Vikend putovanja po Srbiji

Pa ne znam tacno sta te zanima, ali preporucujem ti planinu Zlatar kod Nove Varosi, prelepa priroda, ali bez ikakvih propratnih sadrzaja, hladni potoci, izvori, cetinari, ovcice... Ako pozelis da pobegnes od svega, ovo je pravo mesto.
 
e ako planinari organizuju, tu ima i varijante da se hoda ;) to je lepo. ovc kablar, kad sma ishla, bilo je da se tuda setka i usput svrati u poneki manastir (na ovckablaru ima mnogo manastira).

e ovako. moze ovo, ali vam treba auto.

ravanica - preko senjskog rudnika do resavske pecine - manasija - svilajnac - kuci. pre ravanice jagodina. tako sam bash isla, to je sve za jedan dan. manastiri su zanimljivi narocito manasija deluje impresivno. u ravanici su moshti lazara. pecina je ladna, ide se oko 800m, ima puno "pecinskog nakita". samo treba se ipak raspitati do koliko sati ima vodica, mada meni to i ne treba, proveo nas je strazar do 18 valjda moze da se udje. zanimljivo je provozati se kroz kraj s rudnikom... eto

onda..od paracina ka istoku ne znam cemu ima slap reke grze, to je lepo videti..

planinarenje je super, mada se u tim organizacijama to svodi na planinu, ponekad se i obidje jos nesto.. ali lepo je penjati se po planinama.

ima nekih agencija koje organizuju te 1dan izlete, ide se povojvodini (zamkovi..)..
u vojvodini inace imate jednu vetrenjacu koja je restoran. ako jos radi

onda sta sam procitala u magazinu, to bih volela da vidim! kod sombora neki covek ima privatni, svoj, zoo vrt.. na otvorenom..najvise ima egzoticnih ptica. eto...oce neko u obilazak ;)
 
Anonymous:
mislim da ti je najlakse da kontaktiras planinarska drustva jer stalno organizuju neke izlete - preporucili su mi turu ovcar-kablar, mada jos nisam otisla
Ovcar/Kablar ima jedino manastire, jako strmo mestasce recimo Ovcar Banja, bila ja pre dve godine. Nemas gde da setas, strma su brda, jako je hladno u koje god doba da odes, a osim manastira, koji su jako lepi, nemas sta da vidis drugo
 

Back
Top