problem - komp mi radi usporeno - problem

Poruka
9.015
Konfiguracija:

Intel Pentium cpu 3.20ghz
asus p4p800-x plocha
1.00gb ram
230 gb hd
nvidia 6800 video (updated)
WinXP home (updated)
----

Mashina mi ozbiljno radi sporije nego shto bi trebalo. Operativnom sistemu treba mnogo vishe vremena za uchitavanje nego shto je normalno i igrice se smeshno koche za gorepomenutu konfiguraciju. Komp ima anti-virus zashtitu i anti-spyware zashtitu.
Ne znam da li je sofver ili hardver. Svashta sam vec probao.

Help please. Svaki komentar je dobrodoshao.
 
Sad sam proverio. Procesor se pregrejava tu i tamo. Ne uvek. Daleko sam od eksperta za hardver, shta ovako laichki mogu da uradim?
Takodje javlja mi ili nedostatak "power fan"-a i "chassis fan" ili nefunkcionalnost istih. Nisam siguran da li svaki rachunar treba da ih ima. Konsultovacu internet, a ako neko ima podatke iz prve ruke, mogao bi da me malo poshtedi posla.
 
Ok...znaci da ili cooler ne radi dobro ili ima previse prasine. Evo sta treba da uradis :

Iskljuci komp (naravno :wink: ) i odvrni KULER (ventilator) sa HLADNJAKA na PROCESORU.
Ispod nalepnice KULERA sa donje strane imas mali chepic. Skini taj chepic i ispod ces videti jedan mali plasticni prsten na osovini.Uzmi iglicu i skini taj plasticni prsten (pazi da ge ne izgubis).
Izvuci ventilator iz lezista i sve lepo ocisti alkoholom i podmazi osovinu ako imas npr sprej WD 40. Samo 2-3 kapi su dovoljne.Nemoj da stavljas nikakva maziva na uljanoj bazi. Samo na nitro bazi!
Zatim cetkicama skini prasinu sa hladnjaka na procesoru.Mozes pokusati i da oduvas. Obrisi sve lepo alkoholom za svaki slucaj, sacekaj da se osushi.
Sastavi COOLER (vrati prsten i cepic na mesto) i vrati ga nazad na HLADNJAK i vrati mu napajanje. Ovo bi trebalo da resi pitanje rada i temperature.
Ako ovo ne pomaze, idi u prodavnicu racunarske opreme i kupi bakarni hladnjak sa coolerom. Oni su dosta skuplji ali sa razlogom.
Nadam se da sam ti pomogao.
 
VisionOfDisorder:
Sad sam proverio. Procesor se pregrejava tu i tamo. Ne uvek. Daleko sam od eksperta za hardver, shta ovako laichki mogu da uradim?
Takodje javlja mi ili nedostatak "power fan"-a i "chassis fan" ili nefunkcionalnost istih. Nisam siguran da li svaki rachunar treba da ih ima. Konsultovacu internet, a ako neko ima podatke iz prve ruke, mogao bi da me malo poshtedi posla.
Znaci da se ventilatori ne okrecu dovoljno brzo koliko bi trebalo. Razlog tome je obicno prasina.
Ocisti sve kulere (i kuler na chip-setu ako imas) pa probaj, nemas alternativu.
POWER FAN- kuler na napajanju
CHASSIS FAN-kuler na chip-setu
BTW pogledaj koliko se procesor zagreva pri punom opterecenju (igrice, kompresovanje DIVx-a itd)
 

Back
Top