Kuda ide ovo drustvo ?

Midnight Rambler

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
456
Ne znam zasto ovu temu postavljam na Tinejdzerima. Valjda zato sto sam i sam tinejdzer, a kako se u ovaj podforum - kao u kantu za smece - moze plasirati bukvalno SVE, nece vam smetati ni jedna ozbiljna tema.

Drug i ja smo se vracali sa jedne svirke oko 2:00. Zastali smo kod jednog kioska i cekali u redu da kupimo nesto. Drug je nosio majicu sa natpisom "doors", a ja "black sabbath". Ispred nas stajali su dvojica mladica (starosti oko 25 godina) koji su sa sobom vodili i nekog klinca (ne moze biti stariji od 5-6 godina). Pored toga sto su govorili preglasno, izgleda nisu bili ni mnogo gladni, pa su odugovlacili i zamarali prodavacicu nekim neumesnim pricama. U jednom trenutku okrete se klinac, pogleda u nase majice i uzviknu : "Yebali vas i iron maideni i vasa muzika u **** !". Ova dvojica (da li su mu braca, da li neke nedorasle dadilje) prasnuse u smeh. Dadose mu i nekih 50 dinara u stilu "ovo mora da se nagradi". Rekoh im da bi bilo bolje da ga nauce da cita nego da psuje, ali me oni od glasnog smejanja, izgleda, nisu culi.

Mozda je dobro, kaze Nietzsche, da se kultura sroza do krajnjih granica, pa da krenemo iz pocetka. :shock:
 
Sta si drugo i ocekivao.Smesno, mislim da i sam kontas kuda ide/ ide u judnu apsolutnu ucmalost i netoleranciju.Misle da znaju sve dok svet posmatraju kroz formule ponasanja onih ciji je najveci interes novac. Jesi li citao Orvela? Upravo takav svet postaje.Na zalost, jer ima i dobrih ljudi
 
Nikuda vishe ne ide... zapravo koracha svakim novim danom u nazad...oni koji se odupru tim promenama u drushtvu imaju neku buducnost vec, odu u inostranstvo, shta ce kad ih sopstvena zemlja ne voli. Shto bi oni nju? Vecina njih je klonirana, ukalupljena i hodaju kao zombiji istom proverenom stazom laznih morala i sistema...jedini cilj je da preteknu nekog drugog na toj stazi svojom gluposhcu...a niko da se seti da skrene i pronadje novi puteljak... Arogancija je na nivou, bash kao i komunikacija, organizacija, ponashanje...
 
Ako mislis da je strasno sto je taj klinac uradio onda treba da vidis sve zabrane u Evropi :!: :!: :!: Ljudima su zabranili da spavaju u parkovima kad nemaju gde,da ispijaju poslednje flase piva zato sto nemaju para za jos itd :!: :?:
 
mozes to da gledas iz dva ugla
1.neko od njih ga je naucio da cim vidi neku tamnu odecu,da je to neka vrsta muzike koja ne treba da se slusa,da je to za debile,kretene itd.tako ti je kod nas u skoli.****** smo kevu svim metalcima koji su prosli kroz skolu.
2.klinca su naucili da psuje i rekli mu ako opsujes nekoga starijeg nasred ulice,dacemo ti nagradu.
prosto
 
ah...seljaci.
Od Kulina bana su postojali takvi.

Zašto sumnjam da su se unapred dogororili oko para... verujem da su i oni bili zatečeni klinčevom reakciom. Dakle stvar je gora, jer se to ukorenilo, nisu ni morali da mu nude nagradu. Vidi se da nisu neki ljubitelji metala, ha...dete će rasti na nekoj drugoj muzici...bar dok ih se ne oslobodi.

Druga muzika - mislim i na to da će morati njih da sluša neko vreme.
 
Drago mi je da ima nekoliko onih koji su shvatili sustinu problema.

Naime, on je mnogo dublje prirode od pukog nepostovanja tudjeg muzickog ukusa ili stila oblacenja. To dete nije ni blizu stupnju svesti na kome moze samostalno da procenjuje sta je moralno, dobro, vredno, itd. Ono se (i bez onakvog impulsivnog podstreka koje stvari samo ubrzava) ugleda na svoje roditelje, bracu, okolinu. Sta se desava kada njegov ideal postane jedan tipican "balkanac" - u pogrdnom smislu ?


LPhoklica:
a možda to dete jednom postane predvodnik neke bande?
...eto, i to je put.
Upravo !

Formira se jedno duhovno nakzno bice :
- nepismeni nacionalista
- glavni "kavgadzija" u kraju, izazivac tucha
- na posletku, neko ko krade drzavu (bilo neposredno, bilo posredno)
- onaj koji kvari nove generacije

Sta preduzeti ?
 
bie:
Jedino sto se moze preduzeti je nista!Jer nikom se u ovom svetu ne Yebe ni zasta :!: :!: :evil:
Očigledno da nije tako.
Otvorena je ova tema, jel tako?


Uh, ovo mi je teško da kažem, jer znam da je malo onih koji bi to uradili, ali s tim detetom treba razgovarati. On je još mali, ali ima nade. Ma nade ima uvek, ali treba što pre reagovati. Treba ga pitati šta misli, šta voli, čemu se on nada. Jasno je da je njemu potrebna pažnja. Kada neko bude obratio pažnju, on će želeti da čuje šta imate da mu kažete.
 
LPhoklica:
bie:
Jedino sto se moze preduzeti je nista!Jer nikom se u ovom svetu ne Yebe ni zasta :!: :!: :evil:
Očigledno da nije tako.
Otvorena je ova tema, jel tako?


Uh, ovo mi je teško da kažem, jer znam da je malo onih koji bi to uradili, ali s tim detetom treba razgovarati. On je još mali, ali ima nade. Ma nade ima uvek, ali treba što pre reagovati. Treba ga pitati šta misli, šta voli, čemu se on nada. Jasno je da je njemu potrebna pažnja. Kada neko bude obratio pažnju, on će želeti da čuje šta imate da mu kažete.
mislim da je klinac previse mali da bi gajio mrznju prema metalcima,rokerima itd...Krivi su matorci... :x
 

Back
Top