bio ispitivan u policiji, kazao da je bio pripadnik Jedinice za specijalne operacije MUP-a Srbije i da je imao čin potpukovnika. Advokat je naveo da je Jevtović 1994. i 1995. bio na ratištu, nakon čega se 2000, zbog psihičkih problema i postvijetnamskog sindroma, ambulantno lečio u bolnici za mentalno zdravlje u Palmotićevoj ulici u Beogradu.


E moji "VELIKI SRBI", Vasa borba se izgleda svodi samo na manijakalno izivljavanje nad slabijim od sebe. Na ratistu su to bili neduzni civili i zarobljenici, a kod kuce su to nemocna deca i zene....
Svaka cast "junacima" iz JSO-a i slicnim.... :( :( :(
 
Kada se ovako nesto desi kod nas ja se uvek setim ljudi iz mog bliskog okruzenja koji znaju da kazu da tako nesto moze samo da se desi u Americi ili na u zapadnoj Evropi.
To u sustini i jeste istina,ali je istina i da se to desava i kod nas i to sve cesce.Ocigledno je da nismo takvi cistuncni kao sto mislimo da jesmo. imamo premlacivanje dece,ubistva u skoli i skolskim dvoristima,silovanja malolotnika,pedofiliju...sve lose sto smo mogli da pokupimo pokupili smo.Sto rece jedan lik,sto ne pocnemo da radimo kao sto se radi u Evropi.
Vest sa ovom silovanom i ubijenom devojcicom za mene je uzas i jednostavno nemam drugo nista da kazem.Koliko smo bolesni kao narod moze da se vidi i na TVu citajuci SMS,a i na netu.
 
PLESsitnihDEMONA:
Kada se ovako nesto desi kod nas ja se uvek setim ljudi iz mog bliskog okruzenja koji znaju da kazu da tako nesto moze samo da se desi u Americi ili na u zapadnoj Evropi.
To u sustini i jeste istina,ali je istina i da se to desava i kod nas i to sve cesce.Ocigledno je da nismo takvi cistuncni kao sto mislimo da jesmo. imamo premlacivanje dece,ubistva u skoli i skolskim dvoristima,silovanja malolotnika,pedofiliju...sve lose sto smo mogli da pokupimo pokupili smo.Sto rece jedan lik,sto ne pocnemo da radimo kao sto se radi u Evropi.
Vest sa ovom silovanom i ubijenom devojcicom za mene je uzas i jednostavno nemam drugo nista da kazem.Koliko smo bolesni kao narod moze da se vidi i na TVu citajuci SMS,a i na netu.

Apsolutno se slazem sa tobom, samo je zalosno to sto se neki kunu u "srpstvo i pravoslavlje, patriotizam itd", a u stvari su zveri preobucene u "patriote"...
 
Ne pokusavaj da prikacis pravoslavlju i patriotizmu takve stvari. Pravoslavac zna da odgaji i vaspitava dete kao normalnog coveka i zna da bude patriota kada to treba da bude. Hriscanstvo je vise napravilo normalnih ljudi nego vas komunizam. Najgore stvari svojoj deci su upravo komunisti cinili.
 
King 7:
Ne pokusavaj da prikacis pravoslavlju i patriotizmu takve stvari. Pravoslavac zna da odgaji i vaspitava dete kao normalnog coveka i zna da bude patriota kada to treba da bude. Hriscanstvo je vise napravilo normalnih ljudi nego vas komunizam. Najgore stvari svojoj deci su upravo komunisti cinili.

Moj komunizam nije sigurno, jer sam dobijao batine po trgovima i ulicama Beograda kada sam se otvorerno borio protiv komunizma i ********* olicenih u SM-MM, ali je taj "komunizam" iznedrio zveri preobucene u "patriote".
 
Ne mogu da se porede bezboznistvo i njegove ludosti sa necim vrednim kao Pravoslavlje. Dobijao sam i ja ali samo od boljsevika i njihovih potomaka. Od vaspitanih u duhu Hriscanskom sam dobijao najbolje. Znaci razlika postoji ali ne treba suditi nikome da se to sto sudimo ne dogodi nama.
 
ne vredi da se svađate...
zaista
ovakve stvari nemaju veze sa verom ili ideologijom
( kao da se ljudi nisu surovo ponašali prema deci pre pojave komunizma) ...prosto, to su bolesni ljudi i treba im lečenje ...
posledice ratova se dugo i teško leče ...posebno u glavama ljudi...tu valjda ostavljaju najdublji trag...
 
gigule,pa oni su već lečeni!
vidiš da je on ambulantno išao u Palmotičevu....
ma,kada bi moglo da se i on siluje do smrti!
to nije čovek,to je zver.
i da i ja mislim da to nema veze sa verom,već sa ludom glavom! :evil:
 
Ma kakvo pravoslavlje kakvi bakraci. Pa vec je bila tema o onom popu. Nije pravoslavlje nikakav nevidljivi stit koji stiti sve svoje. I taj lik je verovatno bio pravoslavac.
Ali ono sto je katana verovatno hteo da kaze da su ti i takvi najcesce najveci licimeri i to se kroz istoriju ovakih zlocina pokazalo tacnim u velikom broju slucajeva. Koliko puta se desavalo do sada da neke ko propoveda moral uprao bude i onaj koji ga na najgori nacin i krsi?
I jos jedna stvar. Za oo bi trebalo uvesti smrtnu kaznu. Ovakvi zlocini su mnogo bolesniji od bilo kog ubistva.
 
Hriscansko i te kako igra ulogu u svemu pa i u vaspitanju. Pogledajte ovu zemlju posle posasti maloumlja na sta lici. Hriscansko sluzi da cini coveka visim bicem i da se pobede niske pobude i misli. Ako stalno trazite dokaze neke, ponavljam, pogledajte sta ste napravili od svoje zemlje koju bi sada da izdate. Mislim da sam jasan.
 
bolesti ima svugde ma koje okruzhenje bilo, pa makar USA ili SCG. ne kontam kakve veze ima pravoslavlje sa time. najcinichnije je shto cje drzhava onog .... kako da ga nazovem..... pustiti za 10-15god napolje. majku josh ranije. u USA je zbog takvih postojala elektrichna stolica, ne opravdavam, ali zamislite koja je to boleshtina, monstruoznost. ovde nema ni stolice a nema ni zakona da ih drzhi negde gde treba.
 
Ovo što se dogodilo ovoj maloj nesrećnoj devojčici je nešto najstrašnije što sam u poslednje vreme čula!
Slika ove ljupke devojčice mi ne izlazi iz glave...
Jednostavno ne mogu da pojmim kako i zašto se sve dogodilo... Ne znam kakva je to majka koja može da dozvoli maltretiranje svog malog deteta!
Ali ipak ne donosimo zaključke pre nego se okonča istraga.
P.S. Ne vidim nikakvu korelaciju između patriotizma i ovog strašnog događaja! Takve stvari su se ranije dešavale i dešavaju u Belgiji, Britaniji, Americi...
Ne postajemo valjda kao oni!
 
Немам речи када су у питању деца, али мислим ако већ НЕ МОЖЕ ДА СЕ УВЕДЕ СМРТНА КАЗНА ОНДА МОЖЕ ДОЖИВОТНА КАЗНА ТЕШКЕ РОБИЈЕ, ИЛИ ЗАТВОРЕНО ОДЕЉЕЊЕ ПСИХИЈАТРИЈСКЕ УСТАНОВЕ.
 
zatvoreno psihijatrijsko odeljenje. i nishta vishe.
pa chak i ako su najbeznadezhniji sluchajevi, nemamo prava oduzimati zhivote vecj trebamo pruzhati shansu, bar tako nalazhe kultura i vera ovog naroda ovde.

a ko hocje smrtnu kaznu taj nek se prijavi i za dzelata pa nek vidi hocje li i dalje.
 
Znate kad malo bolje razmislim, najbolje je da ih jednostavno puste medju opstu populaciju u zatvoru. Pa da vide kako je to. I sami mozete da vidite odakle sam, a Zabela je od mene udaljena par kilometara. I znam sta se tamo desava takvima. To vam je bukvalno kao u filmovima. A jel znate koga najvise k4r4ju? Koga najvise siluju? E bas te. Ima on da se opameti za sledecih par godina, ako ga stave u Zabelu. Svaki dan ce da "zali". Tunge munge do smrti (za one koji se secaju vica).
 
Keeper:
ajd' kolji da te vidim.
ne bi umeo ni pile preklati :P

pa klao sam ja batice i prasice i jaganjce i pilice, sta god je trebalo za slavu ili praznike... Nije to problem.
Posto meso kupujem od jednog drugara sa sela, odem, izaberem, platim zakoljem, osurim, istranziram... Nisam ja gadljiv...
Moramo jesti, zar ne? :?
A i prase nece samo na razanj :wink:
 

Back
Top